Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Jubileuszowy konkurs fotograficzny Epsona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Jubileuszowy konkurs fotograficzny Epsona
Dodał: Jarosław Zachwieja 07.04.2008
Firma Epson, z okazji 40 rocznicy opracowania pierwszej kompaktowej drukarki cyfrowej ogłosiła konkurs na obraz, który ozdobi urodzinową kartkę Epsona.


W 1968 roku firma Epson opatentowała pierwszą elektroniczną mikrodrukarkę. Z okazji 40 rocznicy tego wydarzenia ogłoszony został ogólnoeuropejski konkurs. Jego celem jest pobudzenie wyobraźni europejskich artystów oraz uwieńczenie czterech dekad innowacji i inspiracji. Konkurs polega na zaprojektowaniu obrazu, który znajdzie się na urodzinowej kartce Epsona. Zwycięzca wygra wycieczkę wartą 5000 euro, a prace wszystkich uczestników będą zaprezentowane w imponującej galerii online.
 
Uczestnicy konkursu powinni nadesłać obraz ilustrujący motyw: "świętowanie 40 lat innowacji". Firma Epson zostawia twórcom dowolność w wyborze techniki i koncepcji (fotografia, ilustracja, fotomontaż itp.). Galeria obrazów będzie dostępna pod adresem www.epson-europe.com, gdzie znajduje się też formularz do nadsyłania prac oraz interaktywna oś czasu, na której zaznaczone są najważniejsze postępy technologiczne w czterdziestoletniej historii Epsona.
 
Udział w konkursie może wziąć każdy, niezależnie od wieku, zdolności i pochodzenia. Kryteria oceny obrazów to: wierność oddania tematu, kompozycja, jakość techniczna i kreatywność. Zwycięzcy zostaną wskazani przez niezależnych jurorów wybranych ze społeczności elitarnych europejskich fotografów.

Nagrody i wyróżnienia
Zwycięski obraz zostanie umieszczony na urodzinowej kartce Epsona, a jego twórca wygra "wycieczkę marzeń". Zdobywca drugiego miejsca otrzyma produkty Epsona o wartości 1000 euro, a trzeciego — produkty o wartości 500 euro. Wszyscy trzej finaliści otrzymają również certyfikowany wydruk Digigraphie swojego dzieła – wielkoformatowy, profesjonalny, doskonały jakościowo wydruk wykonany atramentami Epson UltraChrome K3 na certyfikowanym papierze.

Terminy nadsyłania prac
Prace muszą zostać nadesłane przed godziną 24:00 31 lipca 2008 roku. Prace cyfrowe powinny mieć rozdzielczość 360 dpi i można je nadsyłać przez specjalną witrynę WWW. Wydruki można wysyłać pocztą na adres:
 
Epson
PO Box 49793
London WC2A 1WA
Wielka Brytania
Wymiary prac nie powinny przekraczać 150 x 215 mm w układzie poziomym lub pionowym.

Strona konkursowa: epson-europe.com

Zobacz także:
Kwietniowy numer The Digital Journalist
Na studia fotograficzne ze ZPAF-em
Socjologia w obiektywie – konkurs
Rozstrzygnięcie konkursu "Architektura w obiektywie" w Galerii Pauza
Europejski konkurs fotograficzny "Kultury na mojej ulicy"
75 rocznica obiektywów Nikkor

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.533s.