Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wernisaż wystawy Fotoklubu Zamek – "Proste zadania"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wernisaż wystawy Fotoklubu Zamek – "Proste zadania"
Dodał: Katarzyna Kowalczyk 31.03.2008
8 kwietnia 2008 r. o godz. 17:00 w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej Fotoklubu Zamek "Proste zadania".


Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza do Sali Świętoborzyców na wystawę zbiorową Fotoklubu Zamek pod wiele mówiącym tytułem "Proste zadania". Wystawę będzie można odwiedzać od 5 kwietnia do 4 maja 2008 r.
 
Autorami prezentowanych fotografii są: Katarzyna Antoniak, Cezary Dubiel, Roman Drochomirecki, Wiesław Jaskulski, Krzysztof Kowalczyk, Leszek Kurpiewski, Tomasz Lazar, Iwona Malenta, Dawid Michalski, Michał Nowakowski, Dariusz Pacer, Marek Stanisławczyk, Ryszard Sztraus, Zbigniew Stawny, Violetta Tarnowska, Jerzy Wygoda i Regina Wypych.


Jak twierdzą organizatorzy wystawy, są to "prace o różnej tematyce, zarówno twórców, których dokonania są znane, jak też tych, którzy dopiero debiutują. Autorzy interpretują niektóre pojęcia związane z kompozycją – światła i cienie, struktura i rytm w obrazie. Oprócz fotografii czarno-białej, w której światło i cień pokazane są klasycznie, są także prace traktujące temat jasności i ciemności w sposób bardzo osobisty i symboliczny.


Sposób widzenia świata może być różny, co jest wynikiem powszechnie znanego faktu, że zmysł wzroku dostarcza nam najwięcej informacji o otoczeniu, w którym przebywamy. Natomiast fotografowanie wymusza na nas 'patrzenie' obrazem, interpretację rzeczywistości jako zbioru punktów, linii, plam, czy barw, dostrzeganiu zależności i napięć między tymi elementami."Miasto: Szczecin
Lokalizacja: Zamek Książąt Pomorskich (sala Świętoborzyców)
Ulica: Korsarzy 34
Termin: 05.04.2008-04.05.2008
Godziny otwarcia: 10.00-18.00 (wtorek – niedziela), w poniedziałki nieczynne
Wernisaż: 08.04.2008, godz. 17.00
Adres WWW: www.zamek.szczecin.pl
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.34s.