Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Ricoh GR Digital IV - klasyk po raz czwarty


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ricoh GR Digital IV - klasyk po raz czwarty
Dodał: Marcin Pawlak 15.09.2011
GR Digital IV to czwarta już generacja cenionych przez fotografów kompaktowych aparatów Ricoha wyposażonych w obiektywy stałoogniskowe. Nowy model wzbogacono o stabilizację obrazu i nowatorski ekran LCD.


Ricoh zaprezentował model GR Digital IV – najnowszą generację cenionych kompaktów z optyką stałoogniskową. GR Digital IV zawiera w dalszym ciągu 10-megapikselowy przetwornik CCD rozmiaru 1/1,7 cala, ale uzupełniono ją o stabilizację położenia. Nowością jest równie "hybrydowy autofokus" który prócz pomiaru kontrastu wykorzystuje 190-polowy czujnik AF, dzięki czemu aparat ma ustawiać ostrość w czasie poniżej 0,2 s (dwa razy szybciej niż model GR Digital III). Z ciekawych funkcji nowego aparatu warto też wymienić elektroniczną poziomnicę.


Aparat wyposażono w nowatorski, 3-calowy ekran LCD z budowany z 1,29 mln punktów. Prócz typowych punktów RGB zawiera on punkty "białe", dzięki czemu może świecić aż 1,7 razy jaśniej niż ekran zastosowany w poprzedniku. Prócz tego aparat dysponuje funkcją automatycznego dostosowania jasności wyświetlacza do warunków oświetleniowych. GR Digital IV dostępny będzie również w limitowanej wersji białej.



Strona producenta:www.ricoh.com

Zobacz także:
Firmware 1.2 dla Olympusa E-5
Konkurs fotograficzny "Śląsk – pochwalmy się Europie"
Fotografie Andrzeja Maciejewskiego na międzynarodowym triennale Backlight
Zamojski Tydzień Fotografii – Fakty z życia
Zbigniew Podsiadło – "Łemkowyna"
Sony Alpha NEX-5N: pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe
Test amatorskich lustrzanek Nikona, cz. IV: Który model jest najlepszy dla Ciebie?
Test amatorskich lustrzanek Nikona, cz. III: Nikon D7000 – ma wszystko, co trzeba
Test amatorskich lustrzanek Nikona, cz. II: Nikon D5100 – można poszaleć
Test amatorskich lustrzanek Nikona, cz. I: D3100 – po prostu rób zdjęcia
Wiem, co kupuję: monitor dla fotografa
TEST: AF-S NIKKOR 50 mm f/1.8G - nowe wcielenie klasyka

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.684s.