Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Europejski konkurs fotograficzny "Kultury na mojej ulicy"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Europejski konkurs fotograficzny "Kultury na mojej ulicy"
Dodał: Katarzyna Kowalczyk 31.03.2008
W ramach Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego 2008, Komisja Europejska ogłosiła konkurs fotograficzny "Kultury na mojej ulicy" skierowany do mieszkańców Unii Europejskiej.


Udział w konkursie "Kultury na mojej ulicy" mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Unii Europejskiej, bez względu na wiek czy pochodzenie. Nie ma ograniczeń dotyczących wyboru tematów stanowiących inspirację zdjęć – mogą być to zarówno religia i edukacja, nauka i kultura, migracje, grupy mniejszościowe lub, po prostu, życie codzienne.
 
Jak mówi Jan Figel, Komisarz ds. Edukacji, Kształcenia, Młodzieży i Kultury: "Wieloetniczność i wielowyznaniowość Europy jest faktem. Europejczycy mają coraz częstszy kontakt z osobami o różnym pochodzeniu kulturowym. Poprzez konkurs 'Kultury na mojej ulicy' Komisja Europejska pragnie zachęcić wszystkich mieszkańców UE do podzielenia się swoim postrzeganiem dialogu i wielokulturowości. Chcemy się przekonać, co dla Europejczyków znaczy dzisiaj dialog międzykulturowy i w jaki sposób doświadczają go w codziennym życiu."


Od początku marca do końca czerwca 2008r. uczestnicy konkursu mogą zamieszczać swoje prace na specjalnie przygotowanej w tym celu stronie internetowej. Spośród wszystkich zgłoszeń wyłonionych zostanie czterech laureatów. Trzech z nich wskaże jury składające się z artystów, którzy oceniać będą prace pod względem kreatywności i wartości technicznej oraz specjalistów w dziedzinie dialogu międzykulturowego oceniających zdolności fotografa do przedstawienia tematów związanych z dialogiem i różnorodnością. Czwarty zwycięzca wybrany zostanie przez publiczność, poprzez głosowanie online na stronie internetowej konkursu.
 
Nagrody (o łącznej wartości 15 tysięcy Euro) w postaci wycieczek do stolic europejskich i profesjonalnych aparatów fotograficznych przyznane zostaną we wrześniu 2008r., w trakcie zorganizowanej w Brukseli uroczystości. Wybrane zdjęcia konkursowe prezentowane będą na objazdowej wystawie i w materiałach promujących różnorodność.

Zgłoszenia przyjmowane są do do dnia 30 czerwca 2008 roku.
 
Dodatkowe informacje dotyczące udziału w konkursie "Kultury na mojej ulicy" można znaleźć na stronie www.street-cultures.eu

Zobacz także:
Wernisaż wystawy fotograficznej Marka Kurzoka
"Cykl o cykliźmie" – wernisaż wystawy Joanny Sochy
Warsztaty fotograficzne w Europejskiej Akademii Fotografii
Oblicza Łodzi 2008 – konkurs fotograficzny

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.514s.