Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Kultura cyfrowa - nowy konkurs fotograficzny Zeissa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kultura cyfrowa - nowy konkurs fotograficzny Zeissa
Dodał: Marcin Pawlak 18.12.2009
Co roku Carl Zeiss organizuje ogólnoświatowy konkurs fotograficzny o temacie "Kultura cyfrowa". Każdy może wziąć udział w konkursie, pod warunkiem, że zdjęcia wykonane będą za pomocą obiektywu Carl Zeiss. Zdjęcia mogą być wykonane każdym aparatem, poczynając od aparatów SLR, kończąc na zdjęciach wykonanych przez telefony komórkowe.


Technologia nadaje kształt każdej płaszczyźnie naszego życia i stała się nierozłączną częścią naszej kultury. Komputery, Internet i urządzenia przenośne są częścią naszego codziennego życia, które sprawiają że wiele czynności staje się łatwiejszych. Zmieniły również sposób wzajemnego oddziaływają na siebie ludzi, wymianę informacji, pracę, zabawę, spotkania z przyjaciółmi, pociechę z muzyki i jeszcze więcej aspektów. Carl Zeiss zachęca i zaprasza fotografów z całego świata do podejmowania wyzwania w postaci ekscytujących zdjęć.


Międzynarodowe jury składające się między innymi z takich fotografów jak : Edith Held, czy Jurgen Muller oszacuje i oceni zdjęcia pod katem kreatywności i technicznego wykonania. Najwyższe noty otrzymają fotografowie których pomysł na zdjęcie został wykreowany przed i podczas wyzwalania migawki, z jak najmniejszą korektą.
 
Jury wyłoni 10 zwycięzców po 15 stycznia 2010 roku. Fotografie te zostaną zamieszczone na stronie internetowej Carl Zeiss (fotografie 10 pierwszych zwycięzców). Pierwszą nagrodą jest obiektyw SLR Zeiss, który zwycięzca może wybrać, według własnych potrzeb. Drugą nagrodą jest Cinemizer i okulary Video z iPod touch 8 GB. Nagrodą za trzecie miejsce jest Nokia N 86.
 
Konkurs organizowany jest corocznie w grudniu. W ubiegłym roku konkurs obejmował temat "Puls miasta". W jury zasiadał Uwe Sommer.
 
Prace należy wysyłać do dnia 15 Stycznia 2010 roku na stronę www.zeiss.com w zakładce 'image upload'
 
Każdy, kto weźmie udział w konkursie może przesłać maksymalnie trzy zdjęcia. Format przesyłanych prac musi być w pliku JPG,a rozmiar pliku (jednego zdjęcia) nie może przekraczać 10 MB. Należy zagwarantować, że posiada się pełne prawo do przedłożonych w konkursie prac i że zdjęcie zostało wykonane przez obiektyw Zeiss.

Więcej informacji na temat konkursu: www.zeiss.com

Zobacz także:
Konkurs "Gdy zachodzi słońce" rozstrzygnięty!
Tysiące do wygrania w nowym konkursie Nikona
Polacy wyróżnieni w konkursie "The Magnum Expression Award"
Fotografia Dzikiej Przyrody 2009 – wyniki konkursu
Konkurs fotograficzny Lumix Award – "Obrazowanie muzyki"
"Przyroda ojczysta 2009" – konkurs fotograficzny

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.493s.