Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Limitowana edycja Leica Noctilux 50mm F/1.0 z okazji zakończenia produkcji


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Limitowana edycja Leica Noctilux 50mm F/1.0 z okazji zakończenia produkcji
Dodał: Jarosław Zachwieja 24.06.2008
Legendarny niemiecki producent aparatów fotograficznych i optyki ogłosił zaprzestanie produkcji jednego ze swoich najsłynniejszych obiektywów. Z tej okazji powstanie specjalna limitowana seria 100 egzemplarzy tego "szkła".


Leica Noctilux 50mm F/1.0 to jeden z tych modeli obiektywów, dzięki którym legenda marki miała się dobrze przez prawie 100 lat. Ultrajasny obiektyw dalmierzowego systemu M został zaprezentowany w 1976 roku jako obiektyw "jaśniejszy, niż ludzkie oko", wręcz stworzony do fotografii nocnej. Okazał się on jednak – dzięki swoim dość niewielkim gabarytom (cięzar około 630 gramów) – bardzo popularnym i uniwersalnym modelem. Nabywców przez ponad 30 lat nie odstraszała również cena, wynosząca około 2500 dolarów.


Po trzech dekadach firma Leica podjęła jednak decyzję o zakończeniu produkcji Noctiluxa. Obiektyw ten doczeka się jednak pożegnania z prawdziwego zdarzenia – z tej okazji jednak zostanie wydana specjalna seria licząca sobie zaledwie 100 egzemplarzy. W jej skład, oprócz obiektywu, wejdzie również oprawiona w skórę książka opisująca historię firmy Leica oraz wykonana ręcznie skrzyneczka.


Skrzyneczka owa zasługuje na uwagę z wielu powodów. Już sam fakt, że każdy z jej 100 egzemplarzy zostanie wykonany ręcznie nasuwa pewne przypuszczenia co do jej klasy. I nie są to podejrzenia bezpodstawne. Skrzynka wykonana została przez firmę Elie Bleu z afrykańskiego drzewa Guarea. Jej wnętrze wyłożono okleiną z francuskiego cedru oraz wykończono włoską alkantarą. Skrzyneczkę zaopatrzono też w złocone okucia.
 
Z metalu wykonana została również obudowa odciągacza wilgoci, w który zaopatrzono opakowanie. Nad równym poziomem wilgotności wewnątrz opakowania czuwa również stylowy higrometr.


Naturalnie zestaw taki nie będzie dostępny dla przeciętnych zjadaczy chleba, jednak miłośnicy aparatów marki Leica (a jest ich całkiem dużo) często są osobami, którzy w stosunku do swojego hobby nie liczą się zbytnio z pieniędzmi. Z tego powodu cena 10 tysięcy euro za ten zestaw z pewnością nie odstraszy potencjalnych nabywców.

Cena: 10 000 EUR
Strona producenta: www.leica-camera.com

Zobacz także:
Sanyo XP200L – pierwszy na świecie projektor 4LCD
Fujifilm CompactFlash 310x – demony prędkości
NEC MultiSync LCD3090WQXi – realistyczne kolory w 30-calowym formacie
Leica i Jenoptik – legendy łączą siły!
Rolleiflex AF 5.0 - cyfrowa klasyka
Sony A300 – edycja "złoto dla odważnych"
Limitowana, "szampańska" edycja Sony A350

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.938s.