Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Canon XEED WUX500 – nowy projektor z obsługą Wi-F


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon XEED WUX500 – nowy projektor z obsługą Wi-F
Dodał: Przemysław Imieliński 10.04.2015
Japońska firma zaprezentowała kompaktowy projektor instalacyjny z łącznością Wi-Fi. Wysoka jakość obrazu i możliwość podłączenia kilku urządzeń, pracujących w sieci bezprzewodowej, zwiększają komfort prowadzenia prezentacji. Z kolei wysoka rozdzielczość i jasność obrazu sprawiają, że nawet niewielki tekst i cienkie linie są dobrze widoczne.


XEED WUX500 oferuje większą elastyczność i kontrolę nad prezentacją, umożliwiając bezprzewodowe przesyłanie obrazów, wideo i dźwięku, bezpośrednio albo przez router. XEED WUX500 wyświetla prezentacje z pamięci USB, więc nie ma konieczności podłączania komputera. Dzięki technologii scalania krawędzi oraz unikatowej korekcji zniekształceń trapezowych we wszystkich czterech rogach można rzutować jeden spójny obraz z nawet dziewięciu projektorów w 14 różnych konfiguracjach, po prostu łącząc je kablami LAN.
 
Stały poziom jasności w całym zakresie zoomu, duża energooszczędność, ulepszona łączność, prosta instalacja, wysoka wytrzymałość i łatwa konserwacja – wszystko to sprawia, że XEED WUX500 sprawdza się doskonale w wielu różnych środowiskach, takich jak biura inżynieryjno-projektowe, symulatory i sterownie, centra konferencyjne i pokoje zebrań, muzea oraz wyższe uczelnie.

Canon XEED WUX500 – widok z przodu


XEED WUX500 jest wyposażony w technologię LCOS, która zapewnia równomierny obraz i jasność 5000 lumenów, a zarazem wysoką wydajność, jakiej wymaga się od projektorów instalacyjnych. Natywna rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200 pikseli) sprawia, że zarówno tekst, jak i grafika są wiernie reprodukowane.
 
XEED WUX500 został wyposażony w obiektyw o stałej wartości przysłony dla całego zakresu zoomu. W wielu konkurencyjnych produktach jasność zmniejsza się na końcu zakresu ogniskowej, ale XEED WUX500 zachowuje stałą wartość F2,8 bez względu na ustawienie zoomu. Oznacza to, że na końcu zakresu jasność jest niemal taka sama, jak przy ustawieniu szerokokątnym.

Canon XEED WUX500 – widok z góry


Ponadto XEED WUX500 obsługuje HDBaseT, nowy standard łączności i transmisji mediów HD, dźwięku i sygnałów kontrolnych na dużą odległość przy użyciu jednego kabla LAN. Długość tego kabla może wynosić nawet 100 metrów, co bardzo ułatwia konfigurację systemu.

– Canon XEED WUX500 został stworzony z myślą o środowiskach, w których wymagany jest łatwy w instalacji, kompaktowy projektor z łącznością Wi-Fi, oferujący doskonałą jakość obrazu – powiedział Andreas Herrnböck, menedżer ds. rozwoju projektorów w dziale komunikacji wizualnej, Canon Europe. – Na przykład centra konferencyjne, pokoje zebrań i recepcje wymagają wyraźnego obrazu, który będzie dobrze widoczny nawet w jasnym otoczeniu. Uzupełnienie funkcjonalności nowego projektora o łączność Wi-Fi stwarza nowe możliwości w edukacji, pozwalając na współpracę i współdzielenie informacji z wykorzystaniem szczegółowych projekcji o dużym kontraście i żywych barwach. Ponadto funkcja scalania krawędzi, która działa bez użycia komputera, umożliwia rzutowanie dużych obrazów z wielu projektorów, co jest szczególnie przydatne np. w muzeach."

Canon XEED WUX500 – widok z tyłu


XEED WUX500 korzysta z technologii LCOS z systemem optycznym Canon AISYS (Aspectual Illumination System), aby zapewnić optymalne połączenie jasności i kontrastu. Panele LCOS używają ciekłych kryształów, co przekłada się na obraz bardzo płynny i pozbawiony zakłóceń, takich jak niepożądane efekty tęczy, koronki lub siatki charakterystyczne dla tradycyjnych projektorów LCD i DLP. Ponadto system AISYS pozwala wykorzystać pełen potencjał umiarkowanie silnego źródła światła.

Canon XEED WUX500 z uchwytem instalacyjnym


Pobór mocy XEED WUX500 to zaledwie 365 W, co oznacza dużą energooszczędność i najlepszy w tej klasie wskaźnik watów na lumen. Model ten ma też specjalny przycisk ECO na pilocie, który zapewnia szybki dostęp do ustawień trybu lampy i zarządzania energią. XEED WUX500 oferuje nie tylko niskie zużycie energii, ale również dużą trwałość lampy (w trybie Eco). Działa ona nawet 5000 godzin, a XEED WUX500 jest objęty 3-letnią gwarancją na lampę, która eliminuje koszty wymiany przez okres 36 miesięcy od zakupu nowego urządzenia. Ponadto 3-letnia gwarancja rozszerzona z usługą wypożyczania pozwala klientom wypożyczyć urządzenie zastępcze w następnym dniu roboczym, kiedy ich projektor jest naprawiany. Znacznie ogranicza to bieżące koszty eksploatacji projektora.
 
XEED WUX500 będzie dostępny w maju 2015 r.

Strona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
"Opowieści z końca ziemi, czyli z Jamału" – pokaz slajdów w CK ZAMEK
Szybkie karty microSD TRANSCEND dla użytkowników kamer sportowych
Cztery nagrody TIPA 2015 dla firmy Canon
TIPA 2015 dla aparatów Panasonic LUMIX DMC-GM5 i DMC-LX100
TIPA 2015 dla aparatów Nikon D810, D5500 i COOLPIX P610
Canon EOS C300 Mark II – wysoka rozdzielczość 4K i wszechstronność zastosowań
Canon XC10 – kompaktowa kamera 4K z funkcją fotografowania
Canon DP-V2410 – 24-calowy monitor referencyjny
Memento – nowości Case Logic dla fotografów i filmowców
Wystawa "Górny Ślunsk po naszymu"
"Pokaż się" podczas 5. Opolskiego Festiwalu Fotografii
Wernisaż wystawy Sławomira Tobisa "Pozostała głównie cisza"
Datacolor Spyder 5 – nowa generacja produktów do kalibracji
Aparaty Nikona zdobywają nagrodę "Red Dot Award: Product Design 2015"

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.208s.