Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Fotograficzne podsumowanie roku 2012 na Śląsku


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fotograficzne podsumowanie roku 2012 na Śląsku
Dodał: Alina Plata 31.01.2013
Pierwsza edycja cyklicznego przeglądu fotokastów ze Śląska odbędzie się 23 lutego. Przegląd skierowany jest dla fotografujących na i/lub ze Śląska, a zadaniem jest przedstawienie minionego roku swoim obiektywem.


- Opowiedz o tym jak przeżyłeś swój rok 2012. Czy to był rok pięknych wschodów słońca? A może niezwykłych wydarzeń w twoim życiu? Realizowałeś fotoreportaż o ludziach z marginesu? Albo dokumentowałeś swoje codzienne otoczenie, czy wyjazdy zagraniczne? Do 18. lutego czekamy na Twoją pracę. - zachęca do zgłoszeń pomysłodawca przeglądu, fotoreporter Wirtualnej Polski Damian Wis. Głównym recenzentem przeglądu jest Arkadiusz Ławrywianiec –sekretarz ZPAF Okręgu Śląskiego, fotoreporter Dziennika Zachodniego od 1994 r., wykładowca w Policealnej Szkole Fotograficznej „FOTOEDUKACJA” w Katowicach.

Pierwsza edycja cyklicznego przeglądu opartego na prezentacji fotokastów z całego Śląska odbędzie się 23 lutego 2013 r. Organizatorem FPR 2012 jest Herbaciarnia White Monkey w Rybniku. Temat został ujęty na tyle luźno, by każdy mógł swobodnie przedstawić miniony rok swoim obiektywem. Przegląd skierowany jest dla fotografujących na i/lub ze Śląska. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 lutego.

- Fotokast to nic innego jak połączenie w jedną całość możliwości, jakie dają współczesne aparaty. Zdjęcia pojedyncze i seryjne, ujęcia filmowe i nagrania dźwiękowe można połączyć w jedną całość, dodać do nich teksty, czy grafikę. Oczywiście nie wszystkie te elementy są obligatoryjne. Czasami wystarczy tylko fotografia i odpowiednia muzyka. Żadnych sztywnych reguł! Dlaczego fotokast nie miałby być zbiorem impresyjnych zdjęć przechodzących jedno w drugie? Albo pośród tych zdjęć nie miałaby znaleźć się wstawka oparta na kolejnych etapach fotomontażu, czy edycji zdjęcia? Niech twój fotokast nie będzie typowy, niech stanie się instalacją fotograficzno-dźwiękową! Baw się możliwościami aparatu i zasobami twojego archiwum! – opowiada o fotokaście Damian Wis.Przegląd nie ma charakteru typowego konkursu, z ocenianiem i przyznawaniem miejsc. Podsumowaniem FPR będzie wystawa wybranych prac w formie fizycznej galerii zdjęć w Herbaciarni i u partnerów przeglądu (m.in. Fundacja Elektrowni Rybnik, Galeria Smolna), możliwy także wybór jednego lub dwóch artystów do wystawy osobistej. Przegląd ma na celu upowszechnianie nowej multimedialnej formy prezentowania fotografii, jaką jest fotokast.
Więcej informacji: pl-pl.facebook.com

Zobacz także:
Papiery Tecco zdobywają polski rynek
Obiektyw pinhole i lampa błyskowa Pentax
Aktualizacja dla Nikona D4
Canon rozwija funkcjonalność EOS-1D
Dwa kompakty od Casio
Finepix S4800 z dużym zoomem
Kieszonkowy FinePix F900EXR
Odporne kompakty Pentax WG

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.752s.