Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Łódzki Fotofestiwal


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Łódzki Fotofestiwal
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Łódź
Lokalizacja: Art Inkubaror i łódzkie galerie
Ulica: Tymienieckiego 3
Termin: 28.05.2015 – 07.06.2015
Godziny otwarcia: Sprawdź na www.artinkubator.com
Adres WWW: www.fotofestiwal.com

Fotofestiwal ma już 14 lat. Pojawiają się nowe wystawy i wydarzenia, a stałe punkty programu przyciągają coraz większą liczbę chętnych. Nie zmienia się jedno: nazwiska godnych fotografów i zróżnicowane wystawy z całego świata. Kolejna edycja startuje w Łodzi 28 maja i potrwa do 7 czerwca.

W centrum festiwalowym Art Inkubator uczestnicy zobaczą osiemnaście wystaw. Dziesięć spośród nich prezentuje projekty finalistów Grand Prix, w tym nagradzany na całym świecie Swell Mateusza Sarełło, projekt Anny Grzelewskiej o dorastaniu córki Julia wannabe, demoniczny, „lynchowski” projekt Cyrila Costilhe o Diego Suarez na Madagaskarze. Towarzyszyć im będzie pełen wyobraźni, stworzony we współpracy z modelami, kreacyjny projekt Patricka Willocqa o rytuałach plemiennych Demokratycznej Republiki Konga czy reportaż Sarkera Proticka z planów zdjęciowych Dhallywood.

fot. Mario Macilau, Mozambik


W nowym bloku programowym Discovery Show festiwal prezentuje fotografie młodych, godnych uwagi twórców. W tym roku będzie to wystawa Mario Macilau, trzydziestolatka z Mozambiku. Projekty o życiu ubogich warstw społecznych Mozambiku pokazywał na prawie wszystkich kontynentach, a wstępy do jego publikacji pisał zeszłoroczny gość Fotofestiwalu, gwiazda fotografii RPA, Roger Ballen.

fot. Mario Macilau, Mozambik


„Widoki. Krajobraz w polskiej fotografii” to tytuł wystawy, która zakończy się aukcją Fotografii Kolekcjonerskiej. Tegoroczny temat aukcyjny nawiązuje do kolejnej festiwalowej nowości: dwudniowego cyklu spotkań i paneli dyskusyjnych poświęconych fotografii podróżniczej: Hit the road. Cykl ten został przygotowany przez dyrektor programową Fotofestiwalu: Alison Nordstrom, która zaprosiła do dyskusji zarówno wybitnych fotografowów: Simona Norfolka (UK), Carla de Keyzera (BE), Christophera Rauschenberga (US) jak i krytyków i specjalistów z dziedziny fotografii: W.M. Hunt (US), Celina Lunsford (DE) i Christina Capetillo (DK). Dyskusje te będą wstępem to głównej kuratorskiej wystawy Fotofestiwalu w 2016 roku.

Fotofestiwal Discovery Show: Mario Macilau courtesy Ed Cross Fine Arts


W Centrum Festiwalowym zagości także wystawa podsumowująca 25 lat działalności fotograficznej Twojego Stylu, wystawa grupowa studentów i absolwentów Szkoły Filmowej w Łodzi oraz projekty laureatów Leica Oskar Barnack Award: Martina Kollara i Alejandro Cegarra, które można będzie obejrzeć tradycyjnie dzięki Leica Gallery Warszawa.

Fotofestiwal to też wystawy specjalne i wystawy towarzyszące, organizowane przez galerie w całej Łodzi. Atlas Sztuki zaprezentuje fotografie Carla de Keyzera, członka legendarnej agencji Magnum. Otworzy on osobiście w Łodzi wystawę „Moments before the flood”, którą pokazuje, w jaki sposób Europa radzi sobie z trudnym do przewidzenia zagrożeniem: potencjalnym podwyższeniem poziomu morza. Autor przemierzył kilkadziesiąt tysięcy kilometrów europejskiej linii brzegowej, by zbadać wiele aspektów związanych z tym tematem. W Atlasie Sztuki pokazanych zostanie ponad trzydzieści wielkoformatowych fotografii z tego projektu.

Fotofestiwal Discovery Show: Mario Macilau courtesy Ed Cross Fine Arts


Z kolei w OFF Piotrkowskiej, drugim centrum festiwalowym, zobaczymy cztery projekty rezydentów włoskiego centrum badawczego Fabrica oraz wystawę angielskiego reportażysty Dougiego Wallace’a. Na Fotofestiwalu swoją premierę będzie miała także druga edycja projektu Debutus, który na wystawie i w publikacji prezentuje utalentowanych debiutujących polskich fotografów.

Thomas van den Driessen: Jak zostać fotografem


Ruszyły już nabory do warsztatów, konkursu na Fotograficzną Publikację Roku 2015 i przegląd portfolio Port-Off-Folio 2015 prowadzony przez ponad 30 ekspertów z całego świata. To prawdopodobnie jeden z największych w Europie przeglądów fotograficznych portfolio. W programie festiwalu pojawią się liczne spotkania autorskie, premiery książek fotograficznych, pokazy slajdów i imprezy klubowe. Fotofestiwal od lat bowiem skupia się na tworzeniu miejsca idealnego do spotkań, wymiany zdań, a także miejsca sprzyjającego po prostu świetnej zabawie.

Zobacz także:
Kielecka wystawa o papieżu
Warszawskie Moszczenie
Wystawa Unit Diany Fiedler w Gorzowie Wlkp.
Eastreet, czyli życie Europy Wschodniej
Zbigniew Tomaszczuk pokaże zdjęcia w Warszawie
Wystawa Summertime w pociągu do Berlina
Wystawa "Negatyw rzeźby. Rzeźba negatywu."
"Pejzaże we mgle" – wystawa fotografii Doroty Kycia
Wystawa "Niemen" w Ney Gallery and Prints
Wystawa Grzegorza Łoznikowa "Masters"
Wystawa "Niedecydujący moment" Krzysztofa Millera
Wystawa "Przestrzeń zatrzymana"
Wystawa "Obrazy dla zwierząt" Tatiany i Remigiusza Borda
MEDIA LAB 2 w Trafostacji Sztuki w Szczecinie
Wystawa fotografii "Nasze fascynacje 2015"Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.906s.