Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  QNAP TVS-1282T3 Thunderbolt 3 – pierwszy QNAP NAS z Thunderbolt 3


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

QNAP TVS-1282T3 Thunderbolt 3 – pierwszy QNAP NAS z Thunderbolt 3
Dodał: Przemysław Imieliński 11.04.2017
QNAP Systems, Inc. zaprezentował dziś nowy, wspierający współpracę platform Mac i Windows serwer wyposażony m.in. w wielordzeniowy procesor Intel 14 nm 7. generacji, cztery porty Thunderbolt 3, wyjście HDMI i zapewniający szybszy niż w poprzednich wersjach transfer danych.


Funkcjonalny i pojemny model TVS-1282T3 doskonale sprawdzi się we współpracy z wyposażonym w port Thunderbolt 3 komputerem MacBook Pro, ale jest także wstecznie kompatybilny z urządzeniami z Thunderbolt 2 (dzięki zastosowaniu konwertera Thunderbolt 3 (USB-C) do Thunderbolt 2). Wykorzystanie w nim wydajnego interfejsu Thunderbolt 3 pozwala m.in. na wygodniejsze edytowanie i udostępnianie materiałów wideo – co czyni TVS-1282T3 idealnym rozwiązaniem dla użytkowników wyposażonych w Thunderbolt 3 komputerów Mac lub Windows, edytujących, przechowujących i udostępniających filmy 4K.

"Jesteśmy niezmiernie podekscytowani faktem, iż jako pierwsi wprowadzamy do oferty NAS-a z Thunderbolt 3. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń z Windows wyposażonych w Thunderbolt 3, a na dodatek najnowszy Final Cut Pro X 10.3 wyposażony został w obsługę protokołu SMB – wszystko to sprawia, że TVS-1282T3 jest idealnym rozwiązaniem do międzyplatformowego udostępniania plików i pracy grupowej użytkowników komputerów Windows i Mac" – komentuje David Tsao, Product Manager QNAP.

QNAP TVS-1282T3 wykorzystuje czterordzeniowe procesory Intel Core i5 oraz Core i7 7. generacji, zapewniające najwyższą wydajność urządzenia. Oprócz połączeń Thunderbolt 3 nowy NAS może również jednocześnie obsługiwać usługi Ethernet (poprzez wbudowaną kartę 10GbE LAN) – co czyni go unikalnym, potrójnym rozwiązaniem Thunderbolt/NAS/iSCSI. Porty Thunderbolt 3 są również kompatybilne z urządzeniami oraz kablami USB Type-C i obsługują standard 10 Gbps USB 3.1 Gen2 (dzięki czemu świetnie współpracują z nowymi, szybszymi urządzeniami USB – np. w zakresie kopiowania dużych plików).

QNAP TVS-1282T3 Thunderbolt 3


Opracowana przez QNAP innowacyjna technologia Thunderbolt-to-Ethernet (T2E) umożliwia komputerom, które nie są wyposażone w port Ethernet, korzystanie z zasobów sieci 10GbE za pośrednictwem połączenia Thunderbolt z modelem TVS-1282T3. Pozwala to użytkownikom na korzystanie z bardziej elastycznych i atrakcyjnych kosztowych metod przesyłania danych.

QNAP TVS-1282T3 wyposażony został w najbardziej wydajne komponenty i oferuje najwyższą wydajność m.in. dzięki obsłudze dysków SATA 6Gbps M.2 SSD oraz 2,5" SSD oraz inteligentnemu systemowi chłodzenia. Urządzenie oferuje też system instalowania dysków nie wymagający korzystania z dodatkowych narzędzi.

Zastosowano w nowym modelu technologia Qtier pozwala na korzystanie z autotieringu (nieustannie optymalizującego proces przechowywania danych pomiędzy nośnikami różnego typu – M.2 SSD, SSD oraz SATA). Co więcej, różne nośniki można skonfigurować jako niezależne partycje dla różnych aplikacji (co gwarantuje, że każda aplikacja będzie miała do dyspozycji odpowiednio dużo zasobów do sprawnego funkcjonowania). Dzięki zastosowaniu wielu portów sieciowych, możliwe jest również skonfigurowanie aplikacji tak, by każda korzystała z dedykowanego jej interfejsu (co również jest gwarancją stabilnej pracy).

