Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Bezpłatne warsztaty fotograficzne POL/AND/ROID


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Bezpłatne warsztaty fotograficzne POL/AND/ROID
Dodał: Stanisław Kuras 13.11.2012
W ramach VII Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje, Warszawska Szkoła Fotografii wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje warsztaty fotograficzne wykorzystujące technologię natychmiastowego wywoływania.


Chcesz się dowiedzieć, gdzie w stolicy są budynki przełomu lat 70. i 80.? Jakie piętno pozostawił ten okres w architekturze i designie Warszawy? Chcesz sobie przypomnieć technikę fotografowania z funkcją natychmiastowego wywoływania zdjęć typu Polaroid? Zgłoś się na warsztaty fotograficzne „POL/AND/ROID”, organizowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Warszawską Szkołę Fotografii. Zdjęcia Warszawy wykonane przez uczestników będzie można zobaczyć na wystawie w MiTo art.café.books od 18 listopada.
 
Dawna technologia aparatów Polaroid, pozwalająca na natychmiastowe wywołanie zdjęcia, pozostawiła niezatarty ślad w kulturze lat 80. Warsztaty fotograficzne to jedyna okazja zmierzenia się z tą nieistniejącą już techniką.
 
Za pomocą współczesnych technik natychmiastowych spróbujemy nawiązać do Polaroidu i utrwalić pozostałe jeszcze w Warszawie charakterystyczne dla niej miejsca i detale z lat 80. Zajęcia nie tylko wyjaśnią fenomen Polaroidu oraz przybliżą jego historię, ale również umożliwią sfotografowanie Warszawy sprzed 30 lat. W ramach warsztatów fotograficznych uczestnicy będą musieli samodzielnie znaleźć ślady lat 80. w swoim mieście i uwiecznić je na magicznej „kliszy”.
 
Warsztaty rozpoczną się o godz. 10.00, a od 11.30 do 15.00 uczestnicy będą poszukiwać Warszawy przełomu lat 70. i 80. W godz.15.30 - 17.00 wspólnie z prowadzącymi zostaną omówione wyniki warsztatów. Wstęp po rejestracji na stronie: www.1944.pl.

Warsztaty prowadzą:
Małgorzata Mikołajczyk – wieloletni wykładowca WSFoto (zawodowy fotograf), uzyskała dyplom magistra fizyki doświadczalnej na Uniwersytecie Łódzkim, skończyła Studia Podyplomowe z Fotografii I Informacji Obrazowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studia Podyplomowe z Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim, w latach 1988-1992 nauczycielka fotografii w Pałacu Młodzieży, w 1994 r. odbyła warsztaty z fotografii dokumentalnej u Mary Ellen Mark w Goeteborgu, w latach 1991-1994 zajmowała się głównie dziennikarstwem, pisała do Foto-Kuriera i FOTO. Od 1995 r. wolny strzelec w fotografii prasowej. Więcej informacji na wsfoto.art.pl
Anna Mirgos – absolwentka i wieloletni wykładowca WSFoto, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – magisterium w zakresie fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Z WSFoto związana od 2001 roku. Interesuje się również filmem i muzyką klasyczną. Więcej informacji na wsfoto.art.pl

Otwarcie wystawy zdjęć wykonanych techniką natychmiastowego wywołania odbędzie się 18 listopada, o godz. 12.00 w MiTo art.café.books, ul. Waryńskiego 28 (Metro Politechnika/Plac Konstytucji), www.mito.art.pl, www.facebook.com. Wystawa otwarta będzie do 2 grudnia, w tym samym czasie również w MiTo odbędzie się Kiermasz Książek i Albumów związanych z Fotografią.

Organizatorzy: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Warszawska Szkoła Fotografii
Termin i lokalizacja: 17 listopada, godz. 10.00, Warszawska Szkoła Fotografii, ul. Łazienkowska 14, www.wsfoto.art.pl

Zobacz także:
Nowa linia plecaków Lowepro Rover Pro 35L i 45L AW
Udostępniaj i wysyłaj zdjęcia bezprzewodowo
300 arkuszy papieru Epson przy zakupie drukarki
BenQ GH650 - aparat z 26-krotnym zoomem optycznym
3. Festiwal Filmów Świata Trzy Żywioły we Wrocławiu
Milpa - opowieść, która powstała w wyniku spotkania
Kuba, Rumunia i Pamir w FotoGeA.com
Samyang T 1.5 85 mm AS IF UMC – wkrótce w sprzedaży!
Dzień Darmowej Dostawy 2012
Nowy obiektyw Carl Zeiss Apo Sonnar T* 135mm f/2
Chris Niedenthal i odnaleziona po latach fotografia
Nowy obiektyw Carl Zeiss Distagon T* 2,8/15
Indyjskie Transfery - Norbert Ptak
Prezentacja nowości Canon w Krakowie
Canon prezentuje obiektyw EF 35mm f/2 IS USM
Canon EF 24-70 mm f/4L IS USM - najnowszy obiektyw z hybrydową stabilizacją obrazu

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.031s.