Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Bezpłatne warsztaty fotograficzne i filmowe we Wrocławiu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Bezpłatne warsztaty fotograficzne i filmowe we Wrocławiu
Dodał: Alina Plata 17.01.2014
Już 17 i 18 stycznia we Wrocławiu ruszają pierwsze, bezpłatne zajęcia z fotografii dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, realizowane w ramach TIFF ACADEMY. Warsztaty potrwają do czerwca 2014 r. Program obejmuje m.in. warsztaty z fotografii telefonem komórkowym czy zajęcia graficzne ''GLITCH ART''.


Projekt TIFF ACADEMY realizowany jest przez TIFF Collective i Fundację ''BLIK'' – organizatorów międzynarodowego festiwalu fotograficznego TIFF Festival.
Tym razem ekipa wrocławskich teoretyków oraz praktyków fotografii postanowiła stworzyć projekt skierowany do dzieci i młodzieży z Wrocławia i okolic. Celem przedsięwzięcia jest m.in. artystyczna aktywizacja uczniów oraz zachęcenie ich do odkrywania nowych pasji.
W ramach TIFF ACADEMY opracowano programy warsztatów dla każdej z grup wiekowych: licealistów, gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat.
Program TIFF ACADEMY obejmuje m.in. warsztaty fotograficzne z cyjanotypii, zajęcia z fotografii telefonem komórkowym, warsztaty filmowe czy spacery fotograficzne po Wrocławiu. Zajęcia będą prowadzone od stycznia do czerwca 2014 r. w dwóch wrocławskich pracowniach: PRACOWNI PANATO oraz Ośrodku Postaw Twórczych, wyposażonych w pełną infrastrukturę warsztatową, a także w miejskim plenerze.
Oprócz uczestnictwa w zajęciach praktycznych, dzieci i młodzież zdobędą również wiedzę teoretyczną na temat fotografii i tworzenia filmów. Podczas teoretycznej części warsztatów młodzi uczestnicy nauczą się wykorzystywać narzędzia, pomagające zgłębiać wiedzę na temat świata sztuki, takie jak serwis Art Project - Google Cultural Institute.

Cyjanotypia, TIFF ACADEMY

Cyjanotypia, TIFF ACADEMY

Cyjanotypia, TIFF ACADEMY

TIFF ACADEMY zakończą dwa specjalne wydarzenia, a mianowicie wernisaż prac powstałych w trakcie warsztatów, który odbędzie się w Galerii TIFF Collective oraz pokaz filmów nakręconych przez młodych twórców, zaplanowany w PRACOWNI PANATO na wrocławskim Nadodrzu.
Organizatorzy podkreślają, że każdy może zapisać się na cały cykl warsztatów lub skorzystać tylko z wybranych zajęć. Ponadto, aby wziąć udział w projekcie TIFF ACADEMY nie są wymagane wcześniejsze umiejętności fotograficzne.
Już w najbliższy piątek (17.01) o godzinie 16.00 w PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68A, odbędą się pierwsze warsztaty fotograficzne dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat z pędzla świetlnego. Jest to prosta i efektowna technika wykorzystywana w różnych dziedzinach fotografii, począwszy od amatorskiej, po reklamową i artystyczną.

Pędzel świetlny, TIFF ACADEMY

Pędzel świetlny, TIFF ACADEMY

Z kolei w sobotę (18.01) o godzinie 10.00 w Ośrodku Postaw Twórczych przy ul. Działkowej 15, gimnazjaliści będą się szkolić z zakresu glitch art’u, czyli sztuki opierającej się na błędzie. Podczas kilkugodzinnych zajęć praktycznych, każdy z uczestników będzie mógł zapoznać się z prostymi programami komputerowymi, modyfikującymi materiał fotograficzny i za ich pomocą stworzyć własne realizacje glitch.
Zapisy na warsztaty odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: tiffcollective.pl (liczba miejsc jest ograniczona)
Więcej informacji na temat warsztatów TIFF ACADEMY: www.tiffcollective.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com

Zobacz także:
Kalendarz Fujifilm Instax 2014
Wystawa fotografii Andrzeja Waltera w Rybniku
Wystawa fotografii eksperymentalnej Rafała Karcza w Katowicach
Canon EOS-1D X – oprogramowanie w wersji 2.0.3
Targi elektroniki użytkowej CES 2014 – podsumowanie
Borys Makary – wystawa ''Polish Misia''
22. Finał WOŚP – wystawa zdjęć z Przystanku Woodstock w warszawskich Łazienkach
Transcend CF 800x: karty pamięci dla profesjonalistów
Aparaty bezkorpusowe Kodak Pixpro Smart Lens Camera
JK Imaging przedstawia Kodaka Pixpro S-1 i Pixpro AZ651
Fotografia jako maska. Dysymulacje obrazu
Fotolia ogłasza drugi konkurs sztuki cyfrowej dla twórców z całego świata
Maja Kryńska – wystawa fotografii ''Girls''
Wyprawa fotograficzna – Bogowie Kerali – kwiecień 2014
''Turcja Zachodnia – na styku Europy i Azji'' pokaz slajdów podróżniczych
Kompakt Samsung WB350F pokryty sztuczną skórą

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Pejzaż niebanalny

Wiosna to czas odkrywania nowych miejsc i realizowania wymarzonych podróży. Pokażcie pejzaże, które urzekły Was swoją urodą i zachęćcie innych do odwiedzenia tych znanych i tych mniej znanych miejsc zarówno w Polsce jak i za granicą.
Pejzaż niebanalny
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[27.05.2018]
Autor:
Magrudz
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.814s.