Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Kata prezentuje system etui do noszenia na pasie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kata prezentuje system etui do noszenia na pasie
Dodał: Marcin Kwiecień 30.10.2009
Firma Kata, znany producent różnego rodzaju toreb, plecaków i tym podobnych akcesoriów, zaprezentowała system etui mocowanych na specjalnym pasie. Torebki mogą służyć do noszenia korpusów, obiektywów czy lamp błyskowych – do wyboru jest sześć różnych wielkości.


Cały system, którego oryginalna nazwa brzmi Auxiliary Belt and Pouch System, opiera się na koncepcji montażu poszczególnych saszetek na jednym pasie. Maksymalnie można podczepić osiem torebek, bo tyle jest punktów mocowania, ale wygodnie będzie z co najwyżej sześcioma. Pas ma długość regulowaną w zakresie 86-150 cm. Z racji tego, że masa noszonych przedmiotów może być znaczna, to Kata proponuje pas połączony ze specjalną uprzężą przypominającą szelki. Dzięki temu ciężar sprzętu obciąża nie tylko biodra, ale także ramiona.

Pas z uprzężą Kata AB-302

Zestaw dostępnych etui, wyłożonych miękką tkaniną w kolorze żółtym, obejmuje sześć różnych modeli. Podstawowym elementem kompletu – wszelkie elementy można nabywać osobno i w dowolnych zestawieniach – jest torebka na korpus aparatu. Jej pojemność jest na tyle duża, że zmieści się w niej profesjonalny aparat z zamontowanym uchwytem pionowym. Użytkownik może dostosowywać położenie wewnętrznych przekładek oraz korzystać z trzech kieszeni wewnętrznych na akcesoria takie jak np. filtr i zewnętrznej przeznaczonej na drobne płaskie przedmioty.

Etui na korpus Kata AP-321

Drugie z sześciu etui jest przeznaczone do noszenia lampy błyskowej. Jego pojemność pozwoli na bezproblemowe schowanie profesjonalnego flesza. Dostępne są też dwie dodatkowe kieszenie – jedna w środku i druga, zapinana na zamek, na zewnątrz.

Etui na lampę błyskową Kata AP-323

Kolejne cztery torebki służą do przenoszenia obiektywów. Ich wspólne cechy to możliwość ustalania długości (zarówno skracania, jak też wydłużania), kształtowania wnętrza za pomocą przekładek oraz dwie kieszenie (jedna wewnętrzna, druga zewnętrzna zabezpieczona zamkiem błyskawicznym). To, co odróżnia poszczególne modele, to pojemność. Największe etui pomieści zooma 70-200 mm f/2.8, a kolejne szkła 70-200 mm f/4, 16-35 mm f/2.8 i 100 mm.

Etui na obiektyw 100 mm Kata AP-326


Ceny:
Pas (AB-301) – 45 dolarów
Pas z uprzężą (AB-302) – 55 dolarów
Etui na korpus (AP-321) – 50 dolarów
Etui na lampę błyskową (AP-322) – 50 dolarów
Etui na obiektyw 70-200 mm f/2.8 (AP-323) – 50 dolarów
Etui na obiektyw 70-200 mm f/4 (AP-324) – 50 dolarów
Etui na obiektyw 16-35 mm f/2.8 (AP-325) – 40 dolarów
Etui na obiektyw 100 mm (AP-326) – 40 dolarów
Strona producenta: www.kata-bags.com

Zobacz także:
Crumpler Company Gigolo – nowa linia toreb fotograficznych
Lowepro Versapack 200 AW – uniwersalny plecak miejski
Airport TakeOff – plecak na kółkach od Think Tank
Crumpler Pretty Bella – nowa kolekcja damskich toreb fotograficznych

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.592s.