Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Lowepro prezentuje pleacki Pro Trekker AW


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Lowepro prezentuje pleacki Pro Trekker AW
Dodał: Marcin Kwiecień 08.10.2009
Firma Lowepro zaprezentowała Pro Trekker AW – lekkie, ale mocne plecaki fotograficzne. Przeznaczone dla entuzjastów fotografii, wypraw i sportów ekstremalnych szukających sprzętu, który bez problemu zniesie trudy różnych podróży. Dostępne w trzech różnych rozmiarach pomieszczą nawet trzy lustrzanki, siedem obiektywów, notebooka i różne akcesoria.


Wnętrze plecaka można dość dowolnie kształtować za pomocą wkładek, woreczków i zasuwanych kieszeni, których zawartość widać przez ażurowe pokrycie. Oprócz elementów stałych, można także odpiąć pas biodrowy, który może pełnić rolę malutkiej podręcznej torby.

Lowepro Pro Trekker 300 AW

Główna komora najmniejszego modelu Pro Trekker 300 AW mieści lustrzankę z obiektywem do 300 mm, 4–5 dodatkowych szkieł i lampę błyskową. Z kolei największy z serii 600 AW pozwoli zabrać nawet trzy korpusy (w tym jeden z obiektywem do 600 mm), 6–7 dodatkowych obiektywów i dwa flesze.
 
Plecaki wykonane są z wytrzymałych tkanin nylonowych i poliestrowych. Piankowy szkielet został przygotowany jako jeden element, co pozwala lepiej chronić zawartość. Zamek głównej komory jest bardzo odporny i zapewnia ochronę przed wodą.

Lowepro Pro Trekker 300 AW

Do plecaka można za pomocą trzech pasków przytroczyć można statyw lub monopod, a duże boczne kieszenie pomieszczą różne niezbędne podczas wycieczki drobiazgi. Jest także kieszeń na napoje o objętości dwóch litrów, rączki do przenoszenia oraz paski pozwalające ścisnąć zawartość. Przedział na laptopa umożliwia łatwy i szybki dostęp do niego, więc w przypadku kontroli lotniskowej nie ma problemu z wyciągnięciem komputera.

Lowepro Pro Trekker 400 AW

Jako że plecaki Pro Trekker mają w oznaczeniu symbol AW, to są wyposażone w osłonę przeciwdeszczową, która w części zabezpiecza także sprzęt przed np. zahaczeniem paskiem o gałąź. System regulowanych pasków (w sumie w 10 punktach) pozwala na precyzyjne dopasowanie systemu nośnego do potrzeb danego użytkownika, w tym np. ustalenie odległości między punktami mocowań.

Lowepro Pro Trekker 400 AW

Plecaki Pro Trekker mają trzy odmiany różniące się pojemnością. Ich wspólną cechą – oprócz wymienionych elementów konstrukcyjnych – jest jeden kolor. Ceny poszczególnych modeli przedstawiają się następująco: 300 AW ok. 1500 zł, 400 AW ok. 1550 zł, a 600 AW – 1680 zł.

Lowepro Pro Trekker 600 AW

Plecaki Lowepro Pro Trekker
300 AW 400 AW 600 AW
Wymiary zewnętrzne 39 x 36 x 47 cm 39 x 36 x 54 cm 46 x 38 x 60 cm
Wymiary części fotograficznej [cm] 29 x 16,5 x 37 cm 29 x 16,5 x 44 cm 37 x 19 x 49 cm
Wymiary kieszeni na notebooka [cm] 26 x 2,5 x 38,5 cm 26 x 2,5 x 38,5 cm 26 x 2,5 x 38,5 cm
Masa 3,1 kg 3,3 kg 3,8 kg
Pojemność lustrzanka z obiektywem do 300 mm, 4–5 dodatkowych obiektywów; lampa błyskowa, statyw lub monopod, akcesoria i rzeczy osobiste, notebook o przekątnej ekranu do 15,4" 1–2 lustrzanki z gripem i obiektywem do 400 mm, 4–6 dodatkowych obiektywów, 2 lampy błyskowe, statyw lub monopod, akcesoria i rzeczy osobiste, notebook o przekątnej ekranu do 15,4" 2–3 lustrzanki z gripem i obiektywem do 600 mm, 5–7 dodatkowych obiektywów, 2 lampy błyskowe, statyw lub monopod, akcesoria i rzeczy osobiste, notebook o przekątnej ekranu do 15,4"


Ceny:
Pro Trekker 300 AW – ok. 1500 zł
Pro Trekker 400 AW – ok. 1550 zł
Pro Trekker 600 AW – ok. 1680 zł
Więcej informacji: www.lowepro.com

Zobacz także:
Crumpler Company Gigolo – nowa linia toreb fotograficznych
Lowepro Versapack 200 AW – uniwersalny plecak miejski
Airport TakeOff – plecak na kółkach od Think Tank
Crumpler Pretty Bella – nowa kolekcja damskich toreb fotograficznych
Lowepro Outback – nowa seria kabur fotograficznych
Lowepro Classified Sling – dwa plecaki fotograficzne
Multimedia Wired Up – nowa linia toreb Think Tank

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.15s.