Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Optymistyczne prognozy Nikona i Olympusa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Optymistyczne prognozy Nikona i Olympusa
Dodał: Marcin Pawlak 07.02.2007
Japońscy wytwórcy urządzeń optycznych i elektronicznych, Nikon i Olympus, ogłosili wysokie zyski za dziewięć miesięcy zeszłego roku oraz optymistyczne prognozy na cały rok finansowy.


Obie firmy skorzystały na uproszczeniu profilu produkcji. Nikon praktycznie zaprzestał produkcji aparatów analogowych, Olympus jest w trakcie restrukturyzacji.
 
Nikon ogłosił, że jego zysk netto dla okresu kwiecień-grudzień w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej wzrósł o 93,7% (ponad 380 milionów dolarów). W tym okresie sprzedaż podniosła się o 14,1%, przy wzroście zysku operacyjnego o 67,4%. Jak przyznaje dyrektor finansowy Nikona, Ichiro Terato, do dobrych wyników przyczynił się również niski kurs jena. Na podstawie wyników z pierwszych trzech kwartałów, Nikon podniósł prognozę zysków netto na cały rok finansowy z 45 do 51 miliardów jenów – oznacza to niemal jego podwojenie w stosunku do rekordowego roku ubiegłego.
 
Nikon przewiduje wzrost zapotrzebowania na lustrzanki cyfrowe, i zamierza skoncentrować się na tym rynku, podobnie jak jego konkurenci. Chociaż sprzedaż aparatów kompaktowych w omawianym okresie spadła (z 6,48 miliona do 6,09 miliona), to łączna sprzedaż aparatów cyfrowych wzrosła do z 8,45 miliona do 8,55 miliona sztuk.
 
W tym samym czasie Olympus wydobył się z zapaści, i ogłosił wzrost zysku netto o 185 procent, do poziomu 40,5 miliarda jenów (334,5 miliona dolarów), przy wzroście sprzedaży o 5,1 procenta. W związku z tym, Olympus skorygował prognozę zysku netto na cały rok finansowy z 38 na 43 miliardy jenów. Jest to o 49% więcej, niż w roku ubiegłym. To znaczna poprawa wobec lat ubiegłych – w 2005 Olympus musiał zwolnić 4000 osób (13% zatrudnionych)

Źródło: AFP

Zobacz takze:
Zmiana lidera na japońskim rynku lustrzanek cyfrowych
50 milionów cyfraków z Tajwanu
Ponad 20 procent wzrostu w 2006
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.261s.