Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Slajdy w Lunie wrócą po świętach


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Slajdy w Lunie wrócą po świętach
Dodał: Błażej Organisty 22.03.2016
Na ósmy w tym roku pokaz slajdów w Lunie organizatorzy zapraszają w czwartek, 31 marca o godz. 19.00. Tym razem zobaczyć można będzie zbiór zdjęć: „Pod stopami słońca, czyli Azja Środkowa i Afganistan na motocyklach” autorstwa Marty Owczarek i Bartka Skowrońskiego. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie”.


Opowieść Marty Owczarek i Bartka Skowrońskiego, autorów książki „Byle dalej. W 888 dni dookoła świata”, o rocznej włóczędze na dwóch niedużych motocyklach po bezdrożach Rosji i Azji Środkowej. Podczas spotkania pokarzą zdjęcia oraz filmy z najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych miejsc, które odwiedzili. Jednym z nich był odcięty od cywilizacji zakątek Afganistanu – Korytarz Wachański, gdzie czas zatrzymał się wieki temu.

Afganistan, fot. Marta Owczarek, Bartek Skowroński


Marta Owczarek, adwokat i Bartek Skowroński, z wykształcenia poligraf, autorzy książki „Byle dalej. W 888 dni dookoła świata” wydanej przez Świat Książki/Weltbild.

Afganistan, fot. Marta Owczarek, Bartek Skowroński


Bartek samodzielne podróże rozpoczął jeszcze na studniach. Najpierw, pod koniec wojny na Bałkanach, samotnie przejechał rejony byłej Jugosławii. Kolejne wyjazdy wyznaczały mu zaćmienia Słońca. W ten sposób dotarł do północnej Turcji oraz Afryki: Zimbabwe, Mozambiku i Zambii. Pokonał też pieszo ponad 500 km po Kamczatce, dochodząc do słynnej doliny gejzerów.

Afganistan, fot. Marta Owczarek, Bartek Skowroński


Z Martą poznali się na Wyspach Alandzkich i odtąd wykorzystywali każdą wolną chwilę, aby wspólnie podróżować. Przemierzyli razem m.in. Białoruś, Gruzję, Azerbejdżan, wyjechali również do Ghany na kolejne zaćmienie Słońca. Właśnie w Ghanie narodził się pomysł, by zrealizować największe marzenie ich życia – podróż dookoła świata. Do domu wrócili po dwóch i pół roku, a dokładnie 888 dniach.

Afganistan, fot. Marta Owczarek, Bartek Skowroński


W maju 2013 wyruszyli kolejny raz w drogę, tym razem dwoma motocyklami do Azji Centralnej, Afganistanu i na Bliski Wschód.

Afganistan, fot. Marta Owczarek, Bartek Skowroński


15 października rozpoczęła się 3. edycja spotkań z podróżnikami „Slajdy In Mundo Lunie". W kolejne czwartki o godz. 19.00 w warszawskim kinie Luna będzie można obejrzeć pokazy slajdów z różnych rejonów świata. Podróżnicy opowiedzą o samotnym przejściu przez lasy równikowe Konga, absolutnej pustce Salaru de Uyuni, poszukiwaniu himalajskiego raju, średniowiecznej krainie kamiennych wież, motocyklowej podróży po bezdrożach Rosji i Azji Środkowej, a także o odkrywaniu świata równoległego, rowerowej przygodzie przez życie i wędrówkach z plecakiem przez świat.

Miejsce: Kino Luna
Adres: ul. Marszałkowska 28, Warszawa
Program spotkań: slajdypodroznicze.pl

Zobacz także:
Czwartek w Lunie
Pokaz slajdów z Antarktyki
Kolejny czwartkowy pokaz
Dziś pokaz w Lunie
Slajdy In Mundo w Lunie
Jutro kolejny pokaz w Lunie
Gruzja w Lunie
Kolejny pokaz zdjęć w Lunie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.675s.