Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Warsztaty fotograficzne w Bieszczadach


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Warsztaty fotograficzne w Bieszczadach
Dodał: Marcin Pawlak 30.03.2010
Zapraszamy na cztery tematyczne spotkania, które odbędą się na wiosnę w Bieszczadach. W programie znalazły się wycieczki po połoninach i słowackiej łemkowszczyźnie. Uczestnicy będą mieli okazję wędrować szlakiem cerkwi oraz uczestniczyć w zajęciach z rękodzieła. Pierwszy warsztat odbędzie się w dniach 8-11 kwietnia.


Termin: kwiecień - maj 2010 r.
Miejsce: Bieszczady
 
Twórcy projektu fotowarsztaty.com zapraszają na wiosenną edycję spotkań w Bieszczadach. Planowane są cztery warsztaty w różnych terminach i o różnym profilu.
 
W czasie warsztatów "Na wysokiej połoninie" odbędzie się plener fotograficzny na połoninach. Na wyjeździe "Fotografia w Twórczych Bieszczadach" obok zajęć typowo fotograficznych na uczestników czekać będą mini-zajęcia z rękodzieła, a podczas spotkania "Szlakiem cerkwi" zobaczyć będzie można najdalej na wschód położone cerkwie łemkowskie. Nowością będzie również wyprawa "Słowackie perły drewnianej architektury i pop art", podczas której uczestnicy przeniosą sie w magiczny świat sztuki ludowej Łemków i pop-artu.

Uczestnicy warsztatów w czasie zajęć, fot. Paweł Brzozowski


Tematy warsztatów oraz ich terminy
 • Na wysokiej połoninie, termin: 20-23 maja 2010
  W czasie warsztatów fotograficznych "Na wysokiej połoninie", wybierzemy na wycieczkę fotograficzną w najwyższe partie polskich Bieszczadów - na połoniny. W Bieszczadach stanowią one najbardziej charakterystyczny element krajobrazu. Całe szczyty gór to olbrzymie przestrzenie pozbawione całkowicie drzew, porośnięte wyłącznie przez łąki. Tworzy to wyjątkowy krajobraz, jakiego nie zobaczymy nigdzie indziej w Polsce. Wracając z wycieczki odwiedzimy jeszcze Zdzisława Pękalskiego w jego niepowtarzalnej galerii.
 • Słowackie perły drewnianej architektury i pop art, termin: 6-9 maja 2010
  W północno-wschodnim zakątku Słowacji, w małych górskich wioskach stoją najstarsze i jedne z najpiękniejszych drewnianych cerkwi karpackich. Z pięknymi ikonostasami, polichromią i cennymi zabytkami sztuki cerkiewnej. Górskie dolinki zamieszkują nadal słowaccy Łemkowie-Rusnacy, którzy kultywują wiarę przodków, język i obyczaje. Z takiej właśnie wioski pochodzili rodzice Andy Warhola, twórcy jednego z najbardziej kontrowersyjnych stylów w sztuce pop-artu. Tutaj też w małym miasteczku Medzilaborce znajduje się muzeum z jego oryginalnymi pracami. Zabierzemy Was do jedynego miejsca na Ziemi, gdzie sztuka ludowa nierozerwalnie łączy się z pop-artem.
 • Szlakiem cerkwi, termin: 8-11 kwietnia 2010
  W dolinie rzeki Osławy w zachodnich Bieszczadach zachowały się najdalej na wschód położone cerkwie łemkowskie. Budowano je na styku różnych kultur i grup etnograficznych dzięki czemu powstał typ cerkwi wschodniołemkowskiej w różnych wariantach zwany też "stylem osławickim". Te unikalne pod względem architektury świątynie służą dziś na powrót wyznawcom wschodniego obrządku tworząc niepowtarzalny klimat w krajobrazie kulturowym Bieszczadów.
 • Fotografia w Twórczych Bieszczadach, termin: 23-25 kwietnia 2010
  W świecie, w którym dominuje plastik i mechanizacja, powrót do rękodzieła staje się ponownym odkrywaniem tego, co naturalne, przyjazne człowiekowi i w swej istocie ściśle związane z jego tradycją i kulturą.
Wszystkie zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie. W każdej edycji udział weźmie maksymalnie 15-17 uczestników.
 
Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne) oraz pod adresem mailowym: janusz@demkowicz.pl. Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.
Więcej szczegółowych informacji m.in. o kosztach wyjazdu, Zagrodzie Magija i programie warsztatów, znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com.

Strona Fotowarsztatów: fotowarsztaty.com
Terminarz Fotowarsztatów: fotowarsztaty.com

Zobacz także:
Przygoda z fotografią - szkolenie z obsługi Photoshop-a dla fotografów
Reklama National Geographic nakręcona EOS-em 7D
26-gigapikselowa panorama Paryża
Konkurs "Śląska Fotografia Prasowa 2009" rozstrzygnięty!
Warsztaty fotograficzne na Krecie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.618s.