Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Książka i wystawa Prezydentura w obiektywie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Książka i wystawa Prezydentura w obiektywie
Dodał: Błażej Organisty 22.07.2015
Służewski Dom Kultury zaprasza na trwającą do 2 sierpnia wystawę Prezydentura w obiektywie. Wraz z otwarciem ekspozycji ukazała się książka o takim samym tytule, która jest to pierwszą tego rodzaju publikacją w Polsce, opowiadającą o prezydenturze jedynie obrazem fotograficznym. W książce znajdują się najlepsze zdjęcia wykonane podczas pięciu lat prezydentury Bronisława Komorowskiego wykonane przez pięciu fotografów osobistych.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

„Prezydentura w obiektywie” to pierwsza tego rodzaju publikacja w Polsce, która o prezydenturze opowiada nie językiem politycznych wykresów, formuł prawnych czy statystyki, lecz jedynie obrazem fotograficznym.

Prywatna wizyta Kanclerz Angeli Merkel wraz z Małżonkiem Joachimem Sauerem w Polsce, Mierzeja Helska, 10 lipca 2011. Fot. Wojciech Grzędziński


W książce znajdują się najlepsze zdjęcia wykonane podczas pięciu lat prezydentury Bronisława Komorowskiego. Pięcioro fotografów osobistych: Wojciech Grzędziński, Eliza Radzikowska-Białobrzewska, Łukasz Kamiński, Wojciech Olkuśnik i Piotr Molęcki utrwala wszystkie wydarzenia Kancelarii Prezydenta RP z udziałem głowy państwa, Pierwszej Damy oraz Szefa Kancelarii, jego zastępców, ministrów i doradców.

Wizyta pary prezydenckiej w Ostrowie Wielkopolskim, 3 sierpnia 2014. Fot. Piotr Molęcki


Od sierpnia 2010, czyli momentu zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na prezydenta, powstało ponad milion zdjęć. Fotografowane są wszystkie sytuacje publiczne, które odbywają się zgodnie z wcześniej ustalonym scenariuszem: ustalany jest strój, przebieg trasy, w którym miejscu ma stanąć fotograf i ile ma czasu na zrobienie zdjęć. Selekcja materiału do publikacji „Prezydentura w obiektywie” trwała ponad dziewięć miesięcy. Przejrzano wszystkie zdjęcia wykonane przez fotografów w czasie tej prezydentury. Pozostawiono około 5000 zdjęć we wstępnej selekcji, a w trakcie wielu godzin burzliwych dyskusji dokonano wyboru jedynie 186 zdjęć, które pozwalają poznać Prezydenta RP oczami tych, którzy codzienne towarzyszą mu w pracy.

Jubileusz 85. urodzin premiera Tadeusza Mazowieckiego, Pałac Prezydencki, 18 kwietnia 2012. Fot. Eliza Radzikowska-Białobrzeska


Wojciech Grzędziński, szef fotografów: "Schowaliśmy lampy błyskowe. Zdjęcia mają być naturalne, mało zmodyfikowane, stąd światło sztuczne zostało wyeliminowane. Nie ustawiamy sytuacji. Fotograf jest obserwatorem nieuczestniczącym w wydarzeniu. Stąd technika fotografowania: raczej z bliska niż z daleka. Staramy się korzystać z tego co przynosi nam światło zastane, szukamy elementów które budują atmosferę miejsca, sytuacji, co się składa na dane wydarzenie z udziałem Prezydenta."

Dożynki Prezydenckie w Spale, 15 września 2013. Fot. Wojciech Olkuśnik
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.909s.