Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  World Press Photo - wyniki multimediów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

World Press Photo - wyniki multimediów
Dodał: Alina Plata 04.02.2013
Zobacz prace nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu multimediów World Press Photo w kategoriach internetowy film krótkometrażowy, internetowy film długometrażowy oraz interaktywny dokument.


Jury tegorocznej edycji konkursu multimediów World Press Photo przyznało nagrody w kategoriach: "online short" (internetowy film krótkometrażowy), "online feature" (internetowy film długometrażowy) oraz "interactive documentary" (interaktywny dokument).
Zwycięzcy trzech kategorii otrzymali nagrodę Golden Eye Award oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1500 euro. Na tegoroczny konkurs multimediów zgłoszono 287 prac. Pierwsze miejsce w kategorii internetowego filmu krótkometrażowego zajęła praca "Into the Shadows" ("W cień") Pepa Boneta (Noor Images) i Line'a Hadsbjerg'a (Remarkable World). Film opowiada historię ludzi, którzy przeprowadzili się z sąsiednich krajów do Johannesburga w poszukiwaniu lepszego życia. Żyjąc w RPA muszą stawiać czoła dyskryminacji.

Fot. Pep Bonet, Noor


Drugie miejsce w kategorii internetowego filmu krótkometrażowego zdobył film "Living with a Secret", Arkashy Stevenson (Los Angeles Times) i Marca Martina, o 12-letniej Amber. Urodziła się ona jako chłopiec, ale żyje jak dziewczyna, dzięki lekom, które hamują proces dojrzewania płciowego.

Fot. Arkasha Stevenson Los Angeles Times


Trzecie miejsce w tej kategorii zdobył "Aleppo Battleground" (Jérome Sessini (Magnum Photos for Le Monde), Clément Saccomani (Magnum Photos)).

Fot. Â Jerome SESSINI, MAGNUM PHOTOS

Front w Bustan Al Qasr. Mieszkańcy próbują ratować mężczyznę postrzelonego przez snajpera.

Pierwsze miejsce w kategorii internetowego filmu pełnometrażowego zdobył film o piętnastoletniej Destaye i jej mężu. Destaye miała 11 lat. Ich dni wypełnia praca na polu oraz wychowywanie półrocznego dziecka. "Too Young to Wed" ("Zbyt młoda, by brać ślub"); Stephanie Sinclair i Jessica Dimmock (VII Photo Agency).

Still from Too Young to Wed


Edward Shut spędził 111 nocy w Centrum Odwykowym w Malibu Beach, gdzie był poddawany odwykowi od nałogowo branych leków. "Dying for Relief: Bitter Pills" (Liz O. Baylen (Los Angeles Times),Mary Vignoles) zajął drugie miejsce w kategorii internetowego filmu krótkometrażowego.

Fot. LIZ O. BAYLEN Los Angeles Times


Członkowie reprezentacji Chin w kolarstwie torowym przed występem na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie trenowali cztery lata. Na trzecim miejscu w kategorii internetowego filmu pełnometrażowego uplasował się "Dreams on Freewheels" (Yang Enze (Southern Metropolis Daily)).

Fot. Yang Enze, Southern Metropolis Daily


Pierwsze miejsce w kategorii interaktywnego dokumentu zajęła opowieść o Almie, młodej kobiecie z Gwatemali, która została skazana na śmierć po tym, jak chciała odejść ze swojego gangu. Dziewczyna została postrzelona, przez co nigdy nie będzie mogła chodzić. "Alma, a Tale of Violence" ("Alma, historia przemocy"); Miquel Dewever-Plana, Isabelle Fougère, Alexandre Brachet, Margaux Missika.

Fot. MIQUEL DEWEVER-PLANA


Niedźwiedzica 71 to bohaterka interaktywnej opowieści ukazanej z perspektywy samicy grizzly. "Bear 71" ("Niedźwiedź 71") autorstwa Jeremy Mendes i Leanne Allison zajął drugie miejsce w kategorii interaktywnego dokumentu.

Fot. Still from Bear 71, National Film Board Canada


Jedno ze zdjęć z lat 30. XX wieku, pokazujących Amerykę w kolorze. Zbiór zdjęć był przeznaczony do wyrzucenia, ale został przypadkowo odnaleziony przez historyka fotografii Richa Remsberga. "Lost and Found: Discover a Black-and-White Era in Full Color", Claire O'Neill (NPR), Wesley Lindamood. Trzecie miejsce w kategorii interaktywnego dokumentu.

Fot. Charles W. Cushman


"Unknown Spring" Jake'a Price'a i Visakh Menon otrzymał wyróżnienie w kategorii interaktywnego dokumentu - to antologia poświęcona mieszkańcom terenów Japonii, dotkniętych przez tsunami. Na zdjęciu sosna rosnąca w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się świątynia Hiyoriyama w Yuriage.

Fot. Jake Price


Zobacz także:
Polacy Nagrodzeni w Memorial Maria Luisa 2012
Najlepsze zdjęcia Elliotta Erwitta
Wywiad z fotografem miesiąca Szerokiego Kadru
Philips PicoPix 2055 kieszonkowym projektorem roku
Konkurs fotograficzny "Pod osłoną nocy"
Pentax - oprogramowanie dla aparatów K
Aktualizacja firmware'u dla X-Pro1, X-E1 i XF 35 mm f/1.4 R
Fujifilm FinePix z 30x zoomem

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.718s.