Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Gdynia Główna


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Gdynia Główna
Dodał: Przemysław Imieliński 04.12.2014
Program 3 Polskiego Radia oraz PKP S.A. zapraszają na otwarcie wystawy zdjęć z niezwykłego, "malarskiego" kalendarza Programu 3, które odbędzie się w niedzielę, 7 grudnia o godz. 12.00 w hali dworca Gdynia Główna.


To już drugi dworzec – po Warszawie Centralnej – na którym Program 3 zaprezentuje wystawę fotografii, które złożyły się na wyjątkowy kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Podczas uroczystości na dworcu Gdynia Główna odsłoniętych zostanie 16 zdjęć, na których 99 dziennikarzy zostało przedstawionych w obiektywie 14 fotografów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" otworzą wspólnie: dyrektor Programu 3 Magda Jethon, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, dyrektor regionalny PKP S.A. Krzysztof Piekarski oraz dziennikarze Trójki – Michał Olszański i Marek Niedźwiecki. Słuchacze i podróżni, którzy odwiedzą w niedzielne południe gdyński dworzec, będą mieli doskonałą okazję do zdobycia autografów od swoich ulubionych redaktorów i zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Artur Andrus (pierwszy z prawej) w obrazie ''Szarlatan'' Hieronima Boscha


Przypomnijmy – "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" to 16 unikatowych obrazów wykonanych przez 14 fotografów, którym pozowało aż 99 dziennikarzy Programu 3. Tematem kalendarza na rok 2015/2016, który obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny, są wielkie dzieła znakomitych malarzy – między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo. Projekt powstał dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

– Trójka poprzez ten kalendarz i fotografie, które powstały na podstawie wielkich obrazów, chce przybliżyć i przypomnieć największych malarzy. Dlatego zapraszamy na wystawy naszych zdjęć w czterech miastach Polski. Równie nieprzypadkowo wybraliśmy lokalizacje wystaw. Są nimi główne dworce kolejowe w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Krakowie, czyli miejsca, które każdego dnia odwiedza tysiące ludzi – mówi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Z Gdynią, która gościć będzie wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" od 7 do 21 grudnia, Program 3 związany jest w szczególny sposób – Trójka jest stałym partnerem medialnym prestiżowego festiwalu Open’er, który odbywa się na początku lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.
 
Dla tych, którzy nie będą mogli spotkać się z ekipą z Myśliwieckiej 3/5/7 na dworcu Gdynia Główna, Program 3 zrelacjonuje na antenie uroczystość otwarcia wystawy w niedzielę (godz. 11.50, 13.00 i 16.00) i w poniedziałek – w porannym bloku „Zapraszamy do Trójki” (6.00-9.00).

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Gdynia Główna będzie dostępna dla publiczności do 21 grudnia 2014 r. Od 10 grudnia br. wystawa gościć będzie na dworcu Wrocław Główny, a w styczniu 2015 roku odwiedzi Kraków.
 
Kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" dostępny jest w sklepiku "Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.

Więcej informacji: www.polskieradio.pl

Zobacz także:
"Debuts", czyli co w polskiej fotografii piszczy…
Panasonic AW-HE130 – zrobotyzowana kamera dla filmowców
Ilustrowany przewodnik po zagadnieniach związanych z prawami autorskimi
Bezpłatne warsztaty "Edycja i wydruk fotografii"
Wernisaż wystawy "Modern World" – Damiana Chrobaka i Adriana Wykroty
"CICHA6" – album fotografii Adriana Ślęzoka
Fotografia teatralna – wykład Piotra Dłubaka
Rodzinny weekend fotograficzny na Jurze
Wernisaż wystawy The Alphabet of Shared Words Jany Romanowej
Bieszczady – zapiski z bukowego pamiętnika
Kaszmir – w poszukiwaniu himalajskiego raju
''Twarze Dramy w obiektywie Pawła Matyki''
Magia zamknięta w fotografii – wystawa zdjęć Wiktora Franko
BZ WBK Press Foto 2014 zawita do Poznania!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.808s.