Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Leica, Sinar i Hasselblad korzystają z przetworników CCD Kodaka


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Leica, Sinar i Hasselblad korzystają z przetworników CCD Kodaka
Dodał: Marcin Pawlak 23.09.2008
Jak poinformował Kodak podczas targów Photokina 2008, już trzech producentów aparatów cyfrowych średniego formatu korzysta z przetworników obrazu typu CCD produkowanych przez Kodaka.


Wielka niespodzianka Leiki zaprezentowana na tegorocznej Photokinie korzysta z przetwornika KAF-37500 o rozmiarach pola obrazowego 45x30 mm, a zatem o powierzchni aż o 50% większej niż w pełno klatkowych lustrzankach małoobrazkowych. Nowy przetwornik Kodaka zawiera wiele rozwiązań opracowany specjalnie dla modelu S2, jak układ mikrosoczewek czy zintegrowany filtr podczerwieni, dzięki czemu wyposażone w niego aparaty mogą być cieńsze i mieć prostszą budowę. Leica już wcześniej korzystała z przetworników Kodaka w cyfrowej ściance Digital Module-R oraz cyfrowym dalmierzowcu M8, jednak były to układy o dużo mniejszej powierzchni i rozdzielczości.

Przetwornik KAF-50100 Kodaka

Jeszcze większe rozmiary (48x36 mm, a zatem powierzchnia aż dwukrotnie większa niż klatki małoobrazkowej) ma przetwornik obrazu KAF-51000 zastosowany w topowej lustrzance H3DII-50 Hasselblada, jednak ten zawiera aż 51 milionów punktów, co jest nowym rekordem w seryjnie produkowanych aparatach fotograficznych. Oba przetworniki zbudowano w oparciu o 6-mikronową technologię CCD o nazwie KODAK TRUESENSE. Zapewnia ona wysoką jakość rejestrowanego obrazu przy zachowaniu wysokiej wydajności rejestracji i niskiego poboru mocy.
 
Sinar zdecydował się na wykorzystanie przetwornika o najmniejszej rozdzielczości. Układ KAF-31600 zastosowany w modelu SINAR Hy6-65 oferuje „zaledwie” 31,6 miliona pikseli na nieco mniejszej powierzchni 46,05x35 mm i wykonany został w nieco starszej, 6,5-mikronowej technologii produkcji.

Strona producenta: www.kodak.com

Zobacz także:
Leica S2 – w pół drogi między małym a średnim obrazkiem
Leica M8 – aktualizacja firmware
Leica M8.2 – symboliczne zmiany
Leica dla szejka
Nowe aparaty średnioformatowe od Sinara
Nowy numer magazynu "Victor" Hasselblada
Leica M8 Upgrade Service – twoja Leica zupełnie niepowtarzalna

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.436s.