Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Kodak i Sony wymieniają się patentami!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kodak i Sony wymieniają się patentami!
Dodał: Przemysław Imieliński 06.01.2007
Kodak i Sony zawarły porozumienie, na mocy którego każda z firm uzyska możliwość wykorzystania w produkcji własnych urządzeń patentów technologicznych zarejestrowanych przez partnera.


W ramach tej samej umowy Kodak otrzyma również dostęp do technologii firmy Sony Ericsson, a Sony Ericsson będzie mógł stosować w swoich komórkach rozwiązania konstrukcyjne, opracowane przez inżynierów Kodaka. Obie firmy postanowiły jednocześnie zakończyć spór, jaki toczyły ze sobą, a który dotyczył właśnie kwestii patentowych w dziedzinie cyfrowego przetwarzania obrazu.
 
Po przejęciu Koniki Minolty firma Sony podjęła drugą niezwykle odważną decyzję. Uzyskanie dostępu do portfolio patentów Kodaka może bardzo ułatwić konstruowanie zaawansowanych technologicznie urządzeń do rejestrowania i przetwarzania obrazu, a tym samym zwiększyć konkurencyjność aparatów, produkowanych przez japońskiego giganta. Jakie korzyści odniesie z tego porozumienia Kodak, trudno jeszcze powiedzieć – być może był to sposób na poprawienie sytuacji finansowej firmy, znajdującej się w nienajlepszej kondycji, która – w mojej opinii – za późno zareagowała na pojawienie się fotografii cyfrowej. Niewykluczone jest też, że jest to pierwszy krok do spektakularnego przejęcia znanej marki fotograficznej. Różnego rodzaju alianse i fuzje to w ostatnim czasie częste informacje w tej branży, a w tym roku będzie ich pewnie przynajmniej jeszcze kilka...

Strona producenta: www.kodak.pl

Zobacz także:
HOYA i PENTAX łączą się
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.641s.