Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nowa fotoekspedycja Akademii Nikona na Kamczatkę


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowa fotoekspedycja Akademii Nikona na Kamczatkę
Dodał: Alina Plata 15.01.2013
Najdalsza część Rosji, bliska sąsiadka Alaski, półwysep do niedawna całkowicie niedostępny dla przeciętnego człowieka, wciąż czekający na swoich odkrywców – Kamczatka to idealne miejsce na fotoekspedycję Akademii Nikona. Poszukujący przygód fotografowie, będą mogli odkryć to niesamowite miejsce już na przełomie lipca i sierpnia 2013 roku. Fotoekspedycja Akademii Nikona to nowa propozycja w ofercie szkoły.


Fotoekspedycja na Kamczatkę to przygoda w pełnym znaczeniu tego słowa: kontakt z dziką, surową przyrodą i możliwość skosztowania prawdziwego survivalu. Kamczatka to miejsce, gdzie energia wnętrza ziemi znajduje swoje ujście na powierzchnię - dziesiątki czynnych wulkanów, gorąca ziemia, gejzery, fumarole to atrakcje, które uczestnicy będą fotografować pod okiem eksperta – fotografa i podróżnika Pawła Dumy. Największą atrakcją będą więc wizyty na terenach wulkanicznych: fotografowie skierują swoje obiektywy do wnętrza wulkanu Mutnowskiego, którego krater jest uznawany za jeden z najpiękniejszych na ziemi, zdobędą także wulkany Goriełyj i Awaczyński, z którego rozlega się niesamowity widok na ocean.

fot. Paweł Duma

Podczas spływu rzeką Bystrą wielce prawdopodobne będzie także spotkanie z niedźwiedziem brunatnym– tysiące tych zwierząt zamieszkuje bowiem półwysep. Nie zabraknie także atrakcji dla ciała: uczestnicy odwiedzą rosyjską banię, skosztują kawioru pierwszej klasy oraz zrelaksują się podczas kąpieli w gorących źródłach. Fotoekspedycja będzie więc niepowtarzalną okazją do wzbogacenia swojego portfolio.
 
''Fotografować będziemy zarówno w dzień, jak i w nocy. Oprócz zwykłych zdjęć, wykonamy zdjęcia panoramiczne i filmy poklatkowe, nie dysponując specjalistycznym wyposażeniem – to wszystko da się zrobić! Zdjęcia będziemy robić z wody, lądu i powietrza. Nie zabraknie spokojnych tematów, jak krajobraz, ale też szybkiej akcji podczas spływu rzeką'' – mówi Paweł Duma, wykładowca Akademii Nikona prowadzący fotoekspedycję, który przy każdej okazji podpowie jak sobie radzić, kiedy jesteśmy w fajnym miejscu, a warunki nie sprzyjają fotografowaniu.

fot. Paweł Duma

Fotoekspedycja to wyjazd w inspirujące miejsce nastawiony na fotografowanie, gdzie pod okiem eksperta pasjonaci dobrych zdjęć mogą szlifować swój warsztat. Udział w niej może wziąć każdy - nie trzeba mieć dużego doświadczenia, szczególnych umiejętności, ani nawet profesjonalnego sprzętu – Akademia Nikona wypożycza sprzęt, o którym marzy nie jeden zawodowiec. Fotoekspedycja na Kamczatkę to nowa propozycja Akademii Nikona, która w 2013 roku zabierze miłośników dobrych zdjęć także do Bhutanu.

fot. Paweł Duma

Czas trwania: 27 lipca - 10 sierpnia 2013 r.
Wielkość grupy: 10-15 osób
Więcej informacji: www.akademianikona.pl

Zobacz także:
FUJIFILM FinePix odporny na upadek, mróz, kurz i wodę
Wodoszczelny aparat Olympus STYLUS TG-830
Monaragala-wystawa fotografii
Dziś pierwszy dzień targów CES 2013 w Las Vegas
KONKURS fotograficzny: Kolor, kształt, faktura...
Cztery pory roku, czyli fotografujemy okrągły rok
Wi-Drive - dysk o pojemności 128 GB z Wi-Fi
Samsung i Podróżniccy otwierają wypożyczalnię sprzętu dla młodych globtroterów
Od Kapadocji po Lofoty w FotoGeA.com

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.534s.