Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Śladami Marco Polo – Chiny poza utartymi szlakami


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Śladami Marco Polo – Chiny poza utartymi szlakami
Dodał: Marcin Pawlak 17.11.2011
Anna i Marcin Szymczakowie – geografowie, fotografowie i autorzy pięknych pokazów slajdów wędrowali razem z 4-letnią Igą po mało znanych rejonach Chin Zachodnich. W niedzielę, 4 grudnia o godz. 16.30 w ramach 11 edycji festiwalu TERRA zaprezentują pokaz slajdów pod tytułem: "Śladami Marco Polo – Chiny poza utartymi szlakami".


Chiny fascynowały nas od zawsze, zniechęcając jednocześnie ogromną liczbą chińskich turystów. Dlatego w naszych podróżach do Państwa Środka często schodziliśmy z utartych szlaków.

Wędrując przez chińską część Tien Szanu, pasmo Bogda Szan docieramy nad turkusowe jezioro Tian Shi, fot. Anna i Marcin Szymczakowie.

Tak było w 2006 roku, gdy byliśmy w Tybecie. Tak też stało się teraz, gdy śladami Marco Polo ruszyliśmy z Pekinu przez Gansu, Qinghai do Xinjangu. Podróż ta pokazała nam, że w Chinach nadal można znaleźć dzikie, odludne miejsca z fascynującą przyrodą i spektakularnymi zabytkami.

Na pustyni Badai Jaran będącej częścią Gobi występują największe wydmy na świecie. Ich wysokość dochodzi do 500 metrów, fot. Anna i Marcin Szymczakowie

Przeżyliśmy teraz niesamowite przygody przemierzając pustynię Badai Jaran, wędrując przez góry Bogda Shan, zwiedzając tybetańskie klasztory, a wszystko to z naszą 4-letnią córką...

Buddyjska świątynia Wutun leżąca w pobliżu znanego klasztoru Tongren słynie z przepięknie zdobionych stup i czortenów, fot. Anna i Marcin Szymczakowie.Anna i Marcin Szymczakowie
Z wykształcenia geografowie, z zamiłowania fotografowie. Wspinali się w wielu górach Europy, a także w Andach, Ałtaju, Tien Szanie, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. Zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na "Dach Świata" i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgaru. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę.

Anna i Marcin Szymczakowie z córeczką Igą.

Od przeszło czterech lat wędrują we trójkę – z córeczką Igą – po Omanie, Rumunii, Nowej Zelandii, Japonii, Maroku, a ostatnio po północnych Chinach. Zawsze na wyjazdy zabierają aparat fotograficzny, a plon "bezkrwawych łowów" można ocenić w trzech autorskich albumach: "Tybet. W kraju ginącej kultury", "Japonia – od tropików Okinawy po zabytki Kioto" oraz "Boliwia – Tybet Ameryki".
www.fotografiapodroznicza.pl

TERRA – 11 Festiwal Slajdów Podróżniczych
3-4 grudnia 2011
Kino Wisła, Plac Wilsona 2, Warszawa


Podczas jedenastej edycji festiwalu TERRA fotografujący podróżnicy opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła.
 
W programie: rodzinna podróż na Kubę, rowerowa wyprawa Jedwabnym Szlakiem, opowieść o australijskich Aborygenach, fascynująca przyroda wschodniej Polski, wędrówki po zachodniej Turcji, żeglarska ekspedycja po Arktyce, eksploracja mniej znanych Chin, odkrywanie tajemnic Sudanu.
 
Bilet wstępu na jeden pokaz – 15 zł, karnet na cały dzień – 45 zł
Przedsprzedaż przez Internet www.festiwalterra.pl do 30 listopada
oraz osobiście w kinie Wisła od 1 do 4 grudnia

Zobacz także:
DxO FilmPack – aktualizacja do wersji 3.1
WA700 i W700 – nowe ramki cyfrowe Sony
Ricoh CX6 – hiperzoom po liftingu
Zwycięzcy konkursu ''Street photo - każdy ma swoją historię''
Nowy firmware dla obiektywów Panasonic Lumix G X Vario PZ 14-42mm oraz 45-175mm
Panoramy w fotografii podróżniczej
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
Rajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii Nikona

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.403s.