Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs "Diaporama 2008" w Lublinie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs "Diaporama 2008" w Lublinie
Dodał: Sebastian Kuniszewski 08.04.2008
Do 7 maja 2008 można wysyłać prace na I Ogólnopolski Festiwal Fotografii Cyfrowej „Diaporama 2008” w Lublinie.


Diaporamę można rozumieć jako dziedzinę sztuki, którą klasyfikuje się między fotografią a filmem. W praktyce pokazy diaporam to najczęściej spektakle audiowizualne, w których autorzy poddają widzów równoczesnemu oddziaływaniu obrazów, dźwięku, barwy i treści. Diaporama to nastrój, harmonia dźwięku, obrazu i barwy, a co równie istotne – także wrażliwość twórcy.
 
Prezentacja dwudziestu prac najwyżej ocenionych przez jury odbędzie się w Lublinie podczas trwania Kozienaliów 2008 (14-17maja 2008) na terenie miasteczka akademickiego UMCS. Podczas pokazu zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody.

Plakat konkursu ''Diaporama 2008''


Narodziny diaporamy w Polsce datuje się na lata 70. Wtedy to Krystyna Łyczywek, znana propagatorka fotografii, zorganizowała pierwszy oficjalny pokaz diaporam. Impreza o nazwie Regionalny Przegląd Montaży Udźwiękowionych odbyła się w Pile w roku 1971.

Regulamin konkursu:

Organizator
Koło Fotograficzne UMCS – Grupa Fotografów Lubelskich

Tematyka konkursu
Diaporamy zgłoszone do konkursu mogą mieć formę impresji, etiud, reportaży, ilustracji piosenek, esejów, opowiadań, eksperymentów, itd. Wszystkie prace powinny być zapisane cyfrowo.

Warunki udziału
Każdy autor może przedstawić maksymalnie 2 prace pod warunkiem nadesłania karty zgłoszenia wraz z podpisanym regulaminem, oraz płyty CD lub DVD z nagranymi diaporamami spełniającymi warunki techniczne.

Warunki techniczne
Płyta CD lub DVD, czas projekcji jednej diaporamy - do 3 minut (łącznie), rozdzielczość 800 x 600 pix, format avi, w formacie AVI (przygotowany w programach: Pictures To Exe, Pro Show Gold, Wings Platinum, MObjects), dźwięk –mp3.W celu zapewnienia najwyższej jakość prezentacji, diaporamy będą przegrane na dysk twardy komputera i z niego odtwarzane na komputerach klasy PC z procesorem Pentium i systemem operacyjnym Windows XP.

Zawartość CD/DVD
Płyta z diaporamą winna zawierać: katalog o nazwie " Nazwisko_Imię" autora.
 
W katalogu następujące pliki: plik diaporamy, o strukturze nazwy: "Imię_Nazwisko_Tytuł_diaporamy.avi", karta zgłoszenia autora, zdjęcie autora w rozdzielczości 600x800 pix (plik jpg), krótka notka biograficzna plik *.doc (rok urodzenia, dokonania fotograficzne, przynależność do stowarzyszeń i organizacji związanych z fotografią).
W przypadku, gdy autor chce zgłosić więcej niż jedną diaporamę, powinny one zostać zapisana na osobnych płytach. Każda płyta CD lub DVD, na etykiecie powinna mieć opis, imię i nazwisko autora, tytuł diaporamy, czas trwania, użyty program, e-mail i telefon autora. Płyty z diaporamami nie będą zwracane.

Jury i ocena
Oceny prac dokonają powołane przez organizatorów Jury złożone z przedstawicieli związków twórczych, stowarzyszeń fotograficznych i doświadczonych autorów. Jury każdego z przeglądów ustali listę najlepszych 20 diaporam. Wyniki będą umieszczane na stronie konkursu. Członkowie jury mogą brać udział w konkursie, jednak ich prace są automatycznie wyłączone z oceny tego jury w którym uczestniczą. Diaporamy niespełniające warunków technicznych niniejszego regulaminu nie będą oceniane. Autor wyraża zgodę na powielanie jego diaporamy i odtwarzanie publiczne dla potrzeb przeprowadzenia konkursu.

Termin
Prace należy przesłać do 7 maja 2008r. (liczy się data stempla pocztowego) na adres:
Koło Fotograficzne UMCS – Grupa Fotografów Lubelskich (w skrócie GFL)
Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Wydział Humanistyczny
Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4,
20-031 Lublin w sala 015B/017b, z dopiskiem „Konkurs”.
 
Potwierdzeniem przyjęcia diaporamy do konkursu jest umieszczenie imienia i nazwiska autora, oraz tytułu diaporamy na stronie GFL. Klasyfikacja generalna zostanie opublikowana do 1 maja 2008r.

Nagrody
W konkursie przewidziana jest nagroda za zajęcie I miejsca oraz dyplomy i wyróżnienia.


Więcej informacji o konkursie: www.fotografia.cho.pl

Zobacz także:
Cykl warsztatów Szkoła Fotografii Fine-Print-Photo
"5 klatek" – nowy numer specjalny już w Sieci!
Miasto Cieni – fotografia policyjna z początków XX wieku
Jubileuszowy konkurs fotograficzny Epsona
Czarnobyl - 22 lata później...

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.608s.