Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs "Kiedy Państwo śpi..."


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs "Kiedy Państwo śpi..."
Dodał: Marcin Pawlak 07.04.2010
Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Kraków ma zaszczyt zaprosić do udziału w konkursie fotograficznym towarzyszącym konferencji na temat prawnych aspektów ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce pt. „Kiedy Państwo śpi...”, która odbędzie się 20 kwietnia 2010 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Jego głównym celem jest wizualizacja konsekwencji nieprawidłowego działania systemu ochrony zabytków w Polsce poprzez przedstawienie na jednym zdjęciu, wykonanym dowolną techniką, efektu „snu Państwa”, a więc zniszczonego, nieodnawianego domu, mostu, ulicy, całej grupy architektonicznej lub dowolnego obiektu pod warunkiem, że stanowi ona wartość dla polskiego dziedzictwa kulturowego i uznany jest za zabytek architektury.
 
Konkurs jest adresowany do wszystkich osób zainteresowanych fotografią, uwrażliwionych na tematykę ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 kwietnia 2010 w czasie trwania konferencji „Kiedy Państwo Śpi...” przez samych uczestników Konferencji, a główną nagrodą będzie „Podstawowy kurs fotografii” o wartości 2250 zł, który odbędzie się w szkole „Akademia Fotografii” (Ukończenie Podstawowego Kursu Fotografii zwalnia z egzaminów na Wydział Fotografii w Akademii Fotografii. Ostatecznym terminem nadsyłania prac to dzień 18 IV 2010 włącznie).

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: podk.info@gmail.com,
bądź pod numer telefonu: Karol Nurkowski, +48 508 363 116

ZGŁOSZENIA
W celu wzięcia udziału w Konkursie należy wysłać e-mail na adres podk.konkurs@gmail.com o tytule Konkurs Fotograficzny - zgłoszenie, zawierający następujące załączniki:
uzupełniony formularz zgłoszeniowy,
zdjęcie konkursowe.

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Kraków, zwane dalej Organizatorem.
 2. Konkurs jest otwarty dla wszystkich.
 3. Celem konkursu jest naświetlenie problemu wadliwego działania systemu ochrony dziedzictwa kulturowego.
 4. Zdjęcia nadsyłane do konkursu przedstawiać powinny efekty wadliwego działania systemu ochrony zabytków, a więc zdewastowane, szpecące, nieodnawiane domy, mosty, ulice, całe grupy architektoniczne lub dowolne obiekty pod warunkiem, że stanowią wartość dla polskiego dziedzictwa kulturowego i uznane są za zabytki architektury.
 5. Każdy z autorów może nadesłać 1 fotografię
 6. Technika wykonania prac jest dowolna.
 7. Prace należy nadsyłać jedynie pocztą elektroniczną.
 8. Prace w formacie JPG należy nadsyłać na adres podk.konkurs@gmail.com w formie załączników do listu elektronicznego z dopiskiem w temacie „Konkurs fotograficzny - zgłoszenie”.
 9. Fotografie, na których będą się znajdować jakiekolwiek znaki, cyfry (np. daty), nie będące częścią fotografowanego obiektu będą dyskwalifikowane.
 10. Drugą częścią zgłoszenia jest wypełniony formularz zgłoszeniowy, do pobrania pod tym adresem, i dołączony do wiadomości jako drugi załącznik.
 11. Zgłoszenia bez imienia i nazwiska tylko np. z pseudonimem lub z niepełnymi danymi nie będą brały udziału w konkursie
 12. Przesłane pliki nie będą zwracane. Z chwilą nadesłania fotografie przechodzą nieodpłatnie na własność organizatorów.
 13. Zdjęcia należy nadsyłać od 01.04.2010 do 18.04.2010 r. włącznie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20.04.2010 r. podczas konferencji na temat dziedzictwa kulturowego pt. „Kiedy państwo śpi...”.
 14. Oceny zdjęć dokona jury, w skład którego wejdą uczestnicy obecni na konferencji „Kiedy Państwo śpi...”, na podstawie zdjęć, których forma przedstawienia zostanie ustalona przez organizatora. Decyzje jury są ostateczne.
 15. Wszyscy laureaci zostaną powiadomieni o werdykcie jury.
 16. Zdjęcia nadesłane na konkurs nie tracą praw autorskich, Organizator ma prawo je publikować i wykorzystywać zgodnie do celów przeprowadzenia konkursu.
 17. Zdjęcia które nie spełnią powyższych wymogów nie wezmą udziału w konkursie.
 18. Organizatorzy przewidują 1 nagrodę główną – Podstawowy Kurs Fotografii w Akademii Fotografii. Nagroda nie podlega zamianie na inne nagrody ani na ekwiwalent pieniężny.
 19. Zajęcia w ramach kursu poprowadzą stali wykładowcy i asystenci Akademii Fotografii. Zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie w soboty i niedziele od 9:00 do 15:00. w okresie czasu od 24.04.2010 do 26.06.2010. Kurs obejmuje 80 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Absolwenci otrzymują Certyfikat ukończenia Podstawowego Kursu Fotografii Akademii Fotografii, a najlepsze prace prezentowane są w galerii na stronie internetowej Akademii Fotografii. Ukończenie Podstawowego Kursu Fotografii zwalnia z egzaminów na Wydział Fotografii w Akademii Fotografii.
 20. Szczegóły odbioru nagrody przekazane zostaną laureatom po zakończeniu konkursu.
 21. Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do członków Zarządu ELSA Kraków. Żadne odwołania nie zostaną uwzględnione.
 22. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu.
 23. Organizator konkursu nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie lub zaginięcie prac przesłanych pocztą elektroniczną.
 24. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu - ustawa o ochronie danych osobowych z dn.29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133 poz.833 z póz. zm. Osoby uczestniczące w konkursie potwierdzają swoją zgodę na powyższe w formie przesłania do organizatora oświadczenia.


Strona konkursu: elsa.lex.edu.pl
Formularz zgłoszeniowy: elsa.lex.edu.pl

Zobacz także:
Rusza konkurs: Świat nabrał kolorów!
Konkurs "Śląska Fotografia Prasowa 2009" rozstrzygnięty!
Konkurs "Ekstremalnie, energicznie, czyli bardzo fotograficznie!" rozstrzygnięty!
Ekspresyjny konkurs Casio Exilim – finał tuż-tuż!
Dyskwalifikacja w konkursie World Press Photo 2010
Konkurs "Zima w obiektywie" rozstrzygnięty!
Konkurs II Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu
Zwycięzcy konkursu World Press Photo 2010
Konkurs "Tak świat wygląda nocą" rozstrzygnięty!
CYBERFOTO 2010 – XII Międzynarodowy Konkurs Fotografii Cyfrowej

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.659s.