Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Olympus aktualizuje oprogramowanie aparatów OM-D


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus aktualizuje oprogramowanie aparatów OM-D
Dodał: Błażej Organisty 16.09.2015
Właściciele topowych modeli OM-D E-M1 i E-M5 Mark II otrzymają kolejne aktualizacje oprogramowania, które zwiększą możliwości ich aparatów poprzez dodanie nowych, innowacyjnych funkcji. Aktualizacje są dostępne za pomocą Olympus Digital Camera Updater. Nowe oprogramowanie będzie dostępne do pobrania od końca listopada 2015 roku.


Aktualizacje dotyczą dwóch flagowych modeli Olympusa:OM-D E-M1 i E-M5 Mark II.

Olympus OM-D


E-M1 - aktualizacja ver. 4.0
Wielokrotnie nagradzany model OM-D E-M1 w momencie swojego debiutu w 2013 roku był najbardziej zaawansowanym aparatem systemowym dostępnym na rynku, a jesienna aktualizacja oprogramowania ma mu pomóc odzyskać pozycję lidera.

Olympus OM-D E-M1


Oprócz rozszerzenia możliwości współpracy z Olympus Capture uaktualnienie pozwoli użytkownikom tego modelu – z reguły profesjonalnym fotografom i zaawansowanym amatorom – uzyskać dostęp do 18 znaczących usprawnień, które dotyczą przede wszystkim nagrywania filmów oraz organizacji profesjonalnego warsztatu pracy. Aktualizacja obejmuje:
  1. Tryb Focus Stacking - wykonuje zachwycające zdjęcia makro z ostrymi krawędziami i dużą głębią ostrości, tworząc obraz z ośmiu ujęć przy jednym naciśnięciu spustu migawki.
  2. Większy wybór częstotliwości klatek nagrywanego filmu - pozwala na odtwarzanie filmów w jakości kinowej, bez rozmyć z częstotliwościami 24, 25 oraz 30 klatek na sekundę.
  3. Nagrywanie filmów z 5-osiową stabilizacją obrazu - pozwala na wybór między mechaniczną stabilizacją znajdującą się w korpusie i dodtkowym trybem ze wsparciem stabilizacji elektronicznej.
  4. Wyświetlanie parametrów nagrywania - w trakcie nagrywania filmów, na ekranie LCD pokazywane są podstawowe informacje, w tym wskaźnik poziomu, histogram, poziom dźwięku i kody czasowe.
  5. Tryb Cichy - uruchamia bezszelestną, elektroniczną migawkę, umożliwiając filmowanie lub fotografowanie wszędzie tam, gdzie dodatkowe dźwięki mogą być problemem.

E-M5 Mark II - aktualizacja ver. 2.0
Wprowadzony na rynek 6 miesięcy temu OM-D E-M5 Mark II posiada już wiele z funkcji, które znalazły się w ostatniej aktualizacji E-M1.

Olympus OM-D E-M5 Mark II


Dzięki najwydajniejszej na świecie 5-osiowej stabilizacji obrazu użytkownicy E-M5 Mark II już teraz mogą korzystać z doskonałych, pozbawionych rozmyć ujęć, nawet jeśli zdjęcia robione są w ruchu lub w słabszych warunkach oświetleniowych. Jednak również w przypadku tego aparatu jesienna aktualizacja oprogramowania przynosi kilka usprawnień. Aktualizacja E-M5 Mark II zawiera między innymi:
  1. Tryb Nowy Obraz - specjalne narzędzie gradacji kolorów, które ułatwia późniejszą edycję filmów.
  2. Synchronizację audio i wideo - tworzy perfekcyjną ścieżkę dźwiękową, automatycznie synchronizując obraz i dźwięk z zewnętrznego mikrofonu.
  3. Focus Bracketing - niezwykle użyteczna funkcja, przydatna przy ujęciach z małą głębią ostrości. Pozwala na wybór najlepszego zdjęcia z automatycznej serii ujęć zrobionych z różnymi ustawieniami punktu ostrości.


Strona producenta: www.olympus.pl

Zobacz także:
Konkurs Olympus Global Open Photo Contest 2015
Nowy stabilizator do GoPro – Removu S1
Olympus E-M10 Mark II dołącza do rodziny klasycznych modeli OM-D
Premiera lampy błyskowej do GoPro
Kolejne akcesoria do kamer GoPro
Wygraj aparat Olympus Tough TG-850 na Super Drive
Aktualizacja oprogramowania Samsung NX3000
Nowe GoPro
W weekend dwa warsztaty Olympus
Removu P1 – urządzenie do obsługi GoPro
Nowe oprogramowanie dla Olympus OM-D

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.034s.