Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Leica, Sinar i Hasselblad korzystają z przetworników CCD Kodaka


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Leica, Sinar i Hasselblad korzystają z przetworników CCD Kodaka
Dodał: Marcin Pawlak 23.09.2008
Jak poinformował Kodak podczas targów Photokina 2008, już trzech producentów aparatów cyfrowych średniego formatu korzysta z przetworników obrazu typu CCD produkowanych przez Kodaka.


Wielka niespodzianka Leiki zaprezentowana na tegorocznej Photokinie korzysta z przetwornika KAF-37500 o rozmiarach pola obrazowego 45x30 mm, a zatem o powierzchni aż o 50% większej niż w pełno klatkowych lustrzankach małoobrazkowych. Nowy przetwornik Kodaka zawiera wiele rozwiązań opracowany specjalnie dla modelu S2, jak układ mikrosoczewek czy zintegrowany filtr podczerwieni, dzięki czemu wyposażone w niego aparaty mogą być cieńsze i mieć prostszą budowę. Leica już wcześniej korzystała z przetworników Kodaka w cyfrowej ściance Digital Module-R oraz cyfrowym dalmierzowcu M8, jednak były to układy o dużo mniejszej powierzchni i rozdzielczości.

Przetwornik KAF-50100 Kodaka

Jeszcze większe rozmiary (48x36 mm, a zatem powierzchnia aż dwukrotnie większa niż klatki małoobrazkowej) ma przetwornik obrazu KAF-51000 zastosowany w topowej lustrzance H3DII-50 Hasselblada, jednak ten zawiera aż 51 milionów punktów, co jest nowym rekordem w seryjnie produkowanych aparatach fotograficznych. Oba przetworniki zbudowano w oparciu o 6-mikronową technologię CCD o nazwie KODAK TRUESENSE. Zapewnia ona wysoką jakość rejestrowanego obrazu przy zachowaniu wysokiej wydajności rejestracji i niskiego poboru mocy.
 
Sinar zdecydował się na wykorzystanie przetwornika o najmniejszej rozdzielczości. Układ KAF-31600 zastosowany w modelu SINAR Hy6-65 oferuje „zaledwie” 31,6 miliona pikseli na nieco mniejszej powierzchni 46,05x35 mm i wykonany został w nieco starszej, 6,5-mikronowej technologii produkcji.

Strona producenta: www.kodak.com

Zobacz także:
Leica S2 – w pół drogi między małym a średnim obrazkiem
Leica M8 – aktualizacja firmware
Leica M8.2 – symboliczne zmiany
Leica dla szejka
Nowe aparaty średnioformatowe od Sinara
Nowy numer magazynu "Victor" Hasselblada
Leica M8 Upgrade Service – twoja Leica zupełnie niepowtarzalna

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.558s.