Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Peruwiańskie fotografie w Bielsku-Białej


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Peruwiańskie fotografie w Bielsku-Białej
Dodał: Alina Plata 04.04.2013
Galeria Fotografii B&B zaprasza na wernisaż fotografii Susany Raab pt."Cholita", stanowiących antropologiczne studium Peru.


„Cholo”. Termin używany już w XVII wieku dla określenia potomka, których jedno z rodziców należało do peruwiańskich Indian, a drugie było czarnoskóre. Słowa tego używali Hiszpanie, jako wyrażenia obraźliwego, określającego w dosłownym tłumaczeniu psa. Dzisiaj wyraz ten, używany również w zdrobnieniu (cholita) może mieć zarówno negatywne, jak i pozytywne konotacje, w zależności od kontekstu.

Moim ojcem był Peruwiańczyk. Wyjechałam z Peru, kiedy miałam trzy lata, po rozwodzie rodziców. Przez niemal całe moje życie ojciec był dla mnie kimś nieznanym, a Peru stanowiło enigmatyczny fragment mojej tożsamości. Kiedy po raz pierwszy odwiedziłam ten kraj, jakieś 10 lat temu, zdziwiło mnie, kiedy przyjaciele i znajomi nazywali mnie „cholita gringa”.

fot. Susana Raab

Niniejszy projekt zaczęłam jako antropologiczne studium Peru, skupiając się na pokazaniu wybrzeża, obalając stereotyp tego miejsca, postrzeganego jako spokojny kraj, zamieszkały przez ludzi ubranych w poncho, pasących lamy. Chciałam pokazać niższą klasę, często przedstawianą jako brudną i o złej reputacji, chciałam poszerzyć moje własne widzenie tego kraju.

“Moja twarz jest biała, ale często czuję się bardziej komfortowo wśród „cholo”, którzy potrafią być bardziej otwarci i współczujący niż inni. Cholita es bonita”
- mawia moja przyjaciółka.

Susana Raab (Peru / USA). Urodzona w Limie. Mieszka w Stanach Zjednoczonych w Waszyngtonie. Zajmuje się fotografią dokumentalną i pracuje dla Smithsonian Anacostia Community Museum. Sednem jej pracy jest poszukiwanie archetypicznego stosunku człowieka do otoczenia, jego tożsamości na drodze ewolucji. Prace Raab wystawiane są w galeriach na całym świecie, w tym w: Corcoran Museum of Art; Museo de Arte Contemporaneo w Madrycie; Pingyao PhotoFestival, Noorderlicht Fotofestival w Holandii; Art Museum of the Americas in Washington, DC. Susana otrzymała grant White House News Photographers’ Project. Jej prace znajdują się w Smithsonian Institution’s Museum of American History, Bibliotece Kongresowej, Art Museum of the Americas, EnFoco oraz w DC Public Art Bank.Posiada tytuł magistra w dziedzinie komunikacji wizualnej, oraz tytuł bakałarza z literatury angielskiej na Uniwersytecie Jamesa Madisona.
Gdzie: Galeria Fotografii B&B, ul. 1 Maja 12 Bielsko-Biała
Wernisaż: 5 kwietnia o godz. 18
Czas trwania: 5 kwietnia — 7 maja 2013

Zobacz także:
Aktualizacja firmware'u dla kamer kinowych Canona
O emocjach w Patagonii
Kamery Canon XA25, XA20 i LEGRIA HF G30
Pentax K-30 w kolorach tęczy
Adobe Lightroom 4.4 i Camera Raw 7.4 – nowe wersje
Statyw wideo Vanguard ABEO 283AV
Olympus XZ-10 - nowy firmware
Firmware do lustrzanek Nikon
Żyroskopowo stabilizowany film 4K
Lumix GH3 – kampania z trójką w tle
Tomasz Lazar w finale konkursu Hearst 8x10
Karta pamięci Transcend 64GB
Konkurs fotograficzny ''Wiosna inspiruje''

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.775s.