Model TVS-1282T3 wyposażony jest w inteligentny system operacyjny QTS 4.3, wyposażony we wszelkie narzędzia niezbędne do stworzenia niezawodnej prywatnej chmury, a także do backupu i przywracania danych, udostępniania plików, zdalnego dostępu i zarządzania. Wśród zaawansowanych aplikacji znalazły się m.in. QRM+ (scentralizowane narzędzie do zarządzania, wykrywania, mapowania i monitorowania urządzeń sieciowych – serwerów, komputerów, urządzeń thin client), Virtualization Station (aplikacja umożliwiająca hostowanie na NAS maszyn wirtualnych Windows, Linux, UNIX oraz Android), Container Station (pozwalająca na korzystanie z prawie nielimitowanej liczby aplikacji kontenerowych LXC oraz Docker, a także na tworzenie rozwiązań dla Internetu Rzeczy) oraz Qfiling i Qsirch (pozwalające na sprawne organizowanie i wyszukiwanie plików na NAS-ie).

QNAP TVS-1282T3 Thunderbolt 3


QNAP TVS-1282T3 może przechowywać do 80 TB danych (przy zastosowaniu dysków 10 TB), zaś jego pojemność można dodatkowo zwiększyć, podłączając do urządzenia maksymalnie sześć obudów rozszerzających QNAP Thunderbolt (TX-800P oraz TX-500P). Pamięć można również rozszerzyć korzystając z technologii VJBOD (Virtual JBOD), która pozwala na wykorzystanie w tym celu nieużywanej przestrzeni dyskowej innych NAS-ów QNAP.

Specyfikacja
  • TVS-1282T3-i5-16G: czterordzeniowy procesor Intel Core i5-7500 3,4 GHz, 16 GB pamięci DDR4 RAM (możliwość rozszerzenia do 64 GB)
  • TVS-1282T3-i7-32G: czterordzeniowy procesor Intel Core i7-7700 3,6 GHz, 32 GB pamięci DDR4 RAM (możliwość rozszerzenia do 64 GB)
  • TVS-1282T3-i7-64G: czterordzeniowy procesor Intel Core i7-7700 3,6 GHz, 64 GB pamięci DDR4 RAM

12-zatokowy tower NAS; 8 x port 3.5”/2.5” HDD oraz 4 x port 2,5" SSD, dyski SATA 6 Gbps/3Gbps z obsługą hot-swap; 4 x port Thunderbolt 3; 2 x złącze SATA 6 Gbps M.2 SSD (M.2 SSD opcjonalnie); 2 x port 10 GBase-T LAN, 4 x port Gigabit LAN; 3 x wyjście HDMI; 5 x port USB 3.0; 1 x 3,5 mm audio jack, 2 x wbudowany głośnik; inteligentny system chłodzenia przedziałowego

Dostępość
Nowy TVS-1282T3 Thunderbolt 3 NAS jest już dostępny. Więcej informacji o produkcie oraz całej ofercie urządzeń QNAP NAS znaleźć można na stronie www.qnap.com.

Strona producenta: www.qnap.com

Zobacz także:
Rusza program rejestracji produktów Lexar
Canon wprowadza aktualizacje oprogramowania dla profesjonalnych kamer wideo
Canon PowerShot SX730 HS – kompaktowy superzoom dla podróżnika
Obiektyw Canon EF-S 35 mm f/2.8 Macro IS STM z wbudowaną lampą pierścieniową
Zeiss Batis 2,8/135 – nowy obiektyw do aparatów Sony Alpha 7
Canon po raz 14. liderem globalnego rynku aparatów cyfrowych z wymienną optyką
Philips 276E8FJAB – moc kolorów na każde biurko
Fotograficzne Perły Polski 2017 wybrane!
Jury konkursu Sony World Photography Awards 2017 wybrało najlepsze zdjęcia z całego świata
Arek Rataj zdobywcą nagrody Poland National Award w konkursie Sony
Karty microSD do materiałów 4K marki Transcend
Polak zwycięzcą konkursu Sony dla dokumentalistów
Sigma 135 mm F1.8 DG ART – cena i dostępność
BenQ PD2700Q dla projektantów i animatorów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.148s.