Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Z7 i Z6 nowe aparty bezlusterkowe i system mocowania od Nikona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Z7 i Z6 nowe aparty bezlusterkowe i system mocowania od Nikona
Dodał: Przemysław Imieliński 24.08.2018
Nikon przedstawia nowy system mocowania Z i wprowadza do sprzedaży dwa pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe – modele Z7 oraz Z6.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

System mocowania Z obejmuje aparaty bezlusterkowe z nowym mocowaniem o większej średnicy, a także współpracujące obiektywy Nikkor i akcesoria. Jest realizacją naszej wizji dążenia do osiągnięcia zupełnie nowego wymiaru osiągów optycznych. Opiera się na tradycyjnej dla firmy Nikon jakości, doskonałej technologii fotograficznej, świetnej funkcjonalności oraz niezawodności znanej już z naszych lustrzanek cyfrowych.

Nikon Z6 z mocowaniem typu Z


Podstawowym elementem systemu Z jest nowe mocowanie o większej średnicy, które daje większą swobodę projektantom obiektywów, a także poszerza możliwości twórcze fotografów. W ofercie systemu mocowania Z znajdzie się wiele różnych wysokiej jakości obiektywów, w tym najjaśniejszy w historii firmy Nikon obiektyw o przysłonie f/0,95. Ponadto nowy adapter do mocowania zapewni zgodność z obiektywami Nikkor F, oferując fotografom jeszcze większy wybór.

Nikon Z7 z adapterem do mocowania obiektywów Nikkor F


Litera Z oznacza początek zupełnie nowego rozdziału. System Nikon Z wyraża nasze dążenie do uzyskania niezrównanych osiągów. Kompletnie zmienia definicję tego, co jest możliwe. Daje także fotografom dostęp do narzędzi zapewniających jeszcze większą swobodę twórczą.

Informacje o aparatach Z 7 i Z 6
Aparaty Z7 i Z6 są wyposażone w opracowaną przez firmę Nikon, nową pełnoklatkową matrycę CMOS formatu FX wykonaną w technologii BSI. Mają też wbudowany system autofokusu z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej i najnowszy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6.

Nikon Z7 – widok z przodu


Model Z7 ma 45,7 mln efektywnych pikseli i obsługuje standardowy zakres czułości ISO 64–25 600. W połączeniu z obiektywami Nikkor Z aparat zapewnia zachwycający poziom ostrości i szczegółowości zdjęć aż po brzeg kadru.

Z6 to wszechstronny aparat formatu FX z 24,5 mln efektywnych pikseli, obsługujący standardowy zakres czułości ISO 100–51 200. Model Z6 zapewnia doskonałe osiągi przy wyższych ustawieniach czułości i umożliwia pełnoklatkowe nagrywanie filmów 4K UHD z odczytem pełnych pikseli. Dzięki temu poradzi sobie w wielu rozmaitych zastosowaniach, na przykład podczas fotografowania w słabo oświetlonych miejscach lub w trakcie nagrywania filmów.

Główne zalety modeli Z 7 i Z 6
1. Opracowana przez firmę Nikon nowa matryca CMOS formatu FX wykonana w technologii BSI z wbudowanym systemem autofokusu z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej.

Nikon Z6 – widok z przodu


W obydwu modelach, Z7 i Z6, zastosowano wykonaną w technologii BSI matrycę CMOS z wbudowanym systemem autofokusu z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej. Model Z7 ma 45,7 mln efektywnych pikseli i umożliwia fotografowanie w standardowym zakresie czułości ISO od 64 do 25 600 (możliwe jest także jej obniżenie do odpowiednika ISO 32 i podniesienie do odpowiednika ISO 102 400). Aparat Z6 ma natomiast 24,5 mln efektywnych pikseli i obsługuje szeroki zakres czułości ISO 100–51 200 (można ją też zmniejszyć do odpowiednika ISO 50 lub zwiększyć do odpowiednika ISO 204 800).

2. Hybrydowy AF z polami AF pokrywającymi około 90% kadru
Modele Z7 i Z6 mają odpowiednio 493 i 273 pola AF, pokrywające około 90% kadru w pionie i poziomie. Hybrydowy AF korzysta z algorytmu zoptymalizowanego dla matrycy formatu FX, aby automatycznie przełączać między AF z detekcją fazową w płaszczyźnie ogniskowej a AF z detekcją kontrastu. Korzystając z obiektywów Nikkor Z, można jeszcze bardziej poprawić precyzję AF zarówno w zdjęciach, jak i filmach.

Nikon Z7 – widok z tyłu


3. Nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6 gwarantujący ostre i wyraźne zdjęcia, a także nowe funkcje dające swobodę twórczej ekspresji
Aparaty Z7 i Z6 są wyposażone w nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6. Dzięki znakomitej zdolności rozdzielczej obiektywów Nikkor Z i Nikkor F obiekty są odwzorowane z jeszcze większą ostrością. Szumy są skutecznie redukowane.

Nikon Z6 – widok z tyłu


Oprócz tego do parametrów ostrości w ustawieniach Picture Control dodano opcję wyostrzania w średnim zakresie. Wraz z istniejącymi parametrami ostrości i wyostrzania umożliwia to zmiękczanie lub wyostrzanie rozmaitych tekstur zarówno na zdjęciach, jak i filmach. Aparaty oferują także 20 opcji Creative Picture Control (Kreatywnych ustawień Picture Control), dających ogromną swobodę twórczej ekspresji. Poziom efektu można regulować w skali od 0 do 100.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.992s.