Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  SANYO 52SR1 – pokaz zdjęć w każdych warunkach


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

SANYO 52SR1 – pokaz zdjęć w każdych warunkach
Dodał: Jarosław Zachwieja 25.11.2008
Firma Sanyo zaprezentowała nowy, 52-calowy monitor FullHD przystosowany do pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur i wilgotności powietrza, a nawet w padających strugach ulewnego deszczu.


Poniższą informację najlepiej jest traktować jako ciekawostkę – prezentowane urządzenie jest bowiem zdecydowanie poza zasięgiem finansowym większości z nas. Z drugiej jednak strony warto mieć świadomość, że i takie "drobiazgi" są dostępne dla każdego, kto może sobie na nie pozwolić i ich potrzebuje.
 
Monitor noszący oznaczenie 52SR1 to model, przeznaczony do zastosowań w obiektach otwartych i miejscach publicznych – kolejny członek rodziny profesjonalnych monitorów zapewniających czytelny obraz nawet w świetle słonecznym. 52-calowy panel ma możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości Full HD, czyli 1920x1080 pikseli. Dzięki wodoodpornej obudowie, można go używać także na świeżym powietrzu, gdyż nie straszne są mu słońce, wilgoć, deszcz ani śnieg. Bez problemy pracuje nawet w ekstremalnych temperaturach (od -20 do +45°C). Dzięki tym cechom monitor SANYO 52SR1 jest doskonałym rozwiązaniem dla ulicznej reklamy wizualnej oraz innych prezentacji multimedialnych.


Dzięki rozwiązaniom technicznym, zapewniającym czytelność obrazu nawet, gdy pada na niego światło słoneczne, SANYO 52SR1 sprawdza się nawet w niekorzystnie oświetlonych miejscach. Jego transrefleksyjny ekran wykorzystuje blask słońca i intensywność otaczającego oświetlenia, by jeszcze bardziej podnieść jasność wyświetlanego obrazu. Padające na niego światło dodatkowo wzmacnia podświetlenie monitora, pozwalając mu uzyskać jasność sięgającą 1500 cd/m2. Ponieważ efekt ten zachodzi tylko wówczas, gdy to konieczne, i opiera się na użyciu światła z otoczenia, technologia ta odznacza się wysoką skutecznością i jest przyjazna dla środowiska.
 
Przy ekranie o przekątnej 52 cale (132 centymetry) i kontraście na poziomie 1500:1, informacje wyświetlane na monitorze 52SR1 można bez trudu odczytać nawet z większej odległości. Monitor może również służyć do wyświetlania sekwencji wideo, dzięki krótkiemu czasowi reakcji matrycy wynoszącym zaledwie 6,5 milisekundy. Model 52SR1 świetnie nadaje się do zastosowań w przestronnych salach, centrach handlowych i czy w intensywnie oświetlonych witrynach sklepowych.
 
SANYO 52SR1 został stworzony do pracy na świeżym powietrzu. Działając w tzw. trybie zimowym, wytrzymuje mrozy do -20°C, może również znieść tropikalne upały 45°C czy ulewny deszcz. W przypadku chwilowego zalania wodą, odporna obudowa klasy IP66 pozwoli monitorowi działać bez żadnych ograniczeń. Model 52SR1 można więc używać w miejscach nieosłoniętych przed czynnikami pogodowymi, np. na przystankach autobusowych, w kurortach zimowych, a nawet w myjniach samochodowych. W zależności od wymogów, jakie narzuca konkretne zastosowanie, można go instalować w poziomie lub w pionie. Firma SANYO oferuje także dodatkowe, odporne na korozję okucia do montażu ściennego – umożliwiające oba ustawienia ekranu.
 
Naturalnie na wykorzystanie tych możliwości będzie stać bardzo niewielu zainteresowanych – cena około 42 tysięcy złotych brutto może się okazać zbyt wysoka nawet dla wielu klientów instytucjonalnych, jednak w pewnych sytuacjach sprzęt taki może się okazać po prostu niezastąpiony. Pokaz slajdów z zimowej wyprawy zrealizowany na zaśnieżonym placu pod otwartym niebem – dlaczego nie?

Cena (netto): 34 444 PLN
Strona producenta: www.sanyo.com

Zobacz także:
Kup projektor Epson, a ramkę dostaniesz w prezencie
Fantasea FS-610 – obudowa podwodna dla kompaktowych Nikonów
Lampa pierścieniowa dla kompaktów
Bomb(k)owa ramka na zdjęcia Nextar N1
Nikon Speedlight SB-900 – aktualizacja firmware 5.02
Think Tank Photo Airport – plecaki dla podróżnych
Ramka i skaner w jednym
Eizo ColorEdge CG242W – 24 cale dla fotografa
Toshiba TLP-WX100U - rzutnik na każdą ścianę
Pano Shot – aparat do zdjęć panoramicznych
Eye-Fi Anniversary Edition – 4 GB z okazji urodzin
Wolverine F2D – mobilny skaner filmów 35mm oraz slajdów
RED DSMC – aparaty budowane z "klocków"

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.591s.