Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nikon został partnerem tegorocznej edycji konkursu Elite Model Look


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon został partnerem tegorocznej edycji konkursu Elite Model Look
Dodał: Przemysław Imieliński 09.02.2007
Podczas castingów i sesji zdjęciowych odbywających się w ramach jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla modelek wykorzystywany będzie sprzęt firmy Nikon. Kandydatki na modelki fotografowane będą lustrzanką Nikon D200.


Organizowany przez największą na świecie agencję modelek – Elite International konkurs, przeprowadzany jest w ponad 50 krajach od 24 lat. Co roku, dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu, ponad 200 tysięcy młodych dziewcząt dostaje szansę zostania modelką. Odkryciem Elite Model Look są m.in.: Linda Evangelista, Cindy Crawford, Naomi Campbell, Natalia Semanova, Stephanie Seymour, Tatiana Patiz, Karen Mulder i Gisele Budchen. Elite Model Look to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu. Jego renoma przyciąga najwybitniejszych specjalistów, a udział w konkursie jest przepustką do prawdziwej kariery modelki. W 50 krajach wybierane są najpiękniejsze i najbardziej interesujące młode kobiety, które następnie biorą udział w światowym finale Elite Model Look. Przy jego organizacji współpracują najlepsi projektanci mody, styliści czy fotograficy. Konkurs Elite Model Look w Polsce organizowany jest nieprzerwanie od 5 lat i daje młodym dziewczętom szansę międzynarodowej kariery w ramach sieci agencji Elite na całym świecie.


W oficjalnym komunikacie Nikon poinformował o podjęciu decyzji wsparcia tegorocznej edycji tego najbardziej prestiżowego wydarzenia w świecie mody. Nikon jako „partner fotograficzny” projektu zapewni profesjonalny sprzęt oraz pomoc przeszkolonych specjalistów firmy. Aparaty Nikona wykorzystane zostaną podczas sesji zdjęciowych organizowanych w ramach regionalnych castingów prowadzonych w dwunastu największych miastach Polski. Zaangażowanie Nikona obejmować będzie również partnerstwo przy projekcie Elite Model School – profesjonalnego kursu przeznaczonego dla finalistek konkursu, poprzedzającego jego wielki finał. Nikon udostępni sprzęt, przy pomocy którego robione będą zdjęcia finalistek. W trakcie Elite Model School uczestniczki spotykają się z najlepszymi specjalistami od choreografii czy stylizacji. Finalistki pracować będą również ze światowej rangi fotografem. Wezmą również udział w szeregu szkoleń z zakresu makijażu, stylizacji fryzur oraz dietetyki. Zdjęcia wykonywane będą lustrzanką Nikon D200.
 
W maju 2007 odbędzie się uroczysta Gala ogólnopolskiego finału Konkursu, podczas której zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć pochodzących z sesji zorganizowanych podczas Elite Model School, wykonanych przez fotografów współpracujących z Nikon Polska.

Więcej informacji na temat konkursu: www.elitemodellook.com.pl

Zobacz także:
Optymistyczne prognozy Nikona i Olympusa
Obsługa NEF'ów w Windows Vista według Nikona
Sony wypowiada wojnę Nikonowi i Canonowi
Picture Project 1.7.5 zgodny z Windows Vista
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.487s.