Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Styczniowy numer magazynu "Victor" by Hasselblad


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Styczniowy numer magazynu "Victor" by Hasselblad
Dodał: Marcin Pawlak 18.01.2010
Na stronach firmy Hasselblad pojawił się kolejny numer bezpłatnego magazynu dla fotografów "Victor" Online. W pierszym tegorocznym numerze morzemy zobaczyć m.in., jak powstawały niezwykłe fotografie reklamowe Adidasa na Olimpiadę w Pekinie.


Ekskluzywny magazyn fotograficzny swój tytuł zawdzięcza imieniu Victora Hasselblada (spadkobiercy fortuny oraz twórcy legendarnej marki aparatów i obiektywów). Papierowa edycja magazynu ukazuje się od jesieni 2006, wydawana jest na wysokiej jakości papierze, w formacie A3 w kilku wersjach językowych i cieszy się dużą popularnością wśród zawodowych fotografów.


Elektroniczne wydanie magazynu dostępne jest za darmo od połowy 2008 roku. Od pewnego czasu kolejne numery "Victor" Online pojawiają się w nieco odchudzonej postaci, regularnie co miesiąc. Dodatkowo na stronie magazynu można oglądać bardzo ciekawe materiały wideo prezentujące pracę fotografów podczas sesji zdjęciowych (tzw. "behind the scenes").
 
Pierwszy tegoroczny numer magazynu ma dwa wiodące tematy. Pierwszym z nich jest prezentacja prac włoskiego fotografa Alberto Peroli, wykonanych w październiku zeszłego roku w Bangladeszu. Tematem zdjęć są w większości sceny z tamtejszych szkół, szpitali i slumsów.


Drugi duży materiał ukazuje kulisy realizacji cyklu fotografii reklamowych pod hasłem Impossible is Nothing, który powstał na zlecenie Adidasa z okazji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Do ich wykonania zaangażował kilka tysięcy osób i Hasselblada H3D-39.


Na kolejnych stronach, tradycyjnie już, największe agencje fotograficzne typują najbardziej obiecujących fotografów nowego pokolenia.


Całość uzupełnia prezentacja sylwetki Petera Mathiasa – austriackiego fotografa, specjalizującego się w uwiecznianiu wydarzeń sportowych, laureata wielu prestiżowych nagród branżowych.


Dostęp do internetowego wydania magazynu jest zupełnie bezpłatny. Wymaga jedynie rejestracji oraz wypełnienia krótkiej ankiety na stronie magazynu. Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu zawartość najnowszego numeru "Victora" można przeglądać online na stronie www.victorbyhasselblad.com lub skopiować na dysk twardy wersję w postaci dokumentu PDF (ok. 99 MB). Polecamy!

"Victor" by Hasselblad 1/2010 Online: www.victorbyhasselblad.com

Zobacz także:
CYBERFOTO 2010 – XII Międzynarodowy Konkurs Fotografii Cyfrowej
Zdjęcia miesiąca agencji Reuters – grudzień 2009
Kolekcjonerski kalendarz ze zdjęciami Tomasza Tomaszewskiego na aukcji WOŚP
Naucz się korzystać z blend - wideotutorial Lastolite
Kultura cyfrowa - nowy konkurs fotograficzny Zeissa
Zdjęcia miesiąca agencji Reuters – listopad 2009
Grudniowy numer magazynu "Victor" by Hasselblad
Listopadowy numer magazynu "Victor" by Hasselblad
Zdjęcia miesiąca agencji Reuters – październik 2009

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.71s.