Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Warszawskie Moszczenie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Warszawskie Moszczenie
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Warszawa
Lokalizacja: Galeria Asymertia
Ulica: Jakubowska 16
Termin: 28.04.2015 – 30.05.2015
Godziny otwarcia: Środa i sobota od 15.00 do 19.00
Adres WWW: asymetria.eu

"Moszczenie to określenie, które oddaje pierwsze nieporadne ruchy, przy podejmowaniu próby znalezienia swojego miejsca w nowej sytuacji. To czasem niezdarna, pierwotna choreografia, którą wykonać musi każdy nowy. Odbywa się na styku już obecnych tożsamości, nowy musi w nich znaleźć przestrzeń dla siebie. Moszczenie się jest serią przymiarek, porównań i prób rozpoznania terenu. To zjawisko efemeryczne, często rozbite na pozornie niepowiązane ze sobą wypadki, nieporozumienia i drobne ślady, zdaje się świetnie opisywać sąsiedztwo. Równie dobrze oddaje naturę rezydencji i ciągłych zmian adresów przez współczesnych artystów, którym często niewiele poza moszczeniem pozostaje." - Czytamy w oficjalnym opisie warszawskiej Galerii Asymetrii. Organizatorzy zapraszają na wystawę od 28 kwietnia do 30 maja 2015 roku.

Archiwum Instytutu Jerzego Lewczyńskiego


Wspierany finansowo przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt Moszczenie to efekt wspólnej pracy Ronit Porat i Mateusza Choróbskiego. Prace powstaną w oparciu o archiwa Nowin Gliwickich ocalonych przez Jerzego Lewczyńskiego i działaniach w obrębie architektury budynku Domu Funkcjonalnego. Projekt Moszczenie jest spełnieniem blisko dwóch lat starań o wspólnie realizowaną pracę przez dwójkę artystów.

Połączyła ich izraelska artystka
Izraelska artystka Ronit Porat po raz pierwszy spotkała się z polskim artystą Mateuszem Choróbskim w 2013 roku przy okazji jej rezydencji w Domu Kereta. Wtedy też w ramach Warsaw Gallery przygotowała w galerii Asymetrii pracę Hippocampus odnoszącą się do zagadnień pamięci i tożsamości rozpoznawanej poprzez świadectwo wcześniejszych pokoleń. Materiał ten konfrontowany był ze wspólnymi pracami Wojciecha Plewińskiego i Józefa Szajny, pod tytułem Reminiscencje, stanowiącymi serię kolaży-autoportretów tego drugiego, w których mierzył się on z traumą po Auschwitz.

Piętro wyżej w Domu Funkcjonalnym w tym samym czasie odbywała się druga z wystaw galerii Asymetria, Spóźnione spotkanie Choróbskiego, będące śledztwem artysty, który poszukiwał wyjaśnienia przemilczanej historii swojego dziadka i nagłej emigracji babki do Ameryki.

Od tego czasu oboje artystów deklarowało chęć współpracy i połączenia strategii twórczych. Przygotowywana na koniec kwietnia wystawa Moszczenie jest właśnie spełnieniem tych chęci. Artyści na różny sposób chcą poruszyć bliskie im tematy sąsiedztwa i pamięci. Do tego celu chcą wykorzystać nie tylko swoje dotychczasowe doświadczenia, ale i koncepcje artystyczne czerpane od Jerzego Lewczyńskiego, którego spuścizną opiekuje się Fundacja Asymetrii.

Kurator: Jakub Śwircz

Więcej informacji: asymetria.eu

Zobacz także:
Wystawa Unit Diany Fiedler w Gorzowie Wlkp.
Eastreet, czyli życie Europy Wschodniej
Zbigniew Tomaszczuk pokaże zdjęcia w Warszawie
Wystawa Summertime w pociągu do Berlina
Wystawa "Negatyw rzeźby. Rzeźba negatywu."
"Pejzaże we mgle" – wystawa fotografii Doroty Kycia
Wystawa "Niemen" w Ney Gallery and Prints
Wystawa Grzegorza Łoznikowa "Masters"
Wystawa "Niedecydujący moment" Krzysztofa Millera
Wystawa "Przestrzeń zatrzymana"
Wystawa "Obrazy dla zwierząt" Tatiany i Remigiusza Borda
MEDIA LAB 2 w Trafostacji Sztuki w Szczecinie
Wystawa fotografii "Nasze fascynacje 2015"
Wystawa "Akcja Humanitarna" Tomasza WoźnegoPowrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.801s.