Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Warsztaty Masterclass Profoto


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Warsztaty Masterclass Profoto
Dodał: Przemysław Imieliński 20.03.2018
K-Consut, czyli wyłączny dystrybutor Profoto w Polsce organziuje warsztaty Masterclass Profoto – podczas spotkania będzie okazja do przetestowania najnowszej lampy w portfolio, czyli A1, ale także innych lamp szwedzkiego producenta oraz obiektywów SIGMA.


Lampa Profoto A1 rozpala ciekawość fotografów, którzy w swojej pracy wykorzystują lampy błyskowe. Ta najmniejsza, a zarazem bardzo wszechstronna studyjna lampa pozwala osiągnąć doskonałe efekty. Dodatkowym atutem są akcesoria modyfikujące światło, które zarówno w pomieszczeniach, jak i w plenerze umożliwiają wykonanie wyjątkowych fotografii.

Idealną okazją do sprawdzenia A1 w praktyce będzie spotkanie Masterclass Profoto, organizowane we wtorek 27 marca w krytym skateparku AvePark w Warszawie, przez wyłącznego dystrybutora produktów Profoto – firmę K-Consult. Spotkanie poprowadzi jeden z najbardziej cenionych fotografów reklamy produktowej w Polsce – Aleksander Iwaszkiewicz. Uczestnicy będą mogli pracować z lampami Profoto i obiektywami Sigma na trudnym, zmieniającym się planie zdjęciowym. Fotografowie przećwiczą techniki oświetlania dynamicznych scen i zamrażania ruchu oraz wykonają sesję portretową z udziałem sportowców. Koszt udziału to 119 zł brutto, ale kwotę tę będzie można odliczyć przy zakupie dowolnej lampy Profoto lub obiektywu marki SIGMA w terminie 14 dni od spotkania.

Lampa Profoto A1


Lampa A1 i modyfikatory od Profoto
Ceremonia ślubna, przyjęcie weselne czy sesja beauty z topmodelką w studiu lub w plenerze to jedne z największych wyzwań dla każdego fotografa. Większości ujęć nie będzie można powtórzyć, a zastane warunki świetlne mogą zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego fotografa. Z pomocą przychodzi najmniejsza studyjna lampa na świecie, czyli Profoto A1 i bogaty zestaw akcesoriów i modyfikatorów światła, które pozwolą wykreować niezwykłe fotografie.

Wszechstronna
Nie bez przyczyny lampa A1 nazywana jest wszechstronną. Rozwiązanie to łączy bowiem gabaryty i poręczność lamp reporterskich z funkcjonalnością lamp studyjnych. Jak na szwedzkiego producenta przystało nie zabrakło wyjątkowych rozwiązań – głowica ma okrągły kształt, jest odchylana, można ją również obrócić – dzięki temu oświetlenie jest bardziej równomierne, a taka budowa pozwala na swobodną regulację kąta padania światła i oferuje również światło modelujące LED, które faktycznie odzwierciedla rozkład światła właściwego błysku. Lampa współpracuje z pomiarem TTL i trybem HSS. Na plus należy policzyć pojemny akumulator litowo-jonowy, który pozwala na 350 błysków z pełną mocą, a czas jego ładowania do pełna wynosi jedynie 80 minut. Jak podkreślają przedstawiciele Profoto A1 jest rozwiązaniem dedykowanym do stosowania bezpośrednio na aparacie, ale także niezależnie. Może być również elementem większego systemu oświetleniowego. Umożliwia to wbudowany system Air Remote, który zapewnia bezproblemową łączność z pozostałymi lampami pracującymi z Air Profoto. Co ważne, A1 wyposażona jest w odbiornik systemu, jak również sama jest jego nadajnikiem. Warto podkreślić, że wyzwalając lampę z mocowaniem Canon czy Nikon wyzwalaczami np. do Olympusa czy Sony korzystamy z jej pełnej funkcjonalności, włącznie z TTL i HSS. O wyjątkowości tego rozwiązania stanowią również modyfikatory światła, które pozwalają na ogromne możliwości kreowania obrazów.

Maluj światłem, cieniem i kolorem
Jednym z ciekawszych elementów zastosowanych w lampie A1 jest magnetyczne mocowanie akcesoriów od filtrów po różnego rodzaju dyfuzory. Kupując lampę A1 w zestawie otrzymujemy Bounce Card, Dome Diffuser oraz Wide Lens. Ten pierwszy modyfikator to specjalna karta, która przy ustawieniu lampy w stronę sufitu powoduje przyjemne odbicie światła również w kierunku fotografowanego obiektu – dzięki temu twarz modelki jest lepiej oświetlona, a w oku pojawia się estetyczny blik. Głównym zadaniem dyfuzora Dome jest zmiękczenie światła, zwłaszcza przy skierowaniu lampy na wprost fotografowanej osoby. Z kolei nakładka Wide Lens rozszerza snop światła, dzięki czemu naświetlany jest cały kadr, a nie tylko jego środkowy fragment. Docenią go zwłaszcza fotografowie stosujący szerokokątne obiektywy i ustawienie lampy na wprost fotografowanej osoby.

Lampa Profoto A1 z dyfuzorem


Dodatkowo możemy dobrać kolorowe filtry oraz Soft Bounce. Filtry nakładamy na lampę, aby zmienić kolor błysku – korekcyjne (CTO, CTB) mają za zadanie zmienić kolor błysku i dopasować go do oświetlenia w studiu czy na sali weselnej. Z kolei filtry kolorowe – efektowe (np. zielone czy niebieskie) pozwalają uzyskać dodatkowy efekt danego koloru na zdjęciu. Soft Bounce to rodzaj małego softboxa, w którym światło się rozprasza, zostaje zmiękczone i jest kierowane bezpośrednio na fotografowaną scenę.

Zgłoszenia
Zgłoszenie należy przysłać na adres: profoto@kconsult.pl podając swoje dane kontaktowe (imię i nazwisko, nr telefonu, email), sprzęt jakim jest się najbardziej zainteresowanym oraz model aparatu, którym fotografujesz. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 606 912 295 lub profoto@kconsult.pl.

Zobacz także:
Wiosenna obniżka cen na obiektywy Tokina
Skórzane akcesoria do aparatów ekskluzywnej marki Gariz dostępne już w Polsce
Konkurs ''Zdjęcie zrobione przez...'' rozstrzygnięty!
Epson XP-15000 – najmniejsza drukarka fotograficzna A3+
Wielki finał konkursu "Tychy Press Photo 2018"
Wernisaż wystawy "Arnes" Jana Brykczyńskiego
IV Halowe Zawody Agility we Wrocławiu
Canon EOS 2000D i 4000D – najnowsze lustrzanki dla początkujących
Canon Speedlite 470EX-AI – flesz z funkcją inteligentnego odbicia światła
Konkurs ''Czerń i biel ma swój wdzięk'' rozstrzygnięty!
Canon EOS M50 – bezlusterkowiec z 4K
Spotkanie z tłumaczem i komentatorem "Listu o przydatności pism pogańskich"

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.39s.