Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs: zaprojektuj własną torbę fotograficzną i wygraj sprzęt wart 5000 dolarów!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs: zaprojektuj własną torbę fotograficzną i wygraj sprzęt wart 5000 dolarów!
Dodał: Sebastian Kuniszewski 03.11.2009
Kata Dream Bag Challenge to konkurs na projekt idealnej (dla Ciebie!) torby fotograficznej. Liczy się pomysł, a nie perfekcyjnie wykonane szkice. Świetna zabawa i cenne nagrody od firmy Kata gwarantowane!


W ogłoszonym właśnie konkursie Kata Dream Bag Challenge, zorganizowanym przez znanego producenta świetnych toreb fotograficznych i wideo, łączna pula nagród sięga 12000 dolarów.
 
Postawione przed uczestnikami zadanie polega wymyśleniu i zaprojektowaniu idealnej torby fotograficznej, która pozwoli komfortowo fotografować podczas podróży, górskich wycieczek, rowerowych eskapad czy dowolnych innych czynności, które są Waszą pasją. Tylko od uczestników konkursu zależy czy będzie to plecak, torba naramienna, torba typu sling czy pas biodrowy. Organizatorzy nie stawiają żadnych ograniczeń. Pierwszą nagrodą jest torba wykonana ręcznie wg. zwycięskiego projektu oraz sprzęt fotograficzny o wartości 5000 dolarów!


Mimo, że zadanie polegające na stworzeniu projektu torby fotograficznej na pierwszy rzut oka wygląda groźnie, w konkursie Kata Dream Bag Challenge liczy się pomysł!. Organizatorom nie zależy na perfekcyjnych wizualizacjach i wymuskanych projektach. Na konkurs z powodzeniem można zgłaszać odręcznie wykonane szkice. Muszą zawierać one wszystkie aspekty funkcjonalne torby – kształt i wygląd zewnętrzny, rozmieszczenie aparatu i akcesoriów wewnątrz, sposób otwierania kieszeni, mocowania dodatkowych akcesoriów itp.
 
Przed zabraniem się do pracy należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań m.in. takich jak: jaki konkretnie sprzęt chciałbym przenosić w torbie, w jakich okolicznościach fotografuję, czego brakowało mi w używanych dotychczas torbach czy plecakach? Ważne jest też by na końcu wybrać jeden najlepszy pomysł i zgłosić go do konkursu.
 
W przygotowaniach projektu pomoże krótki filmik instruktażowy oraz galeria zgłoszonych już projektów, które są dostępne na stronie producenta. Z uczestnikami Kata Dream Bag Challenge można też "poznać się" i dyskutować na Facebook-u.

I nagroda
Ręcznie wykonana torba wg. zwycięskiego projektu oraz sprzęt fotograficzny o wartości 5000 dolarów
Lustrzanka Canon 5D mk II (korpus)
Dwa obiektywy Canon (24-105 EF L IS USM, 70-200 F/4.0 USM)
Statyw i głowica Gitzo Traveler
Panel oświetleniowy Litepanels MICROPRO
II nagroda
Plecak fotograficzny Kata oraz sprzęt fotograficzny Canon, Manfrotto, Litepanels MICRO o wartości 4000 dolarów
III nagroda
Plecak fotograficzny Kata oraz sprzęt fotograficzny Canon, Manfrotto o wartości 3000 dolarów

Dodatkowo pierwszych 500 osób, które przyłączą się do zabawy i zgłoszą swoje pomysły otrzyma paski do aparatu Kata Reflex-C.

Strona konkursowa Kata Dream Bag Challenge: www.dreambagchallenge.com
Profil w serwisie Facebook: www.facebook.com

Zobacz także:
Kata prezentuje system etui do noszenia na pasie
Lowepro prezentuje pleacki Pro Trekker AW
Lowepro Versapack 200 AW – uniwersalny plecak miejski
Airport TakeOff – plecak na kółkach od Think Tank
Test: Miejski plecak fotograficzny Crumpler Muffin Top Half Photo

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.594s.