Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Z7 i Z6 nowe aparty bezlusterkowe i system mocowania od Nikona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Z7 i Z6 nowe aparty bezlusterkowe i system mocowania od Nikona
Dodał: Przemysław Imieliński 24.08.2018
Nikon przedstawia nowy system mocowania Z i wprowadza do sprzedaży dwa pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe – modele Z7 oraz Z6.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

System mocowania Z obejmuje aparaty bezlusterkowe z nowym mocowaniem o większej średnicy, a także współpracujące obiektywy Nikkor i akcesoria. Jest realizacją naszej wizji dążenia do osiągnięcia zupełnie nowego wymiaru osiągów optycznych. Opiera się na tradycyjnej dla firmy Nikon jakości, doskonałej technologii fotograficznej, świetnej funkcjonalności oraz niezawodności znanej już z naszych lustrzanek cyfrowych.

Nikon Z6 z mocowaniem typu Z


Podstawowym elementem systemu Z jest nowe mocowanie o większej średnicy, które daje większą swobodę projektantom obiektywów, a także poszerza możliwości twórcze fotografów. W ofercie systemu mocowania Z znajdzie się wiele różnych wysokiej jakości obiektywów, w tym najjaśniejszy w historii firmy Nikon obiektyw o przysłonie f/0,95. Ponadto nowy adapter do mocowania zapewni zgodność z obiektywami Nikkor F, oferując fotografom jeszcze większy wybór.

Nikon Z7 z adapterem do mocowania obiektywów Nikkor F


Litera Z oznacza początek zupełnie nowego rozdziału. System Nikon Z wyraża nasze dążenie do uzyskania niezrównanych osiągów. Kompletnie zmienia definicję tego, co jest możliwe. Daje także fotografom dostęp do narzędzi zapewniających jeszcze większą swobodę twórczą.

Informacje o aparatach Z 7 i Z 6
Aparaty Z7 i Z6 są wyposażone w opracowaną przez firmę Nikon, nową pełnoklatkową matrycę CMOS formatu FX wykonaną w technologii BSI. Mają też wbudowany system autofokusu z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej i najnowszy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6.

Nikon Z7 – widok z przodu


Model Z7 ma 45,7 mln efektywnych pikseli i obsługuje standardowy zakres czułości ISO 64–25 600. W połączeniu z obiektywami Nikkor Z aparat zapewnia zachwycający poziom ostrości i szczegółowości zdjęć aż po brzeg kadru.

Z6 to wszechstronny aparat formatu FX z 24,5 mln efektywnych pikseli, obsługujący standardowy zakres czułości ISO 100–51 200. Model Z6 zapewnia doskonałe osiągi przy wyższych ustawieniach czułości i umożliwia pełnoklatkowe nagrywanie filmów 4K UHD z odczytem pełnych pikseli. Dzięki temu poradzi sobie w wielu rozmaitych zastosowaniach, na przykład podczas fotografowania w słabo oświetlonych miejscach lub w trakcie nagrywania filmów.

Główne zalety modeli Z 7 i Z 6
1. Opracowana przez firmę Nikon nowa matryca CMOS formatu FX wykonana w technologii BSI z wbudowanym systemem autofokusu z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej.

Nikon Z6 – widok z przodu


W obydwu modelach, Z7 i Z6, zastosowano wykonaną w technologii BSI matrycę CMOS z wbudowanym systemem autofokusu z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej. Model Z7 ma 45,7 mln efektywnych pikseli i umożliwia fotografowanie w standardowym zakresie czułości ISO od 64 do 25 600 (możliwe jest także jej obniżenie do odpowiednika ISO 32 i podniesienie do odpowiednika ISO 102 400). Aparat Z6 ma natomiast 24,5 mln efektywnych pikseli i obsługuje szeroki zakres czułości ISO 100–51 200 (można ją też zmniejszyć do odpowiednika ISO 50 lub zwiększyć do odpowiednika ISO 204 800).

2. Hybrydowy AF z polami AF pokrywającymi około 90% kadru
Modele Z7 i Z6 mają odpowiednio 493 i 273 pola AF, pokrywające około 90% kadru w pionie i poziomie. Hybrydowy AF korzysta z algorytmu zoptymalizowanego dla matrycy formatu FX, aby automatycznie przełączać między AF z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej a AF z detekcją kontrastu. Korzystając z obiektywów Nikkor Z, można jeszcze bardziej poprawić precyzję AF zarówno w zdjęciach, jak i filmach.

Nikon Z7 – widok z tyłu


3. Nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6 gwarantujący ostre i wyraźne zdjęcia, a także nowe funkcje dające swobodę twórczej ekspresji
Aparaty Z7 i Z6 są wyposażone w nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6. Dzięki znakomitej zdolności rozdzielczej obiektywów Nikkor Z i Nikkor F obiekty są odwzorowane z jeszcze większą ostrością. Szumy są skutecznie redukowane.

Nikon Z6 – widok z tyłu


Oprócz tego do parametrów ostrości w ustawieniach Picture Control dodano opcję wyostrzania w średnim zakresie. Wraz z istniejącymi parametrami ostrości i wyostrzania umożliwia to zmiękczanie lub wyostrzanie rozmaitych tekstur zarówno na zdjęciach, jak i filmach. Aparaty oferują także 20 opcji Creative Picture Control (Kreatywnych ustawień Picture Control), dających ogromną swobodę twórczej ekspresji. Poziom efektu można regulować w skali od 0 do 100.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.454s.