Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Bezpłatne warsztaty fotograficzne i filmowe we Wrocławiu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Bezpłatne warsztaty fotograficzne i filmowe we Wrocławiu
Dodał: Alina Plata 17.01.2014
Już 17 i 18 stycznia we Wrocławiu ruszają pierwsze, bezpłatne zajęcia z fotografii dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, realizowane w ramach TIFF ACADEMY. Warsztaty potrwają do czerwca 2014 r. Program obejmuje m.in. warsztaty z fotografii telefonem komórkowym czy zajęcia graficzne ''GLITCH ART''.


Projekt TIFF ACADEMY realizowany jest przez TIFF Collective i Fundację ''BLIK'' – organizatorów międzynarodowego festiwalu fotograficznego TIFF Festival.
Tym razem ekipa wrocławskich teoretyków oraz praktyków fotografii postanowiła stworzyć projekt skierowany do dzieci i młodzieży z Wrocławia i okolic. Celem przedsięwzięcia jest m.in. artystyczna aktywizacja uczniów oraz zachęcenie ich do odkrywania nowych pasji.
W ramach TIFF ACADEMY opracowano programy warsztatów dla każdej z grup wiekowych: licealistów, gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat.
Program TIFF ACADEMY obejmuje m.in. warsztaty fotograficzne z cyjanotypii, zajęcia z fotografii telefonem komórkowym, warsztaty filmowe czy spacery fotograficzne po Wrocławiu. Zajęcia będą prowadzone od stycznia do czerwca 2014 r. w dwóch wrocławskich pracowniach: PRACOWNI PANATO oraz Ośrodku Postaw Twórczych, wyposażonych w pełną infrastrukturę warsztatową, a także w miejskim plenerze.
Oprócz uczestnictwa w zajęciach praktycznych, dzieci i młodzież zdobędą również wiedzę teoretyczną na temat fotografii i tworzenia filmów. Podczas teoretycznej części warsztatów młodzi uczestnicy nauczą się wykorzystywać narzędzia, pomagające zgłębiać wiedzę na temat świata sztuki, takie jak serwis Art Project - Google Cultural Institute.

Cyjanotypia, TIFF ACADEMY

Cyjanotypia, TIFF ACADEMY

Cyjanotypia, TIFF ACADEMY

TIFF ACADEMY zakończą dwa specjalne wydarzenia, a mianowicie wernisaż prac powstałych w trakcie warsztatów, który odbędzie się w Galerii TIFF Collective oraz pokaz filmów nakręconych przez młodych twórców, zaplanowany w PRACOWNI PANATO na wrocławskim Nadodrzu.
Organizatorzy podkreślają, że każdy może zapisać się na cały cykl warsztatów lub skorzystać tylko z wybranych zajęć. Ponadto, aby wziąć udział w projekcie TIFF ACADEMY nie są wymagane wcześniejsze umiejętności fotograficzne.
Już w najbliższy piątek (17.01) o godzinie 16.00 w PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68A, odbędą się pierwsze warsztaty fotograficzne dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat z pędzla świetlnego. Jest to prosta i efektowna technika wykorzystywana w różnych dziedzinach fotografii, począwszy od amatorskiej, po reklamową i artystyczną.

Pędzel świetlny, TIFF ACADEMY

Pędzel świetlny, TIFF ACADEMY

Z kolei w sobotę (18.01) o godzinie 10.00 w Ośrodku Postaw Twórczych przy ul. Działkowej 15, gimnazjaliści będą się szkolić z zakresu glitch art’u, czyli sztuki opierającej się na błędzie. Podczas kilkugodzinnych zajęć praktycznych, każdy z uczestników będzie mógł zapoznać się z prostymi programami komputerowymi, modyfikującymi materiał fotograficzny i za ich pomocą stworzyć własne realizacje glitch.
Zapisy na warsztaty odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: tiffcollective.pl (liczba miejsc jest ograniczona)
Więcej informacji na temat warsztatów TIFF ACADEMY: www.tiffcollective.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com

Zobacz także:
Kalendarz Fujifilm Instax 2014
Wystawa fotografii Andrzeja Waltera w Rybniku
Wystawa fotografii eksperymentalnej Rafała Karcza w Katowicach
Canon EOS-1D X – oprogramowanie w wersji 2.0.3
Targi elektroniki użytkowej CES 2014 – podsumowanie
Borys Makary – wystawa ''Polish Misia''
22. Finał WOŚP – wystawa zdjęć z Przystanku Woodstock w warszawskich Łazienkach
Transcend CF 800x: karty pamięci dla profesjonalistów
Aparaty bezkorpusowe Kodak Pixpro Smart Lens Camera
JK Imaging przedstawia Kodaka Pixpro S-1 i Pixpro AZ651
Fotografia jako maska. Dysymulacje obrazu
Fotolia ogłasza drugi konkurs sztuki cyfrowej dla twórców z całego świata
Maja Kryńska – wystawa fotografii ''Girls''
Wyprawa fotograficzna – Bogowie Kerali – kwiecień 2014
''Turcja Zachodnia – na styku Europy i Azji'' pokaz slajdów podróżniczych
Kompakt Samsung WB350F pokryty sztuczną skórą

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.485s.