Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Statyw w butelce


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Statyw w butelce
Dodał: Jarosław Zachwieja 22.01.2007
Amerykańska firma Argraph, dystrybutor akcesoriów fotograficznych nie ustaje w wyszukiwaniu interesujących gadżetów. Najnowszy sprzedawany przez nią produkt może zainteresować wszystkich, którzy robią zdjęcia głównie podczas imprez o kameralnym charakterze.


Choć firma ma w swojej ofercie urządzenia bardzo zaawansowane, takie jak opisywany przez nas niedawno Zigview S2, to nie stroni również od rozpowszechniania prostych ale i pomysłowych rozwiązań dla amatorów radosnego pstrykania. Niewątpliwie takim drobiazgiem jest Bottle-Top Pod produkcji firmy Samigon, której główną ofertę stanowią statywy i inne "poważne" akcesoria fotograficzne.

Bottle-Top Pod to podstawka z gwintem statywowym mocowana do... butelki. A właściwie butelek, gdyż nasadka ta jest uniwersalna i można ją dopasować do większości rozmiarów szyjek z jakimi mamy do czynienia. Pasuje na butelki do wina, piwa, plastikowe opakowania napojów gazowanych czy wody mineralnej i – jak twierdzi producent – można ją przymocować na tyle mocno, aby była w stanie utrzymać większość modeli aparatów kompaktowych będących obecnie w sprzedaży. Butelka taka, po napełnieniu jej przynajmniej do połowy staje się w ten sposób łatwo dostępnym, dość pewnym statywem przydatnym jeżeli chcemy np. zrobić sobie i naszym przyjaciołom zdjęcie z wykorzystaniem samowyzwalacza. Mało tego: wbudowany mechanizm kulowy pozwala na skierowanie cyfraka w górę lub w dół, w zależności od tego, co zechcemy sfotografować.
 
Ponieważ Bottle-Top Pod to produkt o niewielkich rozmiarach, można go schować do kieszeni idąc na imprezę i wyciągnąć, gdy będzie nam potrzebny. Produkt ten jest dostępny w USA i poza ich granicami za pośrednictwem wielu sklepów internetowych, takich jak Amazon, a jego cena wynosi około 10 dolarów. Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś zechce sprzedawać ten przydatny drobiazg również u nas.


Strona producenta: argraph.com
Cena: 9,95 USD

Zobacz także:
DUST-AID – nowy sposób czyszczenia matrycy
Interwałometr dla każdego
Zigview S2 – obraz z wizjera lustrzanki na ekranie LCD
Parasolka dla cyfraka
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.449s.