Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Bieszczady – zapiski z bukowego pamiętnika


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Bieszczady – zapiski z bukowego pamiętnika
Dodał: Przemysław Imieliński 27.11.2014
W niedzielę, 7 grudnia o godz. 16.00 w warszawskim kinie Wisła w ramach festiwalu TERRA zaprezentuje swoje zdjęcia Grzegorz Leśniewski – przyrodnik i fotograf zafascynowany przyrodą Bieszczadów.


Fotograficzna opowieść o jednym z najdzikszych miejsc w sercu Europy. Autor spędził ostatnich 8 lat w Bieszczadach fotografując różne aspekty bieszczadzkiej przyrody – dzikich mieszkańców karpackiej puszczy, malownicze pejzaże połonin, zaginione światy krainy dolin. Próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody; jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy gór, lasów i bagien, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Wschód słońca, Bieszczady, Kinczyk (czerwiec 2013), fot. Grzegorz Leśniewski


Grzegorz Leśniewski – z wykształcenia przyrodnik, ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMCS. Fotograf z zamiłowania i zawodu. Od kilkunastu lat, za pomocą aparatu fotograficznego, próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody. Jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy Roztocza, Polesia i Doliny Biebrzy, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Od zawsze zafascynowany przyrodą Bieszczadów i to właśnie jej poświęca najwięcej uwagi i czasu.

Sóweczka zwyczajna, Bieszczady, Sokoliki (luty 2013), fot. Grzegorz Leśniewski


Współpracuje z wieloma organizacjami i instytucjami zajmującymi się ochroną przyrody, między innymi z Ogólnopolskim Towarzystwie Ochrony Ptaków, Światowym Funduszem na Rzecz Przyrody czy Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. W 2005 roku został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody. Grzegorz Leśniewski jest twórcą pokazów multimedialnych związanych tematycznie z przyrodą Polski, m.in. autorskiego cyklu diaporam "Przez Puszcze i Bagna", opowieści o przyrodzie Bieszczadzkiego Parku Narodowego – "Zapiski z bukowego pamiętnika", jak również diaporamy o przyrodzie doliny Wisły "Wisła dzika rzeka".

Bieszczady, Krzemień (grudzień 2012), fot. Grzegorz Leśniewski


Swoje prace publikował w wielu czasopismach, przewodnikach, albumach krajoznawczych i kalendarzach oraz w książkach i wydawnictwach popularno-naukowych. Grzesiek jest jurorem wielu konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic Polska.

Niedźwiedź, Bieszczady, fot. Grzegorz Leśniewski


"Najwięcej radości sprawiają mi chwile, kiedy inni ludzie patrzą na moje prace z perspektywy własnych emocji i doświadczeń. Jest wtedy szansa, że zaczną dostrzegać piękno przyrody wokół siebie, a w konsekwencji zachowają je dla przyszłych pokoleń."

Wilk, Bieszczady, (luty 2013), fot. Grzegorz Leśniewski


Od kilku lat realizuje projekt fotografowania na wolności największych polskich drapieżników: wilka, niedźwiedzia i rysia. "To najcięższe wyzwanie, jakiego się do tej pory podjąłem i jednocześnie najbardziej ekscytujące. Na brak adrenaliny nie będę mógł narzekać przez następnych kilka lat!". Za swój największy dotychczasowy sukces uważa sfotografowanie dzikiego wilka w Bieszczadach, na którego czekał wraz z przyjacielem w skonstruowanym przez siebie ukryciu nieustannie przez 14 zimowych dni i nocy bez wychodzenia na zewnątrz. Na początku roku 2008, Grzesiek, jako jedyny Polak, zaproszony został do udziału w programie Wild Wonders of Europe (Dzikie Cuda Europy). Grzegorzowi przypadły w udziale dwie wyprawy – w Alpy Tyrolskie i Stepy Krymskie. Strona internetowa Grzegorza Leśniewskiego: www.grzegorzlesniewski.pl

TERRA – 14 Festiwal Slajdów Podróżniczych
Termin: 6–7 grudnia 2014
Lokalizacja: Kino Wisła, Plac Wilsona 2, Warszawa

Podczas czternastej edycji festiwalu TERRA fotografujący podróżnicy opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła.
W programie: opowieść o pięknym i tragicznym Kaszmirze, długa podróż po Australii w rytmie natury, niebanalne historie z Madagaskaru, odkrywanie duchowości w Himalajach, najpiękniejsze zakątki Turcji, fascynujące Chiny z dala od wielkiego miasta, dzikie i magiczne Bieszczady, krajobrazy i przyroda Islandii.

Cena biletu 17 zł (jeden pokaz)
Przedsprzedaż przez Internet www.festiwalterra.pl do 30 listopada oraz osobiście w kinie Wisła od 4 do 7 grudnia

Więcej informacji: www.festiwalterra.pl

Zobacz także:
Kaszmir – w poszukiwaniu himalajskiego raju
''Twarze Dramy w obiektywie Pawła Matyki''
Magia zamknięta w fotografii – wystawa zdjęć Wiktora Franko
BZ WBK Press Foto 2014 zawita do Poznania!
Plemiona Gudżaratu – fotoekspedycja – styczeń 2015
Wyniki XXIV Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Zabytki
Panasonic LUMIX DMC-GH4 i DMW-YAGH – aktualizacjia firmware
23-calowy monitor PHILIPS na USB z matrycą IPS
FotoBzik – Open Call
Skanowanie zdjęć i negatywów – bezpłatne warsztaty
Turcja – czy św. Mikołaj lubił tulipany?
Filtry fotograficzne Hoya w prezencie świątecznym od Tokiny
Islandia – kraj pełen niespodzianek
BenQ GP30 – lekki projektor LED 900 ANSI lumenów
Pierwszy monitor EIZO do pracy z kolorem w rozdzielczości 4K

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.525s.