Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wystawa World Press Photo w Poznaniu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wystawa World Press Photo w Poznaniu
Dodał: Sebastian Kuniszewski 28.04.2008
Poznań po raz kolejny jest miejscem polskiej premiery wystawy World Press Photo. Wernisaż wystawy odbędzie się 30.04.2008 o godzinie 18. Najlepsze prasowe zdjęcia świata będzie można oglądać od 2 do 25 maja


Na 51. edycję konkursu fotografii prasowej 5019 profesjonalnych fotoreporterów ze 125 krajów nadesłało łącznie 80536 zdjęć. Nagrodę główną zdobył brytyjski fotograf Tim Hetherington pracujący dla "Vanity Fair" za poetyckie zdjęcie przedstawiające amerykańskiego żołnierza w Afganistanie. Fotografia została zrobiona 16 września 2007 roku w bunkrze nazwanym "Restrepo" na cześć żołnierza z jego plutonu zamordowanego przez rebeliantów. "Zdjęcie Hetheringtona niesie za sobą metaforę – mówi sekretarz jury Kinga Kenig. Widzę na nim człowieka, którego zmęczenie sięga granic. Jest wykończony. Tak jak wszyscy żołnierze zaangażowani w tę wojnę".

World Press Photo of the Year 2007. Fot. Tim Hetherington dla magazynu Vanity Fair, Wielka Brytania. Amerykański żołnierz walczący w Afganistanie w dolinie Korengal odpoczywający w bunkrze.

Na wystawę składają się wszystkie nagrodzone w 10 kategoriach tematycznych prace autorstwa 59 fotografów z 23 krajów. Wśród nich jest dwoje Polaków: Rafał Milach i Tomasz Gudzowaty. Rafał Milach, absolwent ASP w Katowicach i Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie triumfował w kategorii "Sztuka i rozrywka – reportaż". Jury doceniło cykl pokazujący emerytowanych artystów cyrkowych.

Pierwsza nagroda w kategorii ''Sztuka i rozrywka – seria''. Fot. Rafał Milach, Polska, Anzenberger Agency. Emerytowany artysta cyrkowy, Polska.

Fotografia Tomasza Gudzowatego i Judit Berekai zdobyła trzecią nagrodę w kategorii "Sport". Przedstawia ona hinduskich joginów. Ten artystyczny duet nagrodzono także dwa lata temu za materiał o tradycyjnych zapasach w Indiach.

Pierwsza nagroda w kategorii ''Życie codzienne – pojedyncze zdjęcie''. Fot. Justin Maxon, USA, Aurora Photos. Mui bezdomna nosicielka wirua HIV i jej syn kąpią się nad brzegiem Czerwonej Rzeki – Hanoi, Wietnam.

Więcej nagrodzonych fotografii można zobaczyć: www.fotografuj.pl

Miasto: Poznań
Lokalizacja: Centrum Kultury Zamek
Ulica: św. Marcin 80/82
Termin: 02.05.2008–25.05.2008
Godziny otwarcia: 11:00–19:00, codziennie z wyjątkiem poniedziałków
Wernisaż: 30.04.2008, godz. 18:00
Adres WWW: www.zamek.poznan.pl

Zobacz także:
Ogłoszono zwycięzców konkursu Sony World Photography Awards w kategorii Profesjonaliści
Kolory Jazzu – do wygrania lustrzanki Olympus
Warsztaty fotograficzne w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie
Canon Roadshow Wiosna 2008!
Wygraj aparat FinePix S100fs
Konkurs "Made In China"

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.49s.