Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Wystawa Kasi Kalua-Kryńskiej "Between Two Moons"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Wystawa Kasi Kalua-Kryńskiej "Between Two Moons"
Dodał: Przemysław Imieliński
Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Klub Firlej
Ulica: Grabiszyńska 56
Termin: 20.11.2014 – 28.12.2014
Adres WWW: www.firlej.wroc.pl
Wernisaż: 20.11.2014, godz. 18.00

Seria portretów "Between Two Moons" powstała w technice mokrego kolodionu. Urzekają i fascynują niezwykłą plastyką obrazu. Spojrzenia portretowanych osób wciągają swoją głębią, poruszają wyobraźnię i skupiają uwagę. Postacie wydają się być zawieszone w czasie i przestrzeni pomiędzy jawą, a snem. Niedoskonałości obrazu podkreślają niezwykłą i tajemniczą aurę portretowanych osób.

By Midnight, fot. Kasia Kalua-Kryńska


– Jest to skomplikowana technika, gdzie receptura chemiczna oraz długi czas naświetlania sprawiają, że fotograf staje się bardziej alchemikiem i poetą opisującym obraz niż reporterem rejestrującym rzeczywistość – mówi Kasia Kryńska. I dodaje – Na efekt końcowy ma wpływ wiele czynników. Powstaje unikatowy obraz mieniący się w specyficzny metaliczny sposób, a portret staje się lustrem duszy.

Medusa, fot. Kasia Kalua-Kryńska


Kasia Kalua-Kryńska pracuje w technice mokrego kolodionu, która jest jedną z najstarszych technik fotograficznych. Odkryta przez Fredericka Scotta Archera w 1851 r. technika fotografii na szkle zwana Wet Plate Collodion (mokry kolodion) zastąpiła pierwszy proces fotograficzny zwany dagerotypem. Jest techniką bardzo wymagającą, a jej efekty są często nieprzewidywalne. Właśnie ten aspekt sprawia, iż spotyka się ona z coraz większym zainteresowaniem i przeżywa obecnie swój renesans. Znajduje się w opozycji do fotografii cyfrowej, rządzi się swoimi własnymi prawami oraz uczy cierpliwości i pokory.

Temper, fot. Kasia Kalua-Kryńska


Prace z serii "Between Two Moons" zajęły pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie Wet Plate Competition Canada 2012 oraz Blow Photo Competition 2012. Cykl prezentowany był na licznych prestiżowych wystawach: The Art Of Photography Show in San Diego (California 2010), FotoArtFestival (Polska 2011), PhotoIreland Festival (Irlandia 2012), Biennale Photokina (Niemcy 2012), Taylorfest Carlow (Irlandia 2013), Biennale of Photography Reykiavik Ljósmyndadagar (Islandia 2014) oraz na Warszawskich Targach Sztuki (2014) i wielu innych na całym świecie. Zdjęcia publikowane były m.in. w SHOTS Magazine (okładka), BLOW Photo Magazine oraz SEITIES (okładka oraz wywiad).

Wolverine, fot. Kasia Kalua-Kryńska


Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie również pokaz slajdów.

Kasia Kalua-Kryńska ukończyła studia na Wydziale Architektury na Politechnice Warszawskiej (1999), Europejskiej Akademii Fotografii (2005) oraz Studia Doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2014). Obecnie przygotowuje pracę doktorską w pracowni prof. Krzysztofa Trusza. Architekt, designer i fotograf. Miłośniczka fotografii analogowej, używa aparatów średniego formatu Rolleiflex, Hasselblad i Holga oraz Wielkiego Formatu. Swoje zdjęcia prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Irlandii, Portugalii, Holandii, Niemczech i USA. Laureatka konkursu fotograficznego 5th Annual Black&White Spider Awards w kategorii Still Life. Uczestniczyła w interdyscyplinarnym projekcie The Promised City, gdzie jej dokumentalna seria zdjęć "Przejście" została zaprezentowana na wystawach w Warszawie, Berlinie i Mumbaju. Jej zdjęcia zostały wyróżnione na Fotofestiwalu w Łodzi 2010, na VII Warszawskim Festiwalu Fotografii Artystycznej 2011 oraz na międzynarodowej wystawie The Art Of Photography Show w San Diego California 2011. Prace Kryńskiej pojawiły się w takich magazynach jak: Wysokie Obcasy, Zwierciadło, Zabytki, Weranda – Polska, Soura Magazine – Zjednoczone Emiraty Arabskie, Blow Photo Magazine, Prism Photo Magazine – Irlandia, SHOTS Magazine – USA, SEITIES – Canada.
www.kalua.pl
www.facebook.com

Zobacz także:
Wystawa zdjęć "Polski Afganistan"
Wystawa fotografii Jacka Herman-Iżyckiego "Sokotra – wyspa smoczej krwi"
Piknik na skale. Fotografie Stefana Bursche (1887–1940)
Fotograficzna podróż magiczna po Zatorzu
Wystawa Wojciecha Prażmowskiego "Fotografie dla Matsudy"
Wystawa Laury Makabresku - Ciemne ciało jaskółek
Wystawa "Kobieca twarz – rugby"
Wystawa Sławomira Tobisa – As far as time and space are concerned…
"12 życzeń" Nowy Projekt Tomka Sikory i Renaty Plagi w Ney Gallery&Prints
Wystawa Anny Wolskiej – Bliżej
Wystawa Wojtka Wieteski – Jestem z Polski
Wystawa "Dyplomy 2014" w Starej Galerii ZPAF



Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.358s.