Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Ukazał się album Rezydencje królewskie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Ukazał się album Rezydencje królewskie
Dodał: Błażej Organisty 01.10.2015
Najznamienitsze polskie rezydencje królewskie uwiecznione na niezwykłej urody fotografiach współczesnych i archiwalnych. Miejsca, będące sceną codziennego życia ich właścicieli oraz wielu ważnych wydarzeń historycznych. Pełniące funkcję gmachów reprezentacyjnych państwa oraz prywatnych rezydencji, stanowiące przykłady znakomitych realizacji architektonicznych.


W jakich komnatach jadały głowy państwa? Gdzie władcy sypiali, przyjmowali znakomitych gości, jak wyglądały sale balowe i w jakich ogrodach odpoczywali latem? Jak prezentowały się ich bogate zbiory malarstwa, rzeźby, grafiki czy numizmatów europejskich? Wszystko to można zobaczyć na fotografiach ilustrujących album, a szczegółowe opisy dostarczą pasjonatom historii i sztuki wielu ciekawych informacji dotyczących tych zabytkowych obiektów.

Rezydencje królewskie, Wawel


W książce przedstawiono cztery najważniejsze polskie rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz Łazienki Królewskie. Album podzielony jest na cztery części poświęcone poszczególnym zabytkom. Każdą z nich otwiera wstęp historyczny ilustrowany archiwalnymi, rzadko publikowanymi fotografiami. Dzięki rycinom, a także współczesnym i archiwalnym zdjęciom czytelnik może odbyć wędrówkę po miejscach szczególnych, zarówno ze względu na wartość kulturową, jak i historyczną.

Rezydencje królewskie, Wilanów


Album „Rezydencje królewskie”, który ukazał się nakładem wydawnictwa BOSZ, jest nie lada gratką dla miłośników historii, architektury oraz fotografii. Unikatowe, niepublikowane wcześniej materiały prezentują kunszt architektoniczny ze wszystkimi doskonałymi detalami. Zainteresuje on wszystkich pasjonatów kultury i historii Polski.

Rezydencje królewskie, Zamek Królewski Warszawa


Publikacje poświęcone polskiemu dziedzictwu kulturowemu, twórczości uznanych artystów oraz pięknu rodzimego krajobrazu realizują jedno z głównych zamierzeń wydawnictwa BOSZ, jakim jest promocja kultury narodowej.

Rezydencje królewskie, Łazienki


Oryginalność oraz najwyższa jakość albumów sprawiają, że wiele spośród tytułów Wydawnictwa BOSZ otrzymało najważniejsze nagrody oraz wyróżnienia w prestiżowych konkursach książkowych, takich jak Najpiękniejsza Książka Roku w konkursie PTWK czy Książka Roku
w konkursie o „Pióro Fredry”. W 2011 roku Wydawnictwo BOSZ zostało laureatem 21. edycji Konkursu Godła „Teraz Polska” – uhonorowane za wysoką jakość wydawanych książek.

Tytuł: Rezydencje królewskie
Format: 240 × 311 mm
Liczba stron: 208
Liczba zdjęć: 215
ISBN: 978-83-7576-247-1
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2015
Język: polski i angielski
Cena detaliczna: 99,99 zł
Premiera: wrzesień 2015

Zobacz także:
Premiera albumu Tadeusza Rolke
Kolejny album serii Retro – Warszawa lata 70.
Album Tadeusza Rolke
Album Krasiczyn
Książka i wystawa Prezydentura w obiektywie
Jutro druga odsłona Beksińskiego
"Blisko, coraz bliżej" – nowa książka Marka Misia

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Pełna życia martwa natura

Fotografując rzeczy można w atrakcyjny sposób ukazać kształt, barwę i fakturę. Wszystko zależy od wykorzystanego światła i oryginalnego punktu widzenia... Czekamy na Wasze zdjęcia przestawiające przedmioty lub martwą naturę.
Pełna życia martwa natura
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[19.02.2018]
Autor:
Helena Drożdża
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.76s.