Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wyniki konkursu Ekologia w Obiektywie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wyniki konkursu Ekologia w Obiektywie
Dodał: Stanisław Kuras 14.11.2012
Prezentujemy prace, które zwyciężyły w konkursie ''Ekologia w Obiektywie. Zrównoważona energia dla wszystkich''. Najsilniej zainspirowały uczestników elektrownie wiatrowe.


Praca ukazująca elektrownię wiatrową w okolicach Darłowa zdobyła Grand Prix konkursu ‘Ekologia w Obiektywie’. Autorem jest Jan Włodarczyk - fotografik współpracujący z agencjami FORUM oraz BE&W. Nagrodę w tegorocznej edycji konkursu zdobyła również praca ‘Gęsi zbożowe’. Jej autor, Lech Karauda, to fotograf przyrody, współpracujący m.in. z magazynem ‘Brać Łowiecka’.

- Do ustanowienia tematu wiodącego zainspirował nas ONZ, ogłaszając 2012 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi - mówi Christophe Dumont, Prezes zarządu Bayer Sp. z o.o.: organizatora konkursu – Zrównoważony rozwój to jeden z najważniejszych elementów naszej strategii, zgodnie z misją ‘Science For A Better Life’. Dlatego Bayer nie tylko stosuje rozwiązania prośrodowiskowe w produkcji, ale również promuje postawy przyjazne naturze. Organizowany od 12 lat konkurs fotografii ekologicznej jest tego dowodem.


Praca, nagrodzona Grand Prix, ujęła jurorów plastyką i nietypowym podejściem do fotografowania wiatraków - w wirującym ruchu. Autor tak opisuje kulisy jej powstania: „Podczas podróży na północ Polski dotarłem w okolice Darłowa - do tamtejszej elektrowni wiatrowej. Urzekł mnie pejzaż i wirujący ruch śmigieł – następnego dnia wróciłem i o zachodzie słońca wykonałem zdjęcie. Już potem zauważyłem, że uwieczniłem również zwierzęta pasące się pod masztem”.

‘Niezwykłe ujęcie - przyroda i cywilizacja, wspaniale - ptaki między skrzydłami współczesnych wiatraków wpisujących się powoli w polski krajobraz, siła natury i siła cywilizacji, współistniejące kontrasty’ – tak drugą z nagrodzonych prac opisała jedna z internautek. Wcześniej podobnego zdania było Jury. „Praca przedstawia gęsi zbożowe, żerujące zimą w pobliżu elektrowni wiatrowej” – opowiada Lech Karauda, fotograf, który brał udział we wszystkich edycjach konkursu ‘Ekologia w Obiektywie’ – „Jeśli zima jest łagodna, wówczas gęsi pozostają w Polsce. Można wtedy podpatrzyć żerujące stada, liczące nawet po kilkaset sztuk. Szczególnie liczne są w dorzeczu Odry – właśnie tam je fotografuję”.


W skład kapituły konkursowej weszli: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Redaktor Naczelna Redakcji Fotograficznej PAP S.A., Andrzej Wiktor – fotograf, ZPAF, Michał Wójcik – Redaktor Naczelny magazynu Focus, Magdalena Machinko-Nagrabecka, Kierownik Działu Edukacji Ekologicznej UNEP/GRID-Warszawa oraz Monika Lechowska, Dyrektor Działu Komunikacji Bayer.

Ponad 110 konkursowych prac poddano pod głosowanie internautów. Każdy głos oznaczał przekazanie przez Bayer środków na Fundację Politechniki Warszawskiej. Dzięki temu 3 000 zł zasili działalność Studenckich Kół Naukowych PW.

Zobacz także:
Mini projektor Philips PicoPix 2055
Manfrotto KLYP - zewnętrzna lampa błyskowa do iPhone'a
Nasadka efektowa na zewnętrzne lampy błyskowe
Bezpłatne warsztaty fotograficzne POL/AND/ROID
Udostępniaj i wysyłaj zdjęcia bezprzewodowo
300 arkuszy papieru Epson przy zakupie drukarki
BenQ GH650 - aparat z 26-krotnym zoomem optycznym
Indyjskie Transfery - Norbert Ptak
Prezentacja nowości Canon w Krakowie
Canon prezentuje obiektyw EF 35mm f/2 IS USM
Canon EF 24-70 mm f/4L IS USM - najnowszy obiektyw z hybrydową stabilizacją obrazu
Warsztaty ''Fotografia z podróży'' połączone z zabawą sylwestrową
Nikon D5200 - nowa lustrzanka cyfrowa formatu DX
KONKURS fotografii kulinarnej ''W świecie smaku''
Nowy wywiad - Maciej Jeziorek
Olympus Image Share - fotografuj i dziel się zdjęciami z przyjaciółmi

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.716s.