Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  "Smartfonowy zawrót głowy" Jacka Boneckiego


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Smartfonowy zawrót głowy" Jacka Boneckiego
Dodał: Błażej Organisty 20.05.2016
Czy można zrobić profesjonalne zdjęcie czy nakręcić dobrej jakości wideo telefonem komórkowym? Fotograf Jacek Bonecki przekonuje, że tak. W książce „Smartfonowy zawrót głowy” dzieli się swoim doświadczeniem i radzi, jak wykorzystać maksimum możliwości tych urządzeń. Poradnik ukazał się 18 maja nakładem Edipresse Książki.


Do tej pory po aparat fotograficzny sięgali profesjonaliści i pasjonaci, a teraz każdy ma go w telefonie komórkowym. Mówi się o nowej erze – fotografii smartfonowej. Zjawisko to doskonale zna i rozwija Jacek Bonecki, który nie boi się żadnych eksperymentów i nowości. Od lat obserwuje ewolucję trendów związanych z fotografowaniem telefonami komórkowymi i jako jeden z pierwszych zaczął wykorzystywać smartfony w swojej pracy. W książce „Smartfonowy zawrót głowy. Foto i wideo w wersji smart” udowadnia, że urządzenia te kryją w sobie ogromny potencjał i zdradza, jak go wykorzystać.

Telefony komórkowe coraz bardziej zbliżają się jakością do tradycyjnych aparatów, nierzadko przerastają je swoją wielofunkcyjnością, łatwością obsługi i kompaktowością. Autor książki zauważa, że smartfony nie tylko pozwalają zrobić dobre zdjęcie ale też podzielić się nim ze znajomymi – czy z całym światem – poprzez komunikatory i media społecznościowe. Radzi czytelnikom, w jakie akcesoria fotograficzne warto zainwestować oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze smartfona – od zewnętrznej konstrukcji telefonu i przekątnej wyświetlacza, poprzez ogniskową obiektywu, matrycę i autofocus, aż po procesor i system operacyjny. Wyjaśnia, jak odpowiednio ustawić ekspozycję, balans bieli i punkt ostrości, a także jak oszczędzać baterię, by móc korzystać z telefonu jak najdłużej.

Jacek Bonecki przygląda się także nowym fotograficznym zjawiskom, które rozpowszechniły się dzięki smartfonom – m.in. robieniu zdjęć jedzenia czy tzw. „selfie”, czyli autoportretów. Dzieli się z czytelnikami wiedzą, w jaki sposób stworzyć niepowtarzalny i realistyczny fotoreportaż oraz jak fotografować detale, a jak pejzaże. Obszerny rozdział poświęca również filmowaniu smartfonem, które podobnie jak robienie zdjęć, wymaga odpowiednich możliwości technicznych, chęci, zaangażowania i wypracowanego warsztatu twórcy.

Smartfonowy zawrót głowy, aut. J Bonecki


„Smartfonowy zawrót głowy” stanowi propozycję zarówno dla początkujących pasjonatów fotografii, jak i doświadczonych profesjonalistów, którzy chcą rozszerzyć swój warsztat o fotografię smartfonową. To nie tylko poradnik, ale też album zdjęć autorstwa Jacka Boneckiego wykonanych w trakcie podróży – od Bałtyku po Filipiny.

Na czytelników czeka również multimedialna niespodzianka – książka co roku będzie aktualizować się o nowe ekskluzywne materiały. Wystarczy w Światowym Dniu Fotografii (19 sierpnia) zeskanować oznaczone miejsce, by obejrzeć najnowsze fotoreportaże Jacka Boneckiego – oczywiście wykonane smartfonem. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej aplikacji mobilnej Tap2C, która umożliwia dostęp do wszystkich funkcji interaktywnego druku. Pozwala m.in. na oglądanie ukrytych treści (np. galerii zdjęć i filmów) oraz na pobieranie kuponów rabatowych bezpośrednio z materiałów drukowanych.

Jacek Bonecki – niegdyś laureat, a dziś juror w prestiżowych konkurach fotograficznych obok największych nazwisk w dziedzinie fotografii. Swoim zamiłowaniem do rejestrowania rzeczywistości za pomocą aparatu dzieli się od wielu lat jako wykładowca, autor książek, felietonów, ebooków i albumów fotograficznych.

Tytuł: „Smartfonowy zawrót głowy. Foto i wideo w wersji smart”
Autor: Jacek Bonecki
Wydawnictwo: Edipresse Książki
ISBN: 9788379452934
Cena: 39,90 zł
Oprawa: miękka
Format: 135 x 215 mm
Liczba stron: ok. 320
Data premiery: 18 maja 2016 r.

Zobacz także:
Festiwal Kolorów X-Rite w Warszawie
Wernisaż w "Ciasnej"
Borys Makary w Paryżu
Pokaz zdjęć w Tychach
Fotografia noworodkowa
Co na Fotofestiwalu?
Finał Głębi Spojrzenia
Konkurs ''Sport, ruch i akcja'' rozstrzygnięty!
Warsztat fotografii dokumentalnej
Otwarcie Miesiąca Fotografii
Sansara. Nepal - wernisaż
Współczesny przegląd fotograficznych technik alternatywnych i archaicznych

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.68s.