Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Bieszczady – zapiski z bukowego pamiętnika


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Bieszczady – zapiski z bukowego pamiętnika
Dodał: Przemysław Imieliński 27.11.2014
W niedzielę, 7 grudnia o godz. 16.00 w warszawskim kinie Wisła w ramach festiwalu TERRA zaprezentuje swoje zdjęcia Grzegorz Leśniewski – przyrodnik i fotograf zafascynowany przyrodą Bieszczadów.


Fotograficzna opowieść o jednym z najdzikszych miejsc w sercu Europy. Autor spędził ostatnich 8 lat w Bieszczadach fotografując różne aspekty bieszczadzkiej przyrody – dzikich mieszkańców karpackiej puszczy, malownicze pejzaże połonin, zaginione światy krainy dolin. Próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody; jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy gór, lasów i bagien, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Wschód słońca, Bieszczady, Kinczyk (czerwiec 2013), fot. Grzegorz Leśniewski


Grzegorz Leśniewski – z wykształcenia przyrodnik, ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMCS. Fotograf z zamiłowania i zawodu. Od kilkunastu lat, za pomocą aparatu fotograficznego, próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody. Jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy Roztocza, Polesia i Doliny Biebrzy, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Od zawsze zafascynowany przyrodą Bieszczadów i to właśnie jej poświęca najwięcej uwagi i czasu.

Sóweczka zwyczajna, Bieszczady, Sokoliki (luty 2013), fot. Grzegorz Leśniewski


Współpracuje z wieloma organizacjami i instytucjami zajmującymi się ochroną przyrody, między innymi z Ogólnopolskim Towarzystwie Ochrony Ptaków, Światowym Funduszem na Rzecz Przyrody czy Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. W 2005 roku został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody. Grzegorz Leśniewski jest twórcą pokazów multimedialnych związanych tematycznie z przyrodą Polski, m.in. autorskiego cyklu diaporam "Przez Puszcze i Bagna", opowieści o przyrodzie Bieszczadzkiego Parku Narodowego – "Zapiski z bukowego pamiętnika", jak również diaporamy o przyrodzie doliny Wisły "Wisła dzika rzeka".

Bieszczady, Krzemień (grudzień 2012), fot. Grzegorz Leśniewski


Swoje prace publikował w wielu czasopismach, przewodnikach, albumach krajoznawczych i kalendarzach oraz w książkach i wydawnictwach popularno-naukowych. Grzesiek jest jurorem wielu konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic Polska.

Niedźwiedź, Bieszczady, fot. Grzegorz Leśniewski


"Najwięcej radości sprawiają mi chwile, kiedy inni ludzie patrzą na moje prace z perspektywy własnych emocji i doświadczeń. Jest wtedy szansa, że zaczną dostrzegać piękno przyrody wokół siebie, a w konsekwencji zachowają je dla przyszłych pokoleń."

Wilk, Bieszczady, (luty 2013), fot. Grzegorz Leśniewski


Od kilku lat realizuje projekt fotografowania na wolności największych polskich drapieżników: wilka, niedźwiedzia i rysia. "To najcięższe wyzwanie, jakiego się do tej pory podjąłem i jednocześnie najbardziej ekscytujące. Na brak adrenaliny nie będę mógł narzekać przez następnych kilka lat!". Za swój największy dotychczasowy sukces uważa sfotografowanie dzikiego wilka w Bieszczadach, na którego czekał wraz z przyjacielem w skonstruowanym przez siebie ukryciu nieustannie przez 14 zimowych dni i nocy bez wychodzenia na zewnątrz. Na początku roku 2008, Grzesiek, jako jedyny Polak, zaproszony został do udziału w programie Wild Wonders of Europe (Dzikie Cuda Europy). Grzegorzowi przypadły w udziale dwie wyprawy – w Alpy Tyrolskie i Stepy Krymskie. Strona internetowa Grzegorza Leśniewskiego: www.grzegorzlesniewski.pl

TERRA – 14 Festiwal Slajdów Podróżniczych
Termin: 6–7 grudnia 2014
Lokalizacja: Kino Wisła, Plac Wilsona 2, Warszawa

Podczas czternastej edycji festiwalu TERRA fotografujący podróżnicy opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła.
W programie: opowieść o pięknym i tragicznym Kaszmirze, długa podróż po Australii w rytmie natury, niebanalne historie z Madagaskaru, odkrywanie duchowości w Himalajach, najpiękniejsze zakątki Turcji, fascynujące Chiny z dala od wielkiego miasta, dzikie i magiczne Bieszczady, krajobrazy i przyroda Islandii.

Cena biletu 17 zł (jeden pokaz)
Przedsprzedaż przez Internet www.festiwalterra.pl do 30 listopada oraz osobiście w kinie Wisła od 4 do 7 grudnia

Więcej informacji: www.festiwalterra.pl

Zobacz także:
Kaszmir – w poszukiwaniu himalajskiego raju
''Twarze Dramy w obiektywie Pawła Matyki''
Magia zamknięta w fotografii – wystawa zdjęć Wiktora Franko
BZ WBK Press Foto 2014 zawita do Poznania!
Plemiona Gudżaratu – fotoekspedycja – styczeń 2015
Wyniki XXIV Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Zabytki
Panasonic LUMIX DMC-GH4 i DMW-YAGH – aktualizacjia firmware
23-calowy monitor PHILIPS na USB z matrycą IPS
FotoBzik – Open Call
Skanowanie zdjęć i negatywów – bezpłatne warsztaty
Turcja – czy św. Mikołaj lubił tulipany?
Filtry fotograficzne Hoya w prezencie świątecznym od Tokiny
Islandia – kraj pełen niespodzianek
BenQ GP30 – lekki projektor LED 900 ANSI lumenów
Pierwszy monitor EIZO do pracy z kolorem w rozdzielczości 4K

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.039s.