Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Konkursy  >  FotoMotoMania


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
[FotoMotoMania]
Prace nadesłane na ogłoszony w czerwcu konkurs "FotoMotoMania" przekonały nas po raz kolejny, że ilu fotografów tyle różnych spojrzeń. Okazuje się, że nawet tak popularny temat, jak motoryzacja można odkrywać wciąż na nowo i przedstawić go w sposób niesztampowy i bardzo różnorodny.
 
Spośród 600 nadesłanych zdjęć jury złożone z członków redakcji do ścisłego finału zakwalifikowało 12 kadrów. Ostatecznie, po długich dyskusjach, pierwsze miejsce postanowiliśmy przyznać użytkownikowi Toras, za pełne dynamiki zdjęcie modelu Renault Megane Trophy. Uwagę jury zwróciły oryginalny kadr i kompozycja, które sprawiły, że oglądający czują niemal swąd palonej gumy i słyszą ryk potężnego silnika. Drugą nagrodę postanowiliśmy przekazać na ręce Michała Dudka, któremu z na pozór banalnego motywu, dzięki wykorzystaniu szerokokątnego obiektywu i ciekawej stylizacji zdjęcia, udało się stworzyć dość osobliwy "portret" starego Forda. Jury zachwyciła również praca Pawła Jagły, zatytułowana "Auto". Jej autor w ciasnym, niemal monochromatycznym kadrze zawarł nie tylko sentymentalną historię konkretnego auta, ale i całą esencję samochodu jako takiego.
 
Oprócz trzech nagród głównych tym razem przyznaliśmy także trzy wyróżnienia: użytkownikowi Kozi_zz za wzruszający portret sióstr na skonstruowanym z pasją Rometo-Harley'u, Krzysztofowi C. za żartobliwe zdjęcie "elki" na "rozdrożu" oraz Radkowi Wesołowskiemu za "ożywienie i wyprawienie w podróż" starej porzuconej karoserii.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich Czytelników zapraszamy do udziału w bieżącym i kolejnych organizowanych przez nas konkursach. Wszystkie nadesłane zdjęcia można nadal oglądać w naszej galerii konkursowej: www.fotografuj.pl. Pamiętajcie, że wciąż można je także komentować, dzięki czemu ich autorzy będą mogli zyskać cenne uwagi i poprawiać swój warsztat.

I miejsce
NAGRODA: Karta pamięci SanDisk CompactFlash Ducati Extreme 8 GB o wartości 565 zł.

Tytuł: ''Megane Trophy'', autor: Toras.


II miejsce
NAGRODA: Karta pamięci SanDisk CompactFlash Ducati Extreme 4 GB o wartości 285 zł.

Tytuł: ''Ford'', autor: Michał Dudek


III miejsce
NAGRODA: Karta pamięci SanDisk Ultra II CompactFlash 2 GB o wartości 145 zł.

Tytuł: ''Auto'', autor: Paweł Jagła.


Wyróżnienia
NAGRODA: Pendrive'y SanDisk Cruzer Contour 4 GB o wartości 96 zł.

Tytuł: ''Moje siostry na Stalowym Rumaku'', autor: kozi_zz.


Tytuł: ''Zagubiona Pandka'', autor: Krzysztof C.


Tytuł: ''Miasto Duchów'', autor: Radek Wesołowski.


Galeria wszystkich zdjęć nadesłanych na konkurs: www.fotografuj.pl
Zwycięzcy dotychczasowych konkursów: www.fotografuj.pl
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.041s.