Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Zwycięzcy konkursu World Press Photo 2010


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 dzięki swojej budowie jest wyjątkowo odporny na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, takie jak kurz i woda?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zwycięzcy konkursu World Press Photo 2010
Dodał: Sebastian Kuniszewski 12.02.2010
Wyniki 53. edycji World Press Photo zostały ogłoszone. Główną nagrodę w prestiżowym konkursie otrzymał włoski fotograf Pietro Masturzo, za fotografię wykonaną w Teheranie podczas protestów związanych z wyborami prezydenta Iranu.

« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »

Tegorocznym zdobywcą tytuły the World Press Photo of the Year 2009 został Włoski fotograf Pietro Masturzo. Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane 24 czerwca 2009 w Teheranie, podczas protestów związanych z wyborami prezydenta Iranu. Po po zwycięstwie Mahmuda Ahmadineżada tysiące ludzi wyległo na ulice miasta. Władze Iranu by ograniczyć demonstracje niezadowolonego społeczeństwa, zablokowały możliwość wysyłania sms-ów, strony internetowe zwolenników kontrkandydata Musawiego i internetowy portal społecznościowy Facebook. Na nagrodzonej fotografii uchwycona została kobieta krzycząca z dachu domu.

World Press Photo of the Year 2009, fot. Pietro Masturzo, Italy, From the rooftops of Tehran, June

Zdjęcie Roku należy do cyklu, wykonanego w noc po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, kiedy po zakończeniu demonstracji ulicznych ludzie kontynuowali protesty z okien domów, balkonów i dachów. Cały fotoreportaż Pietro Masturzo otrzymał główną nagrodę w kategorii People in the News.
 
Zwycięzca konkursu odbierze główną nagrodę oraz 10000 euro i sprzęt fotograficzny firmy Canon podczas oficjalnej ceremonii, która odbędzie się w Amsterdamie 2 maja 2010.

I Nagroda 53. edycji World Press Photo w kategorii: Spot News Singles, Adam Ferguson, Australia, VII Mentor Program for The New York Times, Afghan woman rushed from the scene of a suicide bombing, Kabul, 15 December


I Nagroda 53. edycji World Press Photo w kategorii: Spot News Stories, Walter Astrada, Argentina, Agence France-Presse, Bloodbath in Madagascar, February


I Nagroda 53. edycji World Press Photo w kategorii: General News Singles, Kent Klich, Sweden, Gaza photo album: Tuzzah, Gaza Strip, 3 March


I Nagroda 53. edycji World Press Photo w kategorii: General News Stories, Marco Vernaschi, Italy, for Pulitzer Center Guinea Bissau
« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.013s.