Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  XXIX Pomorskie Spotkania z Diaporamą


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

XXIX Pomorskie Spotkania z Diaporamą
Dodał: Sebastian Kuniszewski 27.10.2008
W dniach 7-9 listopada w szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się międzynarodowy konkurs diaporam. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez na świecie w tej dziedzinie sztuki.


W dniach 7-9 listopada 2008 w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się jedyny w Polsce konkurs diaporam, a zarazem jedna z trzech najbardziej prestiżowych imprez w tej dziedzinie sztuki na świecie, posiadających patronat Federation Internationale Art of Photographique.
 
Tegoroczne 29 Pomorskie Spotkania z Diaporamą odbywać się będą w ramach "Diaporama Gala Tour" z okazji 50 lat diaporamy na świecie. Specjalny pokaz najlepszych światowych diaporam otworzy imprezę już w piątek, 7 listopada o godzinie 20:00 w sali Anny Jagiellonki. Następnie zaprezentowane zostaną najlepsze prace III Ogólnopolskiego Konkursu Diaporam, który był rozgrywany w 21 krajowych ośrodkach od maja do września 2008.
 
W sobotę od godziny 11:00 odbywać się będą otwarte projekcje konkursowe, podczas których można będzie zobaczyć diaporamy angielskie, włoskie, francuskie, węgierskie, holenderskie i polskie. W niedzielę 9 listopada o godzinie 12:00 rozpocznie się pokaz galowy laureatów oraz odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu. Pomorskie Spotkania z Diaporamą organizowane corocznie od 1980
Wstęp na wszystkie projekcje wolny.

50 lat diaporam na świecie
Rok 2008 jest poświęcony obchodom 50-lecia diaporamy na świecie. Z inicjatywy Ricardo Zarate MFIAP AV, zorganizowane zostaną specjalne pokazy diaporam Diaporama Gala Tour w 35 miejscowościach na świecie. W roku 1958, Claude Madier, président du photo-club de Vichy zorganizował Festival "Referendum" w Vichy, który od 1959 roku przekształcił się w doroczną imprezę międzynarodową. Tam też na jednym z festiwali powstał termin diaporama, który określa połączenie obrazu, dźwięku i ich przenikanie. Claude Madier był także autorem pierwszej książki "Diaporamas et montages audiovisuels".
 
Francuska Federacja Fotograficzna otoczyła opieką nowe hobby fotografów poprzez patronaty, publikacje doprowadzając do powstania wielu imprez diaporamowych. Dwa lata po Festiwalu "Referendum" powstał największy międzynarodowy festiwal obrazu w Epinal. Tutaj także swoją siedzibę ma Komisja Audiowizualna FIAP. Staraniem tejże Komisji odbyły się Biennale Diaporam w Como (1975) oraz Kolonii (1978), gdzie przedstawiciele różnych krajów opracowali terminologię i regulamin międzynarodowych festiwali diaporamy. W latach siedemdziesiątych diaporama znalazła także entuzjastów w innych krajach, min. Belgia, Holandia, Luxemburg, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Włochy.

Miasto: Szczecin
Lokalizacja: Zamek Książąt Pomorskich
Ulica: Korsarzy 34
Termin: 07.11.2008–09.11.2008
Adres WWW: www.zamek.szczecin.pl

Zobacz także:
Czarny krzem - nowość w służbie fotografii
Joel Meyerowitz - wideowarsztaty fotografii ulicznej
Wystawa aktów autorstwa Katarzyny Widmańskiej
Do wygrania w KoŃkursie Canon EOS 1000D
Piąte spotkanie "Press Photo Info"
Zwycięzcy konkursu Nikon Small World 2008
Polka na fotografiach kalendarza Pirelli 2009
Jak przygotować fotoreportaż?
Dziesięć nIKON fotografii
Wystawa fotografii reportażowej
Startuje Dziecięca Akademia Fotografii

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.732s.