Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  "Smartfonowy zawrót głowy" Jacka Boneckiego


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
"Smartfonowy zawrót głowy" Jacka Boneckiego
Dodał: Błażej Organisty 20.05.2016
Czy można zrobić profesjonalne zdjęcie czy nakręcić dobrej jakości wideo telefonem komórkowym? Fotograf Jacek Bonecki przekonuje, że tak. W książce „Smartfonowy zawrót głowy” dzieli się swoim doświadczeniem i radzi, jak wykorzystać maksimum możliwości tych urządzeń. Poradnik ukazał się 18 maja nakładem Edipresse Książki.


Do tej pory po aparat fotograficzny sięgali profesjonaliści i pasjonaci, a teraz każdy ma go w telefonie komórkowym. Mówi się o nowej erze – fotografii smartfonowej. Zjawisko to doskonale zna i rozwija Jacek Bonecki, który nie boi się żadnych eksperymentów i nowości. Od lat obserwuje ewolucję trendów związanych z fotografowaniem telefonami komórkowymi i jako jeden z pierwszych zaczął wykorzystywać smartfony w swojej pracy. W książce „Smartfonowy zawrót głowy. Foto i wideo w wersji smart” udowadnia, że urządzenia te kryją w sobie ogromny potencjał i zdradza, jak go wykorzystać.

Telefony komórkowe coraz bardziej zbliżają się jakością do tradycyjnych aparatów, nierzadko przerastają je swoją wielofunkcyjnością, łatwością obsługi i kompaktowością. Autor książki zauważa, że smartfony nie tylko pozwalają zrobić dobre zdjęcie ale też podzielić się nim ze znajomymi – czy z całym światem – poprzez komunikatory i media społecznościowe. Radzi czytelnikom, w jakie akcesoria fotograficzne warto zainwestować oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze smartfona – od zewnętrznej konstrukcji telefonu i przekątnej wyświetlacza, poprzez ogniskową obiektywu, matrycę i autofocus, aż po procesor i system operacyjny. Wyjaśnia, jak odpowiednio ustawić ekspozycję, balans bieli i punkt ostrości, a także jak oszczędzać baterię, by móc korzystać z telefonu jak najdłużej.

Jacek Bonecki przygląda się także nowym fotograficznym zjawiskom, które rozpowszechniły się dzięki smartfonom – m.in. robieniu zdjęć jedzenia czy tzw. „selfie”, czyli autoportretów. Dzieli się z czytelnikami wiedzą, w jaki sposób stworzyć niepowtarzalny i realistyczny fotoreportaż oraz jak fotografować detale, a jak pejzaże. Obszerny rozdział poświęca również filmowaniu smartfonem, które podobnie jak robienie zdjęć, wymaga odpowiednich możliwości technicznych, chęci, zaangażowania i wypracowanego warsztatu twórcy.

Smartfonowy zawrót głowy, aut. J Bonecki


„Smartfonowy zawrót głowy” stanowi propozycję zarówno dla początkujących pasjonatów fotografii, jak i doświadczonych profesjonalistów, którzy chcą rozszerzyć swój warsztat o fotografię smartfonową. To nie tylko poradnik, ale też album zdjęć autorstwa Jacka Boneckiego wykonanych w trakcie podróży – od Bałtyku po Filipiny.

Na czytelników czeka również multimedialna niespodzianka – książka co roku będzie aktualizować się o nowe ekskluzywne materiały. Wystarczy w Światowym Dniu Fotografii (19 sierpnia) zeskanować oznaczone miejsce, by obejrzeć najnowsze fotoreportaże Jacka Boneckiego – oczywiście wykonane smartfonem. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej aplikacji mobilnej Tap2C, która umożliwia dostęp do wszystkich funkcji interaktywnego druku. Pozwala m.in. na oglądanie ukrytych treści (np. galerii zdjęć i filmów) oraz na pobieranie kuponów rabatowych bezpośrednio z materiałów drukowanych.

Jacek Bonecki – niegdyś laureat, a dziś juror w prestiżowych konkurach fotograficznych obok największych nazwisk w dziedzinie fotografii. Swoim zamiłowaniem do rejestrowania rzeczywistości za pomocą aparatu dzieli się od wielu lat jako wykładowca, autor książek, felietonów, ebooków i albumów fotograficznych.

Tytuł: „Smartfonowy zawrót głowy. Foto i wideo w wersji smart”
Autor: Jacek Bonecki
Wydawnictwo: Edipresse Książki
ISBN: 9788379452934
Cena: 39,90 zł
Oprawa: miękka
Format: 135 x 215 mm
Liczba stron: ok. 320
Data premiery: 18 maja 2016 r.

Zobacz także:
Festiwal Kolorów X-Rite w Warszawie
Wernisaż w "Ciasnej"
Borys Makary w Paryżu
Pokaz zdjęć w Tychach
Fotografia noworodkowa
Co na Fotofestiwalu?
Finał Głębi Spojrzenia
Konkurs ''Sport, ruch i akcja'' rozstrzygnięty!
Warsztat fotografii dokumentalnej
Otwarcie Miesiąca Fotografii
Sansara. Nepal - wernisaż
Współczesny przegląd fotograficznych technik alternatywnych i archaicznych

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Bliscy i nieznajomi w obiektywie

Czasami udany portret potrafi powiedzieć niemal wszystko o charakterze, osobowości lub emocjach bohatera zdjęcia. Spróbujcie pokazać w ten sposób zarówno bliskich, jak i nieznajomych wykorzystując najrozmaitsze techniki fotograficzne.
Bliscy i nieznajomi w obiektywie
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[16.03.2018]
Autor:
Emilia Lechowicz
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.594s.