Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nikon został partnerem tegorocznej edycji konkursu Elite Model Look


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 dzięki swojej budowie jest wyjątkowo odporny na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, takie jak kurz i woda?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon został partnerem tegorocznej edycji konkursu Elite Model Look
Dodał: Przemysław Imieliński 09.02.2007
Podczas castingów i sesji zdjęciowych odbywających się w ramach jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla modelek wykorzystywany będzie sprzęt firmy Nikon. Kandydatki na modelki fotografowane będą lustrzanką Nikon D200.


Organizowany przez największą na świecie agencję modelek – Elite International konkurs, przeprowadzany jest w ponad 50 krajach od 24 lat. Co roku, dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu, ponad 200 tysięcy młodych dziewcząt dostaje szansę zostania modelką. Odkryciem Elite Model Look są m.in.: Linda Evangelista, Cindy Crawford, Naomi Campbell, Natalia Semanova, Stephanie Seymour, Tatiana Patiz, Karen Mulder i Gisele Budchen. Elite Model Look to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu. Jego renoma przyciąga najwybitniejszych specjalistów, a udział w konkursie jest przepustką do prawdziwej kariery modelki. W 50 krajach wybierane są najpiękniejsze i najbardziej interesujące młode kobiety, które następnie biorą udział w światowym finale Elite Model Look. Przy jego organizacji współpracują najlepsi projektanci mody, styliści czy fotograficy. Konkurs Elite Model Look w Polsce organizowany jest nieprzerwanie od 5 lat i daje młodym dziewczętom szansę międzynarodowej kariery w ramach sieci agencji Elite na całym świecie.


W oficjalnym komunikacie Nikon poinformował o podjęciu decyzji wsparcia tegorocznej edycji tego najbardziej prestiżowego wydarzenia w świecie mody. Nikon jako „partner fotograficzny” projektu zapewni profesjonalny sprzęt oraz pomoc przeszkolonych specjalistów firmy. Aparaty Nikona wykorzystane zostaną podczas sesji zdjęciowych organizowanych w ramach regionalnych castingów prowadzonych w dwunastu największych miastach Polski. Zaangażowanie Nikona obejmować będzie również partnerstwo przy projekcie Elite Model School – profesjonalnego kursu przeznaczonego dla finalistek konkursu, poprzedzającego jego wielki finał. Nikon udostępni sprzęt, przy pomocy którego robione będą zdjęcia finalistek. W trakcie Elite Model School uczestniczki spotykają się z najlepszymi specjalistami od choreografii czy stylizacji. Finalistki pracować będą również ze światowej rangi fotografem. Wezmą również udział w szeregu szkoleń z zakresu makijażu, stylizacji fryzur oraz dietetyki. Zdjęcia wykonywane będą lustrzanką Nikon D200.
 
W maju 2007 odbędzie się uroczysta Gala ogólnopolskiego finału Konkursu, podczas której zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć pochodzących z sesji zorganizowanych podczas Elite Model School, wykonanych przez fotografów współpracujących z Nikon Polska.

Więcej informacji na temat konkursu: www.elitemodellook.com.pl

Zobacz także:
Optymistyczne prognozy Nikona i Olympusa
Obsługa NEF'ów w Windows Vista według Nikona
Sony wypowiada wojnę Nikonowi i Canonowi
Picture Project 1.7.5 zgodny z Windows Vista
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.27s.