Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Nagrody Hasselblad Masters 2009 i lutowy numer "Victora"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nagrody Hasselblad Masters 2009 i lutowy numer "Victora"
Dodał: Sebastian Kuniszewski 17.02.2010
Na stronach firmy Hasselblad dostępny jest kolejny numer bezpłatnego magazynu dla fotografów "Victor" Online. Duża część lutowego wydania poświęcona jest zdobywcom nagród Hasselblad Masters 2009.


Ekskluzywny magazyn fotograficzny swój tytuł zawdzięcza imieniu Victora Hasselblada (spadkobiercy fortuny oraz twórcy legendarnej marki aparatów i obiektywów). Papierowa edycja magazynu ukazuje się od jesieni 2006, wydawana jest na wysokiej jakości papierze, w formacie A3 w kilku wersjach językowych i cieszy się dużą popularnością wśród zawodowych fotografów.

''Victor'' by Hasselblad 2/2010 Online

Elektroniczne wydanie magazynu dostępne jest za darmo od połowy 2008 roku. Od pewnego czasu kolejne numery "Victor" Online pojawiają się w nieco odchudzonej postaci, regularnie co miesiąc. Dodatkowo na stronach Hasselblada można oglądać ciekawe materiały wideo prezentujące pracę fotografów podczas sesji zdjęciowych (tzw. "behind the scenes").

''Victor'' by Hasselblad 2/2010 Online

Lutowy numer magazynu w większości poświęcony jest przyznawanym rokrocznie nagrodom Hasselblad Masters. Spośród setki prac finalistów jury wybrało najlepsze ich zdaniem fotografie w dziesięciu kategoriach. Wszystkie zwycięskie zdjęcia można oglądać w najnowszym wydaniu "Victora".

''Victor'' by Hasselblad 2/2010 Online

Na kolejnych stronach, tradycyjnie już, największe agencje fotograficzne typują siódemkę najbardziej obiecujących fotografów nowego pokolenia. W najnowszym wydaniu przedstawiona została też sylwetka Stuarta Westona (zdobywcy nagrody Hasselblad Master 2007) oraz efekt sesji zdjęciowej wykonanej Hasselbladem H3D-39 przez Hansa Schluppa w luksusowym LAN Clubie w Pekinie.

''Victor'' by Hasselblad 2/2010 Online

Dostęp do internetowego wydania magazynu jest zupełnie bezpłatny. Wymaga jedynie rejestracji na stronie magazynu. Po wypełnieniu formularza i zalogowaniu się zawartość najnowszego numeru "Victora" można przeglądać online na stronie magazynu lub skopiować na dysk twardy w postaci pliku PDF (ok. 58 MB). Polecamy!

"Victor" by Hasselblad 2/2010 Online: www.victorbyhasselblad.com

Zobacz także:
Hasselblad H4D-40 – opinie znanych fotografów (film)
Zwycięzcy konkursu World Press Photo 2010
Zdjęcia miesiąca agencji Reuters – styczeń 2010
Wildlife Photographer of the Year 2009 bez zwycięzcy!
Styczniowy numer magazynu "Victor" by Hasselblad
Fotografia Dzikiej Przyrody 2009 – wyniki konkursu

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.526s.