Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Z Marcinem Kydryńskim do Wietnamu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Z Marcinem Kydryńskim do Wietnamu
Dodał: Marcin Pawlak 19.01.2010
Marcin Kydryński dołączył do grona wykładowców Akademii Nikona - projektu edukacyjnego Nikon Polska. Ten uznany dziennikarz muzyczny, pisarz, podróżnik i fotograf w kwietniu br. poprowadzi kolejną fotoekspedycję w odległy zakątek świata – do Wietnamu.


Podczas wyprawy do Wietnamu uczestnicy będą mieli okazję m.in. zwiedzić Hanoi na rowerach, zobaczyć wioskę zbudowaną na palach Thon Tha oraz wapienny płaskowyż Dong Van, siedzibę ludu H’Mong, a także podziwiać najpiękniejsze górskie krajobrazy świata. Oprócz tego przewidziany jest rejs drewnianą łodzią po zatoce Ha Long wpisanej na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO oraz pływanie kajakami po lagunie, fotografowanie wioski Ba Men, podglądanie rybaków i zwiedzanie świątyni Ba Men. Do wszystkich tych miejsc uczestnicy fotoekspedycji udadzą się z aparatami w dłoniach.
 
„Spytają Państwo – i słusznie, jak spowodować, że ta nadzwyczaj intymna czynność, jaką jest fotografowanie w podróży odnajdzie nowy sens w wersji stadnej, w gronie kilkunastu osób. Nie mam pojęcia. Będziemy wszyscy w pewnym stopniu debiutantami. Ktoś, bo trzyma aparat w ręku po raz pierwszy. Ktoś, bo nigdy nie był w Wietnamie. Kto inny, jak piszący te słowa, bo prawie całe życie wędrował samotnie. Skoro jednak wspólnie zgodzimy się na tę zabawę, jest szansa, że każdy z nas wyniesie z niej nowe, cenne doświadczenie. I na to się cieszę najbardziej.” – mówi Marcin Kydryński.
 
Organizatorem fotoekspedycji jest Akademia Nikona wraz z firmą 5 Stars Club Business Travel. przy merytorycznym wsparciu znanych fotografów współuczestniczących w wyprawach. Podróże odbywają się w miejsca, które nie wpisują się w kanon typowej turystyki. Podczas wycieczek kładziony jest duży nacisk na praktyczną naukę fotografowania – pod okiem wykładowców Akademii. Podczas fotoekspedycji każdy uczestnik pozostaje pod stałą opieką doświadczonego fotografa, a jego pomoc nie ogranicza się do wskazówek technicznych i do rozwiązywania problemów ze sprzętem. Zwiedzanie danego kraju jest bazą dla przeżywania, obserwacji i rejestracji jego odmiennej kultury, społeczeństwa i niepowtarzalnych miejsc. Nadrzędnym celem jest zgromadzenie jak najlepszego materiału wizualnego, który uczestnicy mogą wykorzystać później w dowolny sposób.
 
Zapisy na wyprawę trwają do 26 lutego br.

Strona Akademii: www.akademianikona.pl

Zobacz także:
CoolerBot – z lodówką na zwierzaki
Konkurs "Tak świat wygląda nocą" rozstrzygnięty!
ILFORD GALERIE Smooth Lustre Duo – idealny papier na album ślubny
CYBERFOTO 2010 – XII Międzynarodowy Konkurs Fotografii Cyfrowej
Styczniowy numer magazynu "Victor" by Hasselblad
Zdjęcia miesiąca agencji Reuters – grudzień 2009

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.629s.