Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Lightroom 1.4 i ACR 4.4 wycofane z powodu usterek


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Lightroom 1.4 i ACR 4.4 wycofane z powodu usterek
Dodał: Jarosław Zachwieja 17.03.2008
Po wykryciu w nowo opublikowanych wersjach dwóch aplikacji dla fotografów firma Adobe postanowiła wycofać aktualizację ze swojego serwisu WWW. Zaleciła też ponowną instalację starszych wersji obydwu programów.


Wkrótce po instalacji najnowszych wersji obydwu aplikacji niektórzy użytkownicy zaczęli się uskarżać na ich nieprawidłowe działanie. Jak potwierdził Tom Hogarty, przedstawiciel oddziału firmy Adobe odpowiedzialnego za rozwój tych aplikacji, rzeczywiście stwierdzono obecność poważnych usterek w działaniu tych programów. W związku z tym nowe wersje obydwu programów zostały usunięte z serwisu internetowego firmy Adobe i zastąpione starymi wersjami – Adobe Lightroom 1.3.1 oraz Adobe Camera Raw 4.3.1.
 
Użytkownicy starych wersji tych aplikacji proszeni są o nie instalowanie obecnych uaktualnień i poczekanie na udostępnienie przez firmę poprawionych wersji. Z kolei osoby, które przeprowadziły już aktualizację i stwierdziły nieprawidłowe działanie Lightrooma lub ACR'a powinny zastąpić nowe wersje starszymi. Jak do tej pory stwierdzono trzy poważne usterki występujące w obydwu aplikacjach:
  • Błąd zapisu kodu czasowego w metadanych EXIF – Powoduje zapisywanie nieprawidłowych informacji dotyczących synchronizacji czasu wykonania zdjęcia z wewnętrznym zegarem Lightrooma. Oryginalna godzina i data wykonania zdjęcia zapisana przez aparat nie jest naruszana.
  • Usterka w działania konwertera DNG – Pliki DNG wygenerowane za pomocą nowych wersji Lightrooma i ACR nie mogą być odczytane przez te aplikacje. Zdjęcia takie mogą być natomiast skonwertowane do odmiany "czytelnej" przez aplikację DNG Converter w starszej wersji 4.3.1. Błąd ten występuje tylko w wersjach obydwu programów przeznaczonych dla systemów operacyjnych Windows.
  • Nieprawidłowe działanie konwertera plików JPEG z aparatów marki Olympus – błąd ten ujawnia się przy próbie konwersji plików JPEG wykonanych aparatami tego producenta za pomocą narzędzi wbudowanych w Lightrooma i ACR'a.

Adobe Camera Raw 4.3.1: Windows, Mac OS X
Uaktualnienie Adobe Lightroom 1.3.1: Windows, Mac OS X
Strona producenta: www.adobe.com

Zobacz także:
Adobe aktualizuje oprogramowanie
Microsoft przedłuża okres akcji promocyjnej iView Media Pro
Microsoft Expression Media 2 (beta) – wersja testowa następcy iView MediaPro
AKVIS ArtSuite 3.0 – program nie tylko do ramek
Apple Aperture 2.01 – łatka techniczna do nowej wersji programu

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.558s.