Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Kodak tnie zatrudnienie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kodak tnie zatrudnienie
Dodał: Marcin Pawlak 08.02.2007
Amerykański gigant fotograficzny, Kodak, od lat boryka się z problemami finansowymi, związanymi z dużym zaangażowaniem firmy w produkcję związaną z fotografią tradycyjną. Tymczasem popyt na tego rodzaju produkty gwałtownie zmalał, co oznacza konieczność reorganizacji lub wręcz likwidacji całych oddziałów firmy.


Na spotkaniu z amerykańskimi inwestorami Kodak po raz kolejny ogłosił, że planowane w ramach restrukturyzacji firmy zwolnienia pracowników mogą wzrosnąć o dalsze trzy tysiące osób, i wyniosą pomiędzy 28 000 a 30 000 osób. Całkowity koszt restrukturyzacji firmy, związanej z przestawieniem profilu działalności z fotografii tradycyjnej na cyfrową, ma wynieść od 3,6 do 3,8 miliarda dolarów (poprzednie szacunki mówiły o 3-3,5 miliarda dolarów). To już ponad dwukrotnie więcej, niż Kodak zapowiadał w 2004 roku, kiedy to proces restrukturyzacji został rozpoczęty. Nie jest jeszcze jasne, jaka część zwolnień przypadnie na siedzibę giganta w amerykańskim Rochester, a jaka na zagraniczne oddziały firmy. Firma zapewnia, że pomimo zwolnień nie zamierza ograniczać inwestycji w działy i produkty związane z fotografią cyfrową.
 
Dzięki opłatom licencyjnym, Kodakowi udało się osiągnąć niewielki zysk w ostatnim kwartale zeszłego roku. Strata netto za cały rok wynieść ma 754 miliony dolarów, co jest znaczną poprawą wobec 1350 milionów dolarów strat rok wcześniej.

Zobacz także
Kodak i Sony wymieniają się patentami
Optymistyczne prognozy Nikona i Olympusa
Tanie drukowanie - trzy nowe drukarki Kodaka
Kodak Image Enhancement Plug-ins, czyli cyfrowe ulepszanie zdjęć
Olympus podwaja produkcję lustrzanek
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.277s.