Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Fotograficzne Perły Polski 2017 wybrane!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fotograficzne Perły Polski 2017 wybrane!
Dodał: Przemysław Imieliński 29.03.2017
W piątek, 24 marca zakończyło się głosowanie w konkursie Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017. Góry Sowie, Jastarnia, Pałac w Kozłówce, Płock i Zamość – oto tegoroczne Fotograficzne Perły Polski, w których już niebawem odbędą się Fotospacery z aparatami Panasonic Lumix!


Zacięta walka o miejsce w "perłowej piątce" toczyła się dosłownie do ostatniej chwili. Liczba oddawanych głosów zmieniała się dynamicznie, podobnie jak sytuacja pretendentów do finałowych miejsc.

"Cieszy nas, że tegoroczny konkurs trafił właśnie do takich odbiorców, na jakich nam szczególnie zależało" – przyznaje Klara Ufnalewska, PR Manager w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce. – "Śledziliśmy uważnie wyniki głosowania i widać było, że gdy jakieś miejsce zyskiwało nagle dużą liczbę polubień, to szybko okazywało się, że stoi za tym jakieś stowarzyszenie czy klub fotograficzny z danego regionu, którego sympatycy zmobilizowali do głosowania siebie i znajomych. Teraz wielu z tych miłośników fotografii będzie miało okazję do zapoznania się z aparatami i obiektywami Panasonic Lumix, które zwiedzą Polskę od gór aż do morza."Podobnie jak w poprzedniej edycji konkursu, rywalizacja zmobilizowała lokalne społeczności, w tym szczególnie grupy powiązane z fotografią i turystyką. Różnica polegała za to na tym, że tegoroczna rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana: jeszcze na tydzień przed zakończeniem głosowania około 30 miejsc mogło śmiało zdobyć poparcie, które wyniosłoby je do finałowej piątki! Walka była tak zacięta, że ostateczny skład Fotograficznych Pereł ustalił się na kilka godzin przed końcem drugiego etapu.

"Tegoroczny konkurs obserwowaliśmy z zapartym tchem, bo na początku co kilka dni, a później nawet co parę godzin zmieniały się wyniki głosowania. To dopiero były emocje!” – opowiada Tomasz Kulas, główny organizator Fotospacerów. "Trochę zabawy mieliśmy także ze śledzeniem przyczyn nagłych skoków notowań poszczególnych miejsc, bo wystarczyło chwilę poszperać w internecie i okazywało się, że do głosowania zaangażowały się nowe popularne media regionalne, grupy zrzeszające fotografów czy miłośników jakiegoś obszaru, a nawet… znani politycy aktywni w mediach społecznościowych. Walka trwała do ostatnich metrów, czego przykładem może być świetny finisz Pałacu w Kozłówce i Zamościa. A czy jesteśmy zadowoleni z wyników głosowania? Oczywiście, bo szczerze mówiąc, najchętniej pojechalibyśmy z Fotospacerami do wszystkich pięćdziesięciu miejsc, które kandydowały do miana Fotograficznych Pereł Polski!"

W liczbach
W ciągu 20 dni trwania tego etapu konkursu internauci zagłosowali w sumie ponad 3800 razy, co oznacza, że średnio oddano powyżej 76 głosów na każde z miejsc. Ale średnia nie mówi oczywiście wszystkiego, bo na przykład przy rekordziście głosowania, czyli Górach Sowich, znaczek "Lubię to" kliknęło ostatecznie ponad 1000 internautów. Mimo to warto podkreślić wyrównany poziom głosowania, który objawiał się w dość częstej zmianie liderów. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszej piątce nie znalazła się na przykład Dolina Pięciu Stawów, która uzyskała 121 głosów.

Fotograficzne Perły Polski 2017 – wynik głosowania


Co najważniejsze, ten etap nie kończy jeszcze całego konkursu Panasonic Lumix! W trzecim etapie do Fotograficznych Pereł Polski wyruszą teraz specjalnie zorganizowane Fotospacery. Na uczestników czekać będą nie tylko piękne miejsca, ale także niespodzianki i liczne atrakcje.

Epson – nowy partner konkursu
Wspaniałą informacją jest także to, że do grona firm, które zaangażowały się w konkurs, dołączył japoński producent cenionych przez fotografów drukarek atramentowych – Epson.

"Pomysł Fotograficznych Pereł Polski bardzo przypadł nam do gustu" – przyznaje Ewa Pytlak, Marketing Coordinator w firmie Epson. "Bardzo się cieszymy, że uczestnicy Fotospacerów realizowanych w tak malowniczych miejscach będą mieli szansę zawalczyć o nagrodę w postaci wydruków swoich zdjęć wykonanych na naszych drukarkach. Wiemy, że dopiero fotografia przeniesiona na papier pozwala w pełni oddać kolory czy gradację kontrastów obrazu. Epson od lat zapewnia jak najlepsze narzędzia, które to umożliwiają, tak w postaci wysokiej klasy drukarek SureColor dla profesjonalistów, jak i serii fotograficznych modeli z serii ITS, które sprawiły, że druk zdjęć w domu nie wiąże się z dużym kosztem. Współpraca z Fotospacerami jest dla nas świetną okazją do udostępniania technologii Epson społeczności fotoamatorów z talentem i pasją."

Miejsca i daty
Pierwszy Fotospacer konkursowy odbędzie się niedługo – 13 maja! A tak wygląda pełen harmonogram Fotospacerów w Fotograficznych Perłach Polski 2017:

• 13 maja – Góry Sowie
• 10 czerwca – Pałac w Kozłówce
• 8 lipca – Zamość
• 19 sierpnia – Płock
• 23 września – Jastarnia

Zapisy będą prowadzone poprzez stronę fotospacery.pl, a informacje pojawią się również na fanpage’u Fotospacery.pl i firmy Panasonic. Wystarczy regularnie zaglądać pod te adresy i… zgłaszać swój udział!

Więcej informacji: fotospacery.pl

Zobacz także:
Jury konkursu Sony World Photography Awards 2017 wybrało najlepsze zdjęcia z całego świata
Arek Rataj zdobywcą nagrody Poland National Award w konkursie Sony
Karty microSD do materiałów 4K marki Transcend
Polak zwycięzcą konkursu Sony dla dokumentalistów
Sigma 135 mm F1.8 DG ART – cena i dostępność
BenQ PD2700Q dla projektantów i animatorów
Delock prezentuje czytnik do kart Micro SD
Śląska Fotografia Prasowa 2016 – wyniki!
Konkurs ''Portret niejedno ma oblicze'' rozstrzygnięty!
Lexar JumpDrive C20 – pendrive odkryty na nowo
Ceny oraz dostępność nowych obiektywów Tamrona
Nowa pojemność kart microSD x1000 UHS-II U3 od Lexara
Quadralite Pulse Pro X – studyjna lampa błyskowa dla profesjonalistów
Drukarki natychmiastowe do tabletów i smartfonów od Kodaka
Przenośne lądowiska FlatHat oraz uzupełniające zestawy oświetleniowe
Konkurs fotograficzny "Wisła w obiektywie"
Nowe mini statywy fotograficzne marki Genesis
Tatry na starych fotografiach Karłowicza
Nowe obiektywy marki Voigtlander

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.43s.