Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Kodak i Sony wymieniają się patentami!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kodak i Sony wymieniają się patentami!
Dodał: Przemysław Imieliński 06.01.2007
Kodak i Sony zawarły porozumienie, na mocy którego każda z firm uzyska możliwość wykorzystania w produkcji własnych urządzeń patentów technologicznych zarejestrowanych przez partnera.


W ramach tej samej umowy Kodak otrzyma również dostęp do technologii firmy Sony Ericsson, a Sony Ericsson będzie mógł stosować w swoich komórkach rozwiązania konstrukcyjne, opracowane przez inżynierów Kodaka. Obie firmy postanowiły jednocześnie zakończyć spór, jaki toczyły ze sobą, a który dotyczył właśnie kwestii patentowych w dziedzinie cyfrowego przetwarzania obrazu.
 
Po przejęciu Koniki Minolty firma Sony podjęła drugą niezwykle odważną decyzję. Uzyskanie dostępu do portfolio patentów Kodaka może bardzo ułatwić konstruowanie zaawansowanych technologicznie urządzeń do rejestrowania i przetwarzania obrazu, a tym samym zwiększyć konkurencyjność aparatów, produkowanych przez japońskiego giganta. Jakie korzyści odniesie z tego porozumienia Kodak, trudno jeszcze powiedzieć – być może był to sposób na poprawienie sytuacji finansowej firmy, znajdującej się w nienajlepszej kondycji, która – w mojej opinii – za późno zareagowała na pojawienie się fotografii cyfrowej. Niewykluczone jest też, że jest to pierwszy krok do spektakularnego przejęcia znanej marki fotograficznej. Różnego rodzaju alianse i fuzje to w ostatnim czasie częste informacje w tej branży, a w tym roku będzie ich pewnie przynajmniej jeszcze kilka...

Strona producenta: www.kodak.pl

Zobacz także:
HOYA i PENTAX łączą się
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.331s